Віддалений доступ до комп’ютера через інтернет: кращі програми і засоби Windows

Працюючи з документацією, проектами, графікою та іншими матеріалами, багатьом людям часто необхідний доступ одночасно до декількох робочих точках. У цьому допоможе віддалене підключення до комп’ютера через інтернет. Його створення дозволяє отримати контроль з будь-якого місця над комп’ютером і файлами на його вінчестері, який знаходиться, наприклад, в офісі або вдома. Такі засоби також корисні для надання віддаленої допомоги в налаштуванні ПК.

Найпоширеніші методи організації такого підключення будуть розглянуті в нашій статті.

Доступ до віддаленого робочого столу засобами Windows

Мало хто знає, що операційна система Windows, починаючи з «сімки», підтримує можливість підключення до віддаленого робочого столу. Головною умовою для його створення є знаходження «ведучого» і «веденого» ПК в одній локальній або інтернет-мережі. Також потрібно встановити дозвіл і відкрити доступ до цільового пристрою і його маршрутизатора.

Щоб підключитися до іншого комп’ютера через інтернет, виконайте кілька кроків.

 1. Перейдіть в меню «Пуск / Панель управління / Система» або «Пуск / Панель управління / Система і безпека / Система» і виберіть пункт «Налаштування віддаленого доступу».

 1. Далі слід поставити галочку дозволу роботи віддаленого помічника. В меню «Додатково» ви можете вказати час дії запрошення (відкритого доступу).

 1. Додати системні імена користувачів, які матимуть доступ до ПК.

 1. Відключити сплячий режим і гібернацію в меню «Пуск / Панель управління / Система і безпека / Електроживлення / Налаштування переходу в сплячий режим».

 1. З ведучого комп’ютера перейдіть в «Пуск» і пропишіть в пошуковий рядок: «Підключення до віддаленого робочого столу». У відповідних рядках введіть імена дистанційно керованого комп’ютера і користувача і натисніть «Підключити».

В результаті перед користувачем з’явиться повноцінний робочий стіл з частковим або повним функціоналом.

Ammyy admin

Програма для віддаленого управління комп’ютером Ammyy admin створена для адміністрування серверами, мережами організацій і окремими пристроями. Вона розрахована на приватне і корпоративне користування. Софт безкоштовний для особистого використання, але для управління мережами і підключеними до них комп’ютерами потрібно платна ліцензія.

Важливою особливістю Ammyy admin є її прозорість для фаєрволів і антивірусів. Запущений сеанс управління не викликає конфліктів із захисними утилітами і не просаджує швидкість інтернет-трафіку.

Для захисту переданих комп’ютерами даних від зловмисників і автоматичних шпигунських програм в Ammyy admin реалізовані складні алгоритми перевірки користувача через перевірки пароль, що вводиться в консоль керованого ПК. Також ускладнює життя хакерам подвійна авторизація по апаратному ID або віртуальному IP коду.

Правила користування

Щоб підключитися до іншого комп’ютера через Інтернет за допомогою Ammyy admin, потрібно дотримуватися такого алгоритму:

 1. Завантажуємо і запускаємо виконавчий файл «AA_v3.exe» з офіційного сайту розробника http://www.ammyy.com. Цю операцію потрібно робити відразу на двох віддалених між собою системах.
 1. У відкритому робочому вікні знаходимо рядок «ID /IP клієнта » і вводимо в неї код, який відображений на віддаленому ПК в рядках «Ваш ID » і «Ваш IP ».

 1. натискаємо кнопку «Підключитися» і чекаємо установку з’єднання кілька секунд.

 1. Перед вами на екрані з’явиться робочий стіл Windows підключеного ПК. Можна приступати до роботи.

переваги

 • Швидке з’єднання і чуйне управління без зависань.
 • Адміністрування окремих систем, великих мереж і серверів.
 • Є вбудований файловий менеджер і двостороння голосовий зв’язок.
 • Хороша захист від шкідливих ПО.
 • Програму не потрібно встановлювати на вінчестер.
 • Детальна настройка прав доступу.

недоліки

 • Чи не помічено.

Teamviewer

Популярна у всьому світі програма віддаленого доступу до комп’ютера через інтернет Teamviewer займає одне з перших місць по зручності і функціональності серед продуктів конкурентів. При її розробці творці зробили упор на практичність, що дозволяє мільйонам людей без особливих навичок використовувати її для віддаленої системної допомоги, роботи, адміністрування мереж і серверів.

Безпека двостороннього зв’язку Teamviewer – на висоті. Для створення підключення, крім фізичного ID, потрібно ввести спеціальний випадково згенерований пароль. Необхідний пароль з’явиться у вікні програми на керованому ПК. Таким нехитрим способом користувач дозволяє управляти своєю системою іншій особі.

Розглядаючи можливості Teamviewer, не можна не згадати про його додаткові функції: VoIP- голосового і відеозв’язку, планувальника конференцій, текстового чату, видеозахвата робочого столу, файлового менеджера. Зв’язок між системами безкоштовна і здійснюється по всьому світу без обмежень за часом.

Унікальною фішкою «Тімвівера» є його кроссплатформенность. Працюючи за ПК під Windows, можна отримати дистанційне керування комп’ютером на MacOS і Linux або мобільним пристроєм на Android і IOS через інтернет. Ще для управління доступні Chrome OS і BlackBerry.

Організація першого підключення

Перший запуск і установка з’єднання з веденим комп’ютером може відбуватися за такою схемою:

 1. Провівши аналогічні дії на віддаленому комп’ютері, потрібно ввести його код, що з’явився в рядку «Пароль», в рядок «ID партнера » і натиснути «Підключитися».

 1. Скористатися засобами зв’язку, планувальником і книгою контактів ви можете після натискання кнопок тулбара в лівій частині вікна.

переваги

 • Висока стабільність роботи на всіх популярних мобільних і десктопних ОС.
 • Надійно захищене від зловмисників з’єднання.
 • Зручний і зрозумілий інтерфейс російською мовою.
 • Безкоштовна програма для приватного користування.
 • Безліч додаткових функцій зв’язку і обміну даними.

недоліки

 • Немає явних недоліків.

Anydesk

Програма для управління комп’ютером через інтернет Anydesk створена командою розробників AnyDesk Software GmbH з Німеччини. Софт відрізняється строгістю, лаконічністю оформлення, але при цьому має потужний набір інструментів для контролю і настройки віддаленого робочого стола Windows. Дане рішення є кращим для зайнятих людей – тих, хто не може працювати в офісі, але потрібен доступ до файлів і програм ПК на робочому місці.

При ознайомленні з Anydesk стають видні її основні риси: безпека і висока оптимізація. Програма заснована на технології шифрування TLS 1.2, використовуваної в банках. Ключі доступу для кожної сесії генеруються шляхом кріптошіфрованія типу RSA 2048. Все це унеможливлює злом, зміна або викрадення конфіденційних даних.

Висока продуктивність при роботі забезпечується грамотної оптимізацією і малим розміром софта (близько 2 МБ). «Енідеск» заточена під всі популярні десктопні та мобільні системи на базі Windows, Linux, Mac OS, FreeBSD, iOS і Android. Також передбачена кроссплатформенная робота, наприклад, з ПК під Windows можна керувати мобільним Android-пристроєм.

Програма не потребує оплати для особистого використання. Безкоштовна пробна ліцензія дозволяє спробувати всі можливості продукту, пов’язані з адмініструванням локальних мереж, баз даних, віддалених серверів по мережі інтернет.

Початок роботи з Anydesk

Для рядового користувача початок роботи з програмою виглядає так:

 1. Завантажити і запустити файл «AnyAesk.exe » з сайту розробників https://anydesk.com.
 2. У вікні на екрані натиснути на посилання «Встановити AnyDesk на даному комп’ютері ».

 1. Вибрати місце установки на жорсткому диску і натиснути зелену кнопку “Згода & установка ».

 1. Для створення підключення потрібно ввести в поле «Інша робоче місце» унікальну адресу. Цей код присвоюється робочому місцю і висвічується в поле «Дане робоче місце».

 1. З’єднання встановлюється кілька секунд, після чого з’являється вікно з робочим столом відомою системи.

переваги

 • Найвищий ступінь захищеності від хакерів і шкідливих ПО.
 • Відмінна оптимізація, висока швидкість відгуку без затримок.
 • Служба підтримки користувача швидко відгукується на запит.
 • Текст інтерфейсу переведений на 28 мов.
 • Безкоштовна безстрокова ліцензія для приватних осіб.

недоліки

 • Не виявлено.

Radmin

Програма для надання техпідтримки Radmin надає доступ до віддаленого комп’ютера через інтернет. Це програмне забезпечення від вітчизняної компанії «Фаматек» орієнтоване на професійне використання в якості інструменту для надання допомоги користувачам, демонстрації та віддаленої роботи. Тут розробник акцентував увагу на безпеці з’єднання, багатозадачності і розподіленому адмініструванні.

Основною фішкою Radmin можна вважати можливість підключення одночасно до декількох систем, що не входять в одну локальну мережу. Це значно спрощує роботу системним адміністраторам малих і великих компаній з декількома офісами. Захист складається з двох рівнів: Radmin і Windows NT. Це спеціальні «білі» списки, в які користувач додає системні адреси людей, яким дозволений доступ до перегляду вмісту вінчестера і робочого столу, користування програмами, текстовим і голосовим чатах і іншим функціям.

Використання програмою відеодрайвера дозволяє прискорити кадрову частоту, що підвищує комфорт при перегляді віддалених робочих столів Windows. Максимальна роздільна здатність при цьому може досягати 2048 × 2048 пікселів.

Варто відразу згадати, що програма не є безкоштовною. Розробники надають вільний доступ до всіх можливостей протягом 30 календарних днів, після чого пропонують купити одну із запропонованих ліцензій. На даний момент стандартна ліцензія на 1 віддалений комп’ютер коштує 1250 російських гривень.

Як почати користуватися Radmin?

ВО «Радмін» складається з двох незалежних частин: Radmin Server і Radmin Viewer. Перша встановлюється на ПК, над яким потрібно отримати контроль. Друга – на систему, з якої він буде проводитися.

Установка Radmin Server на ведений комп’ютер відбувається так:

 1. Завантажити архів з офіційного сайту http://www.radmin.ru.
 2. Розпакувати його і встановити RS.
 3. У вікні програми можна налаштувати безліч параметрів, вибрати мову інтерфейсу, налаштувати текстовий і голосовий чат, порядок запуску ПО.

 1. Меню “Права доступу” дозволяє обмежити або надати доступ до системи одному користувачеві або групі людей.

 1. Тут же можна активувати продукт, ввівши ключ.

Тепер система готова до управління. Перейдемо до маніпуляцій з керуючим ПК.

 1. Встановлюємо RV на ПК, з якого буде проводитися контроль.
 2. вибираємо пункт «З’єднання / Помилка з’єднання з».

 1. Вибираємо режим з’єднання, вводимо IP або DNS веденого ПК і натискаємо «ОК».

 1. У правій частині головного вікна з’явиться ярлик з’єднання, а в лівій – шлях до нього.

 1. Для подальших з’єднань можна більше не вводити адресу, а кликати по ярлику.

переваги

 • Захищеність зв’язку на пристойному рівні.
 • Є голосовий і текстовий чат.
 • Передбачено Telnet-інтерфейс командного рядка.
 • Можливість перезавантаження і виключення віддаленого ПК одним кліком.
 • Використання апаратного прискорення відеодрайвера.
 • Працює на старих 32-бітових версіях OC Windows.

недоліки

 • Безкоштовна ліцензія обмежена 30 днями.

LiteManager

Ще одна вдала програма від вітчизняних розробників LiteManagerTeam для віддаленого управління комп’ютером. Її основна спрямованість – доступність і легкість у використанні. Софт з самого початку орієнтований на «народного» споживача і не вимагає платних ліцензій. Більш того, LiteManager дозволяє безкоштовно проводити адміністрування до 30 віддалених комп’ютерів. Це своєрідний рекорд серед конкурентів по доступності. Платна версія присутня, але вона необов’язкова і включає лише кілька вузько інструментів.

Другим за рахунком перевагою софта можна назвати його багатофункціональність. Тут присутні і файловий менеджер, і особистий диспетчер задач, і текстовий чат, і навіть функція відеозахоплення. Ще досвідчені користувачі можуть скористатися командним рядком, що іменується в меню як «Термінал» і редактором реєстру.

Безпека з’єднання забезпечується підключенням через ID або IP. Змінити ідентифікатор власник може через інструмент NoIP настройки модему. Як і в багатьох подібних продуктах тут є вбудований IP-фільтр.

Як працювати з LiteManager?

Так само, як і розглянутий вище продукт LiteManager складається з двох модулів для ведучого і веденого комп’ютера. Спочатку потрібно встановити LiteManager Server на систему, над якою потрібно отримати контроль.

 1. Завантажуємо архів з програмою на сайті http://litemanager.ru.
 2. Розпаковуємо архів і встановлюємо LMS. При установці продукт попутно запропонує змінити параметри безпеки і створити пароль (обов’язково).

 1. Далі можна помітити появу значка в треї. Кількома на нього і підключаємося до сервера.

Тепер комп’ютер в мережі і можна налаштовувати провідний ПК.

 1. Встановлюємо LMV.
 2. Під сплив на екрані вікні вибираємо «Додати нове з’єднання».

 1. Вводимо адресу і натискаємо «ОК».

 1. Створені підключення будуть відображатися в нижній частині вікна.

 1. Набір основних інструментів відображений в правій частині вікна.

Комп’ютер підключений і можна приступати до роботи.

переваги

 • Дуже багато інструментів для віддаленого контролю та адміністрування систем.
 • Лояльний до користувачів продукт – ліцензія для роботи з комп’ютерами до 30 адрес безкоштовна.
 • Підключення через ID або IP. Можливість змінювати ID-адреса роутера через NoIP.
 • Підтримка Windows, MacOS, IOS, Android, Linux.

недоліки

 • Інтерфейс і загальне оформлення програми нагадує продукти початку 2000-х.

На закінчення

У даній статті ми розглянули безліч програм і способів отримати дистанційне керування комп’ютером через інтернет. Всі вони мають як плюси, так і мінуси, але варто виділити кілька продуктів за характером застосування.

Для самого рядового малодосвідченого користувача ідеально підійдуть Ammyy admin і Any Desk. Вони відмінно справляються з установкою з’єднання точка-точка і мають простий файловий менеджер. Їх настройка займає декілька секунд і навряд чи викличе труднощі.

Для досвідчених користувачів і працівників офісів відмінним вибором стане Teamviewer. Його функціонал і краса оформлення залишать позаду будь-якого конкурента, а можливість адміністрування мереж по захищеному каналу сподобається будь-якому знавцеві.

Для сисадмінів, підприємців і контролюючих осіб переважно використання LiteManager, яка надає можливість здійснювати контроль за 30 адресами безкоштовно. Платні ліцензії коштують копійки і це великий плюс в скарбничку «Лайтменеджера».

Radmin можна порадити лише великим компаніям і корпораціям для масового контролю мереж з надзвичайно високим ступенем захищеності каналів від злому. Для приватної особи вона стоїть на рівні інших програм, але користування продуктом передбачає істотну плату, що майже не має сенсу.

Ссылка на основную публикацию