Відновлення або рециклінг картриджів. опис процедури

Будь-картридж принтера і БФП рано чи пізно виходить з ладу. Саме з цієї причини великим попитом на сьогодні користується послуга такого типу, як ремонт картриджів. Завдяки їй можна заощадити чимало грошей на покупку нового витратного матеріалу, оригінальна модель якого коштує не так вже дешево. До того ж провести відновлення картриджів при відповідальному і серйозне ставлення до даної справи можна абсолютно самостійно.

Слід додати, що ремонт картриджа лазерного принтера є кілька легшою процедурою, ніж відновлення його струминного «побратима». Справа в тому, що картридж принтера лазерної моделі складається з декількох легко розбираються частин. Що стосується витратних матеріалів струминного пристрою, то він є нерозбірним. Таким чином, відновлення картриджів в цьому випадку може проводитися виключно непрямими способами. Детальніше про відновлення засохлих картриджів можна прочитати тут.

Детальніше про ремонт

Так може виглядати зношений фотовал

Для початку потрібно відзначити, що відновлення картриджа, так само як і регенерація, і рециклінг є процедурою, яка має на увазі заміну всіх зношуються деталей даного витратного матеріалу, тобто ролика заряду, ракеля, магнітного валу, леза дозування і фотовала. Найчастіше здійснюють заміну останньої деталі, тому що інші деталі картриджа підлягають меншому зносу. Справа в тому, що барабан під час друку постійно обертається, внаслідок чого його поверхня піддається дуже сильному механічному тертю об поверхню паперу і ракель, тобто чищення лезо. Тому знос барабана при експлуатації принтера дуже великий. Поява чорної смуги при друку листа, яка поступово стає все ширше і темніше говорить саме про те, що дана деталь почала приходити в непридатність. Для усунення цієї проблеми необхідна акуратна і якісна заміна фотовала. Завдяки цьому можна відновити картридж і привести оргтехніку в робочий стан.

Ще одна досить поширена проблема полягає в тому, що з витратного матеріалу починає прокидатися тонер, хоча щілин не видно. Причина несправності в такому випадку полягає в елементах картриджа. Для цього його необхідно повністю розібрати, після чого окремо перевірити цілісність кожного з його елементів. Також слід переконатися в тому, що після проведеної заправки і збірки картриджа були зафіксовані всі засувки, особливо ті, що знаходяться всередині нього. Якщо це не допоможе, то єдине рішення проблеми полягає в покупці нового витратного матеріалу.

Як замінити фотовал?

В цілому заміна фотобарабана хоч і не відноситься до категорії тривіальних завдань, проте впоратися з нею під силу практично будь-якому користувачеві принтерів, розбирається в пристрої використовується оргтехніки. Щоб виконати ремонт принтера своїми руками за допомогою заміни барабана для початку потрібно витягти картридж з принтера і виштовхнути штифти, які скріплюють дві його половини. Потім необхідно роз’єднати даний видатковий матеріал і відкрутивши гвинт на кришці, зняти її. На наступному кроці потрібно вийняти втулку, яка утримує фотобарабан у картриджі, повернути його і зняти з осі. Далі встановіть нову деталь на місце старої і зберіть картридж в зворотному порядку. Врахуйте, що виконувати всю цю роботу бажано в затемненому місці, в іншому випадку новий фотовал засвітиться. Таким чином, регенерація картриджа шляхом заміни магнітного вала або фотобарабана – це відмінна заміна покупці нового витратного матеріалу. До того ж відновити свій картридж при послідовності дій досить просто.

Як замінити ракель?

Така процедура, як заміна ракеля також може бути актуальною при виході принтера з ладу. Дана деталь картриджа знаходиться на другому місці за значимістю після фотобарабана. Одна з ознак її поломки полягає в появі на надрукованих сторінках довгою смуги, товщиною в кілька міліметрів. Це говорить про те, що ракель зношений або порізаний. Якщо в результаті налипання тонера на фотовал відбиток виходить не білого кольору, а сірого, то ракель або повністю вийшов з ладу, або він просто надірвався. У такому випадку може допомогти заміна ракеля або покупка нового картриджа.
Щоб виконати рециклинг картриджів, у яких з ладу вийшов саме ракель в першу чергу потрібно викрутити з однієї зі сторін витратного матеріалу гвинт, після чого зняти з нього бічну кришку. Наступним дією необхідно зрушити секцію з валом і розділити картридж на дві частини. Далі підніміть фотобарабан і зніміть, трохи прокрутивши його. Вийміть дану деталь картриджа і приберіть в чисте і темне місце. Щоб зняти ракель вам буде потрібно відкрутити пару гвинтиків і встановити замість нього нову аналогічну деталь. В кінці закрутіть гвинтики, встановіть фотовал на місце і зберіть весь картридж в зворотному порядку.

Таким чином, ремонт картриджа своїми руками хоч і представляє собою досить делікатну роботу, проте завдяки їй, можна заощадити на покупці нового оригінального витратного матеріалу в п’ять разів більше коштів і відмовитися від послуг сервісного центру. Рішення завдання, пов’язаної з тим, як відновити картридж допоможе також підвищити якість друку, якщо звичайно вся робота була виконана правильно.

Майте на увазі – це загальна стаття, а все лазерні картриджі хоч і мають схожий принцип роботи і складаються з одних і тих же деталей можуть відрізнятися схемою їх розбирання. Тому якщо ви вирішили самостійно усунути знос фотобарабана, рекомендуємо перейти в розділ інструкції по заправці та ознайомитися з процесом розбирання саме вашого картриджа.

Ссылка на основную публикацию