Відновлення системи Windows 10. Скинути або зробити відкат операційної системи.

Протягом багатьох років для усунення збоїв і неполадок в Windows успішно використовується функція відновлення системи. Знайдете ви її і в Windows 10; детально використання функції відновлення описано в статті “”.

Але незабаром ви дізнаєтеся, що в Windows 10 включено багато інших корисних інструментів, покликаних забезпечувати функціонування комп’ютера на належному рівні і усувати виниклі в процесі його експлуатації неполадки.

У наступних розділах ви знайдете опис багатьох нових інструментів операційної системи, дізнаєтеся, як і коли варто їх застосовувати, а також які з них найкраще підходять для усунення неполадок, що виникли в вашому конкретному випадку.

Як зробити відкат системи windows 10. Скидання операційної системи.

Засіб відкату або скидання windows 10, описане нижче, дозволяє в процесі відновлення системи – при виникненні такої необхідності – видаляти всі призначені для користувача дані, включаючи параметри облікових записів, персональні налаштування і файли. У подібному випадку після переустановлення Windows 10 ви отримаєте повністю новий комп’ютер, в якому не збереглася важлива інформація його попередніх власників, і вам не доведеться хвилюватися про її збереження. Щоб повернути операційну систему в початковий стан, виконайте наступні дії

1.  Клацніть на кнопці Пуск і виконайте команду параметри. На екрані з’явиться вікно програми Параметри.2.  У вікні програми Параметри клацніть на значку Оновлення та безпеку. На наступній сторінці налаштувань перейдіть на ліву панель і клацніть на розділі відновлення. На правій панелі знайдіть підрозділ Повернути комп’ютер в початковий стан і клацніть в ньому на кнопці Почати.

У разі продовження операції на екрані з’явиться вікно, в якому пропонується вибрати один з двох способів відновлення вихідного стану комп’ютера.

3.  Виберіть один з варіантів і клацніть на кнопці далі.

Вам пропонується вибрати один з двох способів скидання систем

  • Зберегти мої файли. Це найбільш поширений спосіб установки Windows 10, що забезпечує збереження облікових записів і призначених для користувача даних. В даному випадку вам буде потрібно перевстановити все окремо встановлені програми (але не програми з магазину Windows). Вибравши цей варіант, переходите до п. 5 інструкцій.
  • Видалити все. В даному випадку з комп’ютера видаляються всі призначені для користувача файли і дані облікових записів, після чого виконується повна перевстановлення Windows 10. Можете починати роботу на комп’ютері “з нуля”. При виборі цього способу переходите до п. 4 інструкцій.

4.  Якщо ви зупинилися на повному видаленні призначених для користувача даних, то вкажіть, чи потрібно при цьому очищати весь диск. Як і раніше, вам пропонується зробити вибір з двох варіантів.

  • Просто видалити мої файли. Якщо комп’ютер буде продовжувати використовуватися в вашому домі, то можете сміливо вибирати цей варіант. Незважаючи на повне видалення персональних даних зловмисники, оснащені спеціальними апаратними та програмними засобами, зможуть легко відновити видалені раніше призначені для користувача дані і скористатися ними для отримання важливих відомостей про попередніх власників комп’ютера.
  • Видалення файлів і очищення диска. Вибравши такий варіант, можете сміливо продавати комп’ютер іншим, навіть малознайомим людям. На ньому гарантовано не буде міститися персональних даних, доступних для відновлення. А все тому, що після видалення призначених для користувача файлів диск додатково очищається від всієї що зберігається на ньому.

5.  Вибравши один із запропонованих вище варіантів, клацніть на кнопці Скидання. Операційна система запустить процедуру видалення даних на системному жорсткому диску і подальшій своїй перевстановлення. Після її завершення ви отримаєте комп’ютер в тому стані, в якому він був придбаний, – з повністю “обнуленими” настройками Windows 10. Можете сміливо приступати до роботи на комп’ютері.

Перевстановлення Windows 10 триває від 15 хвилин до години. Після скидання операційної системи ваш комп’ютер отримує нове життя, яка передбачає повну або часткову його настройку.

Повернення до попередньої версії Windows

Раніше вже обговорювалося, що користувачі Windows 7 і 8.1 отримують безпрецедентну можливість безкоштовно модернізувати свою операційну систему до Windows 10, але тільки протягом першого року її продажів. Відразу ж виникає питання: чи можна буде після переходу до Windows 10 передумати і повернутися до колишньої операційній системі? Для відновлення на комп’ютері попередньої (вихідної) версії операційної системи Windows вам потрібно буде звернутися до категорії Оновлення та безпеку додатки Параметри (як було описано в пп . 1 і 2 наведених вище інструкцій). Але тепер замість переходу до розділу відновлення на лівій панелі клацніть на назві Повернути комп’ютер в початковий стан. Далі клацніть на кнопці Почати, щоб ініціювати перехід до більш старої версії Windows, яка колись уже була встановлена ​​на вашому комп’ютері. Разом з операційною системою відновлюються всі встановлені в ній програми, а файли, пов’язані з Windows 10, безповоротно видаляються.

Ссылка на основную публикацию