Ваше підключення не є приватним

Іноді браузер Opera видає помилку «Ваше підключення не є приватним» і не дає зайти на сайт по протоколу https. Найчастіше це відбувається тому, що цей протокол завжди синхронізується з поточним часом і датою вашого комп’ютера. І якщо різниця в часі становить кілька днів або місяців, https не може забезпечити надійне шифрування, і внаслідок цього видає помилку.

Що робити з помилкою

Хоча неправильний час є головною причиною несправності, іноді зустрічаються і інші проблеми: антивіруси або некоректно працююча Опера. Тому рекомендуємо відразу перевірити час, а потім вже дивитися інші можливі варіанти вирішення проблеми.

Причина 1: невірна дата і час

Щоб полегшити діагностику виникнення несправності, розробники Опери в нових версіях замінили текст помилки на «Ваші годинник відстають». Тепер користувачеві відразу зрозуміло в чому проблема.

  1. В області повідомлень (внизу праворуч) знаходяться годинник. Перевірте час з іншими годинами. Якщо на комп’ютері неточне час, його можна змінити, натиснувши на годинник лівою кнопкою миші. У календарі виберіть пункт «Зміна налаштувань дати і часу».
  2. У вікні, виберіть «Змінити дату і час».
  3. Як бачите, у нас стояла дуже стара дата, хоча час показувало правильно.
  4. Міняємо її на нову і тиснемо «ОК».

Після установки вірного часу спробуйте оновити сторінку браузера. Помилка повинна зникнути.

Порада: якщо часто збиваються годинник, поміняйте батарейку на материнській платі.

Причина 2: нестабільна версія браузера і плагінів

Спробуйте відключити всі плагіни, оскільки вони можуть іноді давати збої в роботі.

  1. Для цього на вкладці «Меню» Оберіть «Розширення», а потім «Керувати розширеннями» (Або натисніть «Ctrl + Shift + E»).
  2. Потім натисніть кнопку «Відключити» навпроти кожного плагіна, щоб він став неактивним.

Може бути, ви недавно встановили найсвіжішу версію Опери. Не завжди нове рівнозначне краще. Скачайте стару, перевірену версію браузера.

Причина 3: антивірус

Бувають випадки, коли антивірус приносить більше шкоди, ніж користі. Спробуйте його вимкнути і потім відкрити сайт. Якщо працездатність відновлена, проблема криється у включеному скануванні https. Вимкніть цей параметр, щоб антивірус не використовував свій захист при переході на захищені сайти. Розглянемо як це зробити на прикладі ESET NOD 32. У інших антивирусах назви можуть дещо відрізнятися, але суть та ж.

  1. Відкрийте вкладку “Налаштування” і перейдіть в меню «Захист Інтернету».
  2. Натисніть на значок шестерінки, щоб відкрити настройки.
  3. Відкрийте меню «Веб-протоколи», натиснувши на «+». Переконайтесь, що «Перевірка протоколу HTTPS» відключена. натисніть «ОК» і закрийте програму.

Якщо вам не допомогли вищеперелічені способи, подумайте про те, щоб встановити інший браузер.

Ссылка на основную публикацию