Vertu – найдорожчий телефон серійного виробництва


Цінова сегментація на ринку мобільних телефонів вже давно і міцно закріпилася в умах споживачів. Сьогодні, плануючи оновлення свого гаджета, кожен з нас більш-менш чітко уявляє, що він отримає за ту чи іншу вартість. Хтось готовий розщедритися на дорогий телефон заради іміджу, хтось – заради продуктивності. Як би там не було, ціна сучасних телефонів прямо пропорційна їх технічними характеристиками.

Але, все вищеописане можна легко застосувати до всіх сучасних мобільних брендам за винятком одного – Vertu. Коли мова йде про сегмент Luxury, ціноутворення плавно перетікає з площини економіки в площину маркетингу. Відмінним підтвердженням чому, служать швейцарські годинники та інші аксесуари. Не виключенням є і телефони Vertu, первинна функція яких, це акцент на статус їх власників.

Що ж являють собою телефони Vertu?

Компанія була заснована в 1998 році, як дочірній філія компанії Nokia. У 2002 році був випущений перший телефон Vertu Signature в платиновому корпусі. Вартість апарату становить 24 000 і він тут же зайняв, ніким не зайнятий, п’єдестал найдорожчого телефону преміум класу. На сьогодні Vertu Signature є найбільш впізнаваним телефоном компанії та представлений в самих різних матеріалах обробки, серед яких червоне, біле і рожеве золото, шкіра алігатора, діаманти, і інші дорогоцінний матеріали.

В наступні роки компанія випустила ще кілька «кнопкових» моделей – Vertu Ascent і Vertu Constellation. А в 2013 році, після того, як компанія перейшла в руки шведської інвестиційної компанії EQT Partners AB, була випущена перша модель на ОС Android- Vertu Ti, найдоступніша версія якого обійдеться в $ 10 500, а за найдорожчу доведеться викласти $ 21 000.

Відмінною особливістю Vertu, є те, що всі моделі збираються вручну, а на кожному з телефонів завжди присутній підпис збирача у вигляді гравіювання на внутрішній частині корпусу.

На фото можна побачити напис “Handmade in England” (Зроблено вручну в Англії) – напевно, це останні з телефонів, які збираються в Європі, а не Азії.

Треба відзначити, що Vertu ніколи не ігнорували і технічний прогрес. Остання модель Vertu Aster, випущена в 2014 році, може похвалитися дуже пристойними технічними характеристиками: чотирьохядерний процесор Qualcomm Snapdragon 801, 2 ГБ оперативної пам’яті і 64Гб внутрішньої, а так же 4.7 дюймовий екран з FullHD дозволом і 13 мегапіксельну камеру з сенсором Sony Exmor.

А ось програмне забезпечення нових моделей Vertu, це один самих спірних моментів. У компанії вирішили не розробляти власну візуальну оболонку, і залишили Android 4.4 практично в первозданному вигляді. Таке рішення, не мій погляд, трохи “змащує” преміальость телефону. З власних програмних рішень присутні лише кілька спеціальних додатків, серед яких можна виділити лише сервіс “Консьєрж”, що представляє з себе доступ до персонального асистенту в будь-який час доби.

Цікаво, що за більш ніж десять років на ринку, цінова політика Vertu має стійку тенденцію до зниження. Так, ціна на вищезгаданий Vertu Aster стартує з 4000 Євро, що в шість разів дешевше первістка Vertu Signature.

Ссылка на основную публикацию