Відновлення системи Windows 7 за допомогою диска відновлення системи

Дещо по-іншому проводиться відновлення системи після збою. Відновлення можливо, якщо раніше ви створили файл образу системи і диск відновлення системи. Втім, якщо у вас є інсталяційний диск Windows, диск відновлення створювати необов’язково. Всі файли, розташовані на восстанавливаемом диску, будуть втрачені або замінені містяться в файлі образу. Тому, якщо у вас є файли, які необхідно зберегти до початку відновлення системи, постарайтеся будь-яким способом створити резервні копії цих файлів в безпечному місці. Якщо Windows вже не завантажується, спробуйте завантажити комп’ютер у безпечному режимі. Якщо і це не допомагає, встановіть завантажувальний диск, завантажте з нього комп’ютер та скопіюйте всі важливі для вас файли.

Комп’ютер слід завантажити з раніше створеного диска відновлення системи або з інсталяційного диска Windows. Протягом декількох секунд або хвилин (залежить від швидкодії комп’ютера) Windows буде копіювати файли, як вільний вантаж, необхідні для запуску майстра відновлення. Після цього на екрані з’явиться перше діалогове вікно настройки параметрів відновлення. У діалоговому вікні буде запропоновано вибрати мову інтерфейсу (даний список, що може бути неактивним, якщо додаткових мовних пакетів в системі не встановлено) і мову розкладки клавіатури. Після вибору цих параметрів слід натиснути кнопку Далі (Next). Вміст діалогового вікна буде змінено (рис. 6.7).

Мал. 6.7. Вибір методу відновлення системи

Для вибору файлу образу, з якого ви хочете відновити систему, слід встановити перемикач в нижнє положення і натиснути кнопку Далі (Next). На екрані з’явиться діалогове вікно Відновлення комп’ютера з образу (Restore computer from image), показане на рис. 6.8.

Мал. 6.8. Діалогове вікно Відновлення комп’ютера з образу

У діалоговому вікні присутній двопозиційний перемикач. При установці перемикача в верхнє положення для відновлення системи буде використаний останній доступний файл образу (образ, який був створений останнім). У розташованих нижче полях зазначаються відомості про фото способу (папка розміщення, дата створення і ім’я комп’ютера). Якщо встановити перемикач в нижнє положення, вам буде надана можливість вибору файлу образу системи, якщо таких було створено кілька. У цьому випадку після натискання кнопки Далі (Next) з’явиться діалогове вікно, в якому треба буде вибрати потрібний файл образу. При установці перемикача в верхнє положення даний крок пропускається.

Не намагайтеся відновити систему з файлу образу, створеного на іншому комп’ютері (навіть якщо це комп’ютер з ідентичною конфігурацією). Операційна система Windows 7 містить інформацію про комплектуючих і відмовиться запускатися на комп’ютері з іншого «начинкою».

Наступне діалогове вікно майстра відновлення системи дає змогу налаштувати деякі параметри. Тут краще нічого не міняти, а просто натиснути кнопку Далі (Next). У наступному діалоговому вікні майстра відновлення відображається інформація про вибрану образу і диску, який буде відновлений.

Процес відновлення системи почнеться відразу після натискання кнопки Готово (Done). Відновлення системи може зайняти тривалий час. По завершенні процесу відновлення системи з образу комп’ютер буде автоматично перезавантажений. Після перезавантаження операційна система і програми на комп’ютері повернуться до того стану, в якому вони були на момент створення файлу образу системи.

Ссылка на основную публикацию