Відвідування заблокованих сайтів

Ще в липні 2017р. президент України Володимир Путін підписав указ, що забороняє використання будь-яких анонімайзерів, а також VPN-сервіс для відвідування заблокованих сайтів Роскомнадзором.

А з 01.11.2017г на території РФ вступило в законну силу цю вимогу. Пошукові системи Google, Яндекс, Rambler і інші не залишилися в стороні від цього питання вони також повинні блокувати посилання на сайти з чорного списку. Інакше будуть піддані адміністративної відповідальності згідно територіальним законам України.

Звичайних користувачів мережі Інтернет дане жорстка вимога поки не торкнеться, і вони також можуть застосовувати всі відомі способи обходу блокування для відвідування «проектів ізгоїв». Кому невідомо як увійти на заблокований сайт раджу перейти по посиланню і дізнатися які є для цього способи.

Вже 2 роками раніше Роскомнадзор оприлюднив реєстр заблокованих сайтів в який входять всім відомі торренти, а також анонімний браузер Tor.

На даний момент заблокованих сайтів уже близько 100 000 тисяч. Велика частина з них містить контент за темами: суїциду, пропаганда і продаж наркотичних засобів, зброя, порнографія за участю дітей та інші подібні.

За контролем і виконанням закону тепер крім Роскомнадзора стежити будуть ще спеціальні відділи при МВС і ФСБ. Які повинні відслідковувати анонімайзери і хостинг-провайдерів надають інтернет-майданчики для неякісних ресурсів і повідомляти про це в Роскомнадзор. Який в свою чергу направить два листи з жорстким ультиматумом англійською та російською мовами.

Суть тексту буде полягати в тому, що «хостер» зобов’язаний в триденний термін підключитися до ФГІС і надати весь список анонімайзерів. Далі, Роскомнадзор, маючи перелік анонім десятків направить їм також надішле листи на двох мовах про добровільне внесення даних в систему ФГІС. В іншому випадку після закінчення тридцятиденного періоду піде блокування сервісу.

Всі пошукові машини теж обов’язково повинні співпрацювати з системою ФГІС і блокувати посилання до сайтів з чорного списку.

Для тих, хто зважитися не виконати вимоги передбачені штрафи, наприклад, компанія порушник може бути оштрафована як мінімум на 500 тисяч гривень.

Для простих користувачів як вже було написано в цій статті вище ніяких поки санкцій застосовуватися не буде. Але вже ходять чутки про те, що розробляється спеціальний закон і для звичайних смертних.

А поки що реально відвідування заблокованих сайтів і можна спокійно обходити блокування як це робили раніше, щоб потрапити на улюблений торрент. Поки всім удачі!

Ссылка на основную публикацию