Відносні посилання в Excel

Відносні посилання в Excel дозволяють значно спростити життя, навіть звичайному пересічному користувачеві. Використовуючи відносні посилання в своїх обчисленнях, Ви можете буквально за кілька секунд виконати роботу, на яку, в іншому випадку, знадобилися б годинник. В даному уроці Ви дізнаєтеся все про абсолютні посиланнях, а також навчитеся застосовувати їх при вирішенні завдань в Microsoft Excel.

В Excel існує два типи посилань: відносні і абсолютні. Відносні і абсолютні посилання поводяться по-різному при копіюванні і заповненні інших осередків. Відносні посилання змінюються при копіюванні, а абсолютні, навпаки, залишаються незмінними.

Більш докладно про абсолютні посиланнях в Excel Ви можете прочитати в даному уроці.

Відносне посилання – що це?

За замовчуванням, всі посилання в Excel є відносними. При копіюванні формул, вони змінюються на підставі відносного розташування рядків і стовпців. Наприклад, якщо Ви скопіювали формулу = A1 + B1 з рядка 1 до рядка 2, формула перетвориться в = A2 + B2. Відносні посилання особливо зручні, коли необхідно продублювати той же самий розрахунок по кількох рядках або стовпцях.

Створення та копіювання формул з відносними посиланнями

У наступному прикладі ми створимо вираз, яке буде множити вартість кожної позиції в меню на кількість. Замість того щоб створювати нову формулу для кожного рядка, ми можемо створити всього одну, а потім скопіювати її в інші рядки. Для цього скористаємося відносними посиланнями, щоб правильно вирахувати суму по кожному елементу.

  1. Виділіть клітинку, яка буде містити формулу. У нашому прикладі ми вибрали осередок D2.
  2. Введіть вираз для обчислення необхідного значення. У нашому прикладі, ми введемо = B2 * C2.
  3. натисніть Enter на клавіатурі. Формула буде обчислена, а результат відобразиться в осередку.
  4. Знайдіть маркер автозаповнення в правому нижньому кутку розглянутої осередки. В даному прикладі ми шукаємо маркер автозаповнення в комірці D2.
  5. Натисніть і, утримуючи ліву кнопку миші, перетягніть маркер автозаповнення по необхідним осередків. У нашому випадку це діапазон D3: D12.
  6. Відпустіть кнопку миші. Формула буде скопійована в обрані осередки з відносними посиланнями, і в кожної будуть обчислені значення.

Ви можете двічі клацнути по заповненим осередкам, щоб перевірити правильність своїх формул. Відносні посилання повинні бути різними для кожного осередку, в залежності від рядка.

В Excel Ви також можете створювати посилання між листами всередині документа. Більш докладно про це читайте в уроці Посилання на інші листи в Excel.

Ссылка на основную публикацию