Відновлення системи за допомогою точки відновлення windows 10

У всіх версіях Windows, включаючи Windows 10, є досить корисна і зручна функція – відновлення системи через точку відновлення. Дана опція як би, яке було зафіксовано спеціальної контрольної точкою. Користуватися таким відновленням зручно, коли на комп’ютер потрапив вірус або в його роботі з’явилися проблеми після певної події (установка програми, зміна налаштувань).

У даній статті ви дізнаєтеся як скористатися відновленням системи за допомогою точки відновлення на прикладі windows 10.

Точка відновлення в Windows 10

Як уже писалося вище, запуск процедури відновлення відбувається однаково в усіх версіях ОС Windows. Але варто врахувати один факт. За замовчуванням після установки Windows, далеко не у всіх збірках системи активована ця опція. І може вийти так, що на вашому ПК просто не буде точок відновлення, так як дана функція відключена. В цьому випадку ви не зможете відновити свою ОС.

Щоб дізнатися чи включена у вас опція відновлення потрібно зробити наступне. Тиснемо правою кнопкою миші по значку «Комп’ютер» на робочому столі або в меню «Пуск» і вибираємо «Властивості».

Викликаємо властивості комп’ютера в Windows 10

Далі у вікні зліва вгорі вибираємо «Захист системи».

захист системи

Відкриється вікно, в якому потрібно звернути увагу на розділ «Параметри захисту».

Перевірка активації функції відновлення

У ньому будуть вказані всі локальні диски комп’ютера. Нас цікавить диск C. На проти нього в стовпці «Захист» має стояти «включено». Якщо там стоїть «Відключено», то це означає що у вас функція відновлення за допомогою контрольних точок відключена. Рекомендується його ввімкнути.

Якщо відновлення не включено, то включаємо його

Для цього виділяємо диск C і тиснемо кнопку «налаштувати». У вікні, активуємо перемикач «Включити захист системи», а повзунок нижче виставляємо хоча б на 5%. Тиснемо «ОК» і закриваємо вікно.

Тепер залишилося лише створити точку відновлення. Для цього тиснемо кнопку «Створити», вказуємо ім’я точки і ще раз тиснемо «Створити».

Створюємо точку відновлення

Цією точкою ви зможете скористатися в майбутньому. Зараз вона не допоможе вам, так як стан системи в ній збережено на поточний момент.

Якщо ж на проти диска C у вас спочатку стояв статус «Включено», то ви можете спробувати відновити систему за допомогою точки відновлення.

запуск відновлення

Для цього виділяємо диск C і тиснемо кнопку «Відновити».

У вікні, натискаємо «Далі» після чого відобразиться список доступних точок із зазначенням їх дат створення. Якщо в списку немає влаштовує вас туги, то при наявності галочки внизу «Показати інші точки» активуємо її.

Відновлення системи. Ставимо перемикач в «Обрати іншу точку відновлення»

Вибір точки відновлення

Вибравши потрібну точку по даті, відзначаємо її одинарним кліком лівою кнопкою миші і тиснемо «Далі».

З’явиться попередження про запуск процедури відновлення. Погоджуємося з ним, після чого відновлення буде запущено.

Триває зазвичай воно не довго – близько 10 хвилин. По його закінченні комп’ютер буде перезавантажений і відобразиться повідомлення про успішне відкат на обрану дату.

Ссылка на основную публикацию