Vimium: Прискорюємо роботу за допомогою сполучень клавіш

Знання поєднань клавіш значно прискорює роботу за комп’ютером. Цей навик повинен бути у кожного користувача ПК, який цінує свій час. Використання сполучень клавіш може здатися складним, так як вам потрібно запам’ятати багато комбінацій.

Однак після навчання ви помітите, що ефективність вашої роботи за ПК зросла в кілька разів. Використовувати клавіатуру для запуску додатків, навігації в операційній системі і звичних програмах набагато легше і швидше.

Проте, почати використовувати поєднання клавіш непросто. Кожен день потрібно змушувати себе користуватися клавіатурою для виконання звичних дій. Рекомендую встановити розширення Google Chrome під назвою Vimium, яке додасть більше комбінацій клавіш в браузер.

запуск додатків

Запускати програми в Windows можна за допомогою миші, голосових команд Cortana (якщо вам не подобається Cortana, читайте як її відключити) або комбінацій клавіш. Зазвичай ми прикріплюємо до панелі завдань програми, якими часто користуємося. Щоб запустити додаток, прикріплене до панелі завдань Windows, варто натиснути Win + [Номер елемента]

На моїй панелі управління є Провідник, Skype і Chrome. Після завантаження операційної системи, я, звичайно, запускаю Google Chrome за допомогою Win + 3. Відкрити Провідник допоможе комбінація Win + 1, а Skype – Win + 2. Клавіша Win має логотип Windows і розташовується між лівим Alt і Ctrl.

Це набагато ефективніше, ніж відкривати Пуск, шукати там потрібну програму і запускати її. Повірте, натиснути дві клавіші на клавіатурі швидше, ніж мишкою клацнути по ярлику.

Навігація

Мало хто використовує одну програму для роботи на ПК. У мене запущений браузер, Skype, текстовий редактор, Total Commander. Для швидкого перемикання між запущеними програмами тисніть Alt + Tab. Таким чином можна моментально змінювати активне вікно і не витрачати час на маніпуляції мишей.

У Google Chrome я використовую стандартні сполучення клавіш і комбінації від розширення Vimium. Наприклад, щоб відкрити нову вкладку для пошуку в Google, мені потрібно натиснути t і ввести пошуковий запит. А якщо я хочу змінити пошуковий запит? Ctrl + L і весь текст, який був в рядку URL виділяється для введення нової адреси або запиту.

натиснувши Shift + F я повідомляю Vimium, що хочу відкрити посилання на поточній сторінці в новій вкладці. Vimium позначає кожну посилання на відкритій сторінці, натисніть сполучення клавіш. Якщо ви звикнете до такого способу навігації в браузері, швидкість роботи в інтернеті істотно зросте.

На новому сайті я можу прокручувати сторінку вниз / вгору клавішами j і k для зручного читання публікації. Коли я дочитав до кінця, можу повернутися на верх сторінки натиснувши gg. Треба назад в самий низ сайту? – Використовуйте поєднання клавіш Shift + G в Vimium.

Shift + J і Shift + K дозволяють перемикатися між вкладками. Закрити вкладку можна кнопкою x, а оновити – r. На жаль, іноді трапляються сайти, в яких не працюють комбінації клавіш Vimium. Наприклад, я не можу повернутися на попередню вкладку через Shift + J. Google Chrome має вбудовану комбінацію клавіш для навігації по вкладках Ctrl + [Номер вкладки].

Залишимо це прекрасне розширення для Хрому і повернемося до Windows. Ви можете прив’язувати вікна до сторін екрану, щоб працювати в двох і більш додатках одночасно. Win + Стрілка вправо прикріпить активне вікно до правій частині екрана. Win + Стрілка вліво – навпаки. Win + Стрілка вниз зменшить відкрите вікно, а потім згорне його. Думаю, що робить Win + Стрілка вгору ви вже здогадалися. Копіювати, вставляти і вирізати текст можна комбінаціями Ctrl + C, Ctrl + V, Ctrl + X.

підсумок

Експеримент вдався. За один робочий день користуючись поєднаннями клавіш я сильно звик до них. Це дійсно корисна річ, яка прискорити мою роботу за комп’ютером і економить час. Сподіваюся, ця стаття була вам корисною. обов’язково спробуйте розширення Vimium в Google Chrome. Бажаю удачі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Ссылка на основную публикацию