Відкриваємо в Windows 7 доступ до папки іншим користувачам в мережі

Будь-які папки і будь-які диски (в тому числі і знімні), розташовані на вашому комп’ютері, можна віддати в загальне користування. Що це означає? Фізично папка або диск будуть розташовуватися на вашому комп’ютері, але користувачі, що працюють на інших комп’ютерах, об’єднаних з вашим в мережу, зможуть отримувати доступ до даних, розташованим в цій папці або диску, т. Е. Відкривати, копіювати, змінювати і видаляти файли, розташовані в папці або на диску з загальним доступом. Втім, ви можете і обмежити набір дозволених операцій з даними в загальних ресурсах, наприклад, дозволити тільки відкривати файли для читання.

  1. Натисніть кнопку Пуск (Start) і в який з’явився головному меню виберіть команду Комп’ютер (Computer). На екрані з’явиться вікно провідника Windows.
  2. У вікні провідника виберіть папку (або диск), для якої ви хочете задати загальний доступ, і клацніть на ній правою кнопкою миші. З’явиться контекстне меню.
  3. У контекстному меню виберіть команду Властивості (Properties). На екрані з’явиться діалогове вікно властивостей папки.
  4. У діалоговому вікні властивостей папки перейдіть на вкладку Доступ (Sharing) і ооткройте доступ до онлайн консультація юриста. Вміст цієї вкладки служить для настройки загального доступу, надання користувальницьких дозволів і визначення деяких інших мережевих параметрів.
  5. Натисніть кнопку Додатковий доступ (Advanced Sharing). Відкриється діалогове вікно Додатковий загальний доступ (Advanced Sharing).
  6. У діалоговому вікні Додатковий загальний доступ (Advanced Sharing) встановіть прапорець Дозволити спільний доступ до цієї папки (Share this folder).
  7. В поле Ім’я загального ресурсу (Share name) вкажіть ім’я, яке буде ідентифікувати дану папку в мережі. Ім’я може бути будь-яким. За умовчанням як ім’я мережевого ресурсу вказано ім’я папки.
  8. Якщо ви хочете обмежити число одночасних підключень до даної папці в мережі, встановіть кількість цих підключень в поле Обмежувати кількість одночасних користувачів до (Limit the number of simultaneous users to). Наприклад, якщо ви встановите в даному полі значення, рівне 5, то до даної папці одночасно зможуть підключитися не більше п’яти користувачів. Шостий користувач зможе підключитися тільки після того, як відключиться один з раніше підключених.
  9. Натисніть кнопку ОК, щоб застосувати зміни і закрити діалогове вікно Додатковий загальний доступ (Advanced Sharing). Зверніть увагу, що в діалоговому вікні властивостей папки поруч із позначкою папки (або диска) з’явилося повідомлення Є загальний доступ (Shared).
  10. Натисніть кнопку Закрити (Close), щоб закрити діалогове вікно властивостей папки. Зазначена папка буде доступна користувачам в мережі.

Загальнодоступні мережі і загальні папки

Якщо ваша мережа має статус загальнодоступною, у користувачів в мережі можуть виникнути проблеми з підключенням до спільної папки, розташованої на вашому комп’ютері. Слід змінити статус мережі на домашню або мережу підприємства. Вибрати тип мережі можна у вікні Центр управління мережами і загальним доступом (Network and Sharing Center).

Ссылка на основную публикацию