Вбудований ZIP архіватор Windows: як відкрити, створити ZIP файл

У кожній операційній системі Windows, починаючи з самих ранніх версій (наприклад, в Windows XP), є свій вбудований архіватор ZIP.

У самому меню Windows він значиться як “Стисла ZIP-папка”:

Цей архіватор ніяк не є повноцінною заміною сторонніх аналогічних програм, наприклад, WinRAR, 7-Zip і інших, оскільки має дуже вже мало можливостей (про це нижче). Проте, працювати з архівами ZIP він так-сяк вміє і допоможемо вам швиденько створити зіп-архів або розпакувати його при необхідності, якщо поки якоїсь причини ще не встановили повноцінний архіватор 🙂

Так ось, в даній статті я покажу докладно як з ним працювати: опишу процес створення архівів формату ZIP, а також вилучення файлів з архівів такого ж формату.

Навігація по статті:

Почнемо з установки …

Жартую 🙂 Установки ніякої немає, адже архіватор вбудов в виндовс, тобто він вже там є спочатку, відразу після установки системи 🙂 Почнемо з можливостей даного архіватора.

Що вміє вбудований в Windows архіватор?

Можливості архиватора дуже убогі, простіше кажучи, їх всього 2:

 1. Можливість створити архів формату ZIP;

 2. Можливість розпаковувати аналогічні зіп-архіви.

Усе! Це означає, що через нього ви не зможете створювати архіви форматів RAR, 7z і інші, не зможете встановлювати на них паролі, налаштовувати ступінь стиснення і, загалом, не зможете робити практично все те, що можуть повноцінні архіватори.

Проте тих можливостей вистачить, щоб побистрому працювати з ZIP, якщо дуже потрібно і чомусь не можна швиденько взяти і поставити той же вінрар 🙂

З “багатим” функціоналом розібралися і тепер розповім про те, як розпаковувати архіви ZIP через цього звіра …

Як розпакувати архів ZIP

ЗІП-архіви через вбудований в Windows архіватор розпаковуються елементарно, буквально в пару клацань мишкою! 🙂

Натискаємо правою кнопкою миші (далі буду застосовувати “ПКМ”) по архіву ZIP і вибираємо “Витягти все”.

Відкриється вікно розпакування, в якому ви можете вибрати папку, в яку буде розпакований архів, натиснувши кнопку “Огляд” [1].

Якщо не вибирати, то при розпакуванні буде створена нова папка з ім’ям як у архіву і туди будуть поміщені всі файли з нього.

Опція “Показати витягнуті файли” [2] дозволить відразу після розпакування відкрити папку з файлами.

Ну і для запуску розпакування просто натисніть “Вилучити” [3].

Готово! Тепер файли будуть розархівовані.

Важливо! Якщо у вас в системі встановлені архіватори сторонніх виробників, то автоматично пропаде можливість розпаковування архівів через контекстне меню розглядаються вбудованим архіватором. Замість пункту “Витягти все” будуть пункти розпакування відповідного встановленого архіватора.

А тепер розповім про те, як створювати зіп-архіви …

Як створити архів ZIP вбудованим архіватором

Архів найпоширенішого формату ZIP ви сожете через цей вбудований архіватор створити двома способами, які дуже схожі:

 1. Спочатку створюємо архів, потім переміщаємо в нього потрібні файли.

  Тепер докладніше … Спочатку потрібно створити архів. Для цього натискаємо ПКМ по робочому столу або по вільній області в будь-якій папці, вибираємо “Створити” – “Стисла ZIP-папка”.

  Готовий архів відразу з’явиться в тій папці, де ви його створили (в моєму випадку – це папка “Завантаження”):

  Тепер ви можете просто перетягнути в цей архів потрібні файли і вони автоматично в нього додадуться:

  Додані в ZIP файли:

  Або другий спосіб …

 2. Вибираємо відразу потрібні файли і відправляємо в архів.

  Тут також все просто. Виділяємо потрібні файли, які хочемо додати до архіву, натискаємо ПКМ і вибираємо “Відправити” – “Стисла ZIP-папка”.

  У підсумку відразу створиться архів з вашими файлами і візьме назву одного з доданих файлів, наприклад:

Ви можете перейменувати створену стислу ZIP-папку як завгодно, також як перейменовувати будь-який файл і папку (ПКМ по імені і вибрати “Перейменувати”).

Як бачимо, способи в принципі однакові, користуйтеся тим, що здається звичніше або зручніше 🙂

Ну ось, розпаковувати і створювати архіви ZIP вбудованим архіватором Windows тепер ви навчилися. Ну і в закінченні ще кілька слів і рада … 🙂

Висновок і рада!

Як ви вже зрозуміли, вбудований в виндовс архіватор можливостей практично не має і для повноцінної роботи на комп’ютері вже точно не згодиться. Тому що рано чи пізно, кожному користувачеві комп’ютера доводиться працювати з архівами Rar, 7z, Tar, Gz образами ISO та іншими, з якими розглянутий архіватор працювати ніяк не має і навряд чи вже навчиться … Скільки часу то пройшло, а його Майрософтовци так і не допрацювали 🙂

Якщо, наприклад, тільки встановили систему, то так, для швидкої роботи він згодиться, якщо є ZIP-папки, які потрібно разархіваровать, а далі …

А далі рада! 🙂 Відразу як встановлюєте або перевстановлюєте Windows на комп’ютері і отримуєте можливість виходу в інтернет, завантажуйте і встановлюйте безкоштовний повноцінний архіватор, який вам подобається. А якщо ще не знаєте який вам подобається, то рекомендую WinRAR як найпопулярніший і має всі необхідні функції 🙂

Статейка сподобалася? Тоді поділіться в соц.сетях з друзями, дивись і їм допоможе!

До скорого! 😉

Ссылка на основную публикацию