Веб браузер, що це таке?

Веб браузер – це програма, завдяки якій людина має доступ до веб сторінок в глобальній мережі – інтернет. Браузер повинен мати можливість для звернення до HTTP і шляхом обробки коду, надати користувачеві зрозумілу для нього інформацію. Якщо простіше, то звертатися до сайту, отримувати не кожному зрозумілий код і виводити на дисплей у вигляді зрозумілою нам станиці. Дана стаття розповість про веб браузері і тому, що він із себе представляє.

Що таке Веб Браузер – це ланка між людиною і веб сайтом

Поняття веб браузер походить від англ. Web Browser і має слова синоніми: браузер, інтернет оглядач, веб оглядач і інші його позначення.

Сучасні браузери надають до перегляду користувачеві не тільки зображення і текст у відповідність з HTML кодом на отриманої сторінці. Функціональність залежить від конкретного браузера. У наші дні веб оглядачі мають дуже великими можливостями: закладки, інтеграція пошуку в адресний рядок, всілякі розширення і т.д.

Можливості сучасних інтернет оглядачів

Взаємодії з браузером може здійснюватися не тільки за допомогою миші, клавіатури, і інших звичних пристроїв введення, а й за допомогою голосового управління, а більшість вже використовують можливості сенсорного екрану. Крім того, популярні браузери можна не тільки підлаштувати під себе, а й зробити доступними для людей з обмеженими можливостями.

На додаток до текстової інформації і зображенню, відповідних стандартному коду сторінки, за допомогою веб браузерів можна переглянути відео, через нього можна слухати музику, без скачування її на свій комп’ютер. Завдяки функціональності браузера, веб-майстрам відкриваються кордони створення більш складних веб сайтів. Але не всім браузерам під силу коректно вивести сучасний код, тому варто мати свіжий інтернет оглядач для роботи на своєму комп’ютері. Як не дивно, таким браузером є застарілий Internet Explorer, ноему на зміну вже прийшов браузер EDGE вже встановлений на Windows 10.

Які браузери стали популярні в сучасності

Гонки або війна стандартів приводили до того, що не кожен сайт відображається правильно в різних браузерах. Зараз же лідерами вважаються браузери, засновані на Chromium, так як їх передового представника поширює світова пошукова система Google, а також браузери, засновані на Mozilla, представник Mozilla Firefox заслужила високу популярність не тільки завдяки інтеграції в ОС Linux, а й роками боротьби зі стандартами. EDGE і його попередник IE є частиною операційної системи Windows, цим і обумовлюється його популярність, так само, як і Safari для Mac OS.

Найперший код веб браузера, називається WordWideWeb був написаний Тімом Бернес-Лі, який свого часу став винахідником HTML і HTTP, їм же був написаний перший веб-сервер.

Цей перший інтернет браузер був призначений для фізиків, які працюють в лабораторіях на різних частинах світу. Мова HTML, підтримуваний цим браузером був розроблений таким чином, щоб фізикам навчання давалося легше. Мова заснований на ієрархічній структурі схеми з поширенням ознак через текст, що визначають уявлення даної сторінки. Трохи більше ніж через 15 років, з моменту винаходу HTML, ця мова відійшов від своєї первісної мети визначення макета сторінок до визначення сенсу його змісту. Окремі технології, як CSS, замінили колишню функцію HTML для інтернету і заміщають макет веб сторінки сьогодні.

Розуміння веб браузера, того, що це таке, його програмну основу необхідно не тільки веб розробникам, а й самому звичайному користувачеві ПК. До всього сказаного, такий інтернет оглядач у смартфона не менш функціональний, та й на звичайних телефонах, є свій браузер, зазвичай це WAP браузер.

Ссылка на основную публикацию