Усуваємо проблеми запуску Microsoft Word на Windows (Віндовс) 10

На «десятці» реалізовано новий додаток – офісний пакет Office 365. Він скачується з магазину Microsoft Store і зазвичай проблем з текстовим редактором не виникає. Найчастіше користувачі стикаються з несправністю Word 2010 або 2016, які були розраховані на попередні версії операційної системи.

У цій статті ми спробуємо розібратися з усіма можливими причинами, чому не запускається Ворд на «десятці».

Ліцензія

Будь-офісний пакет від Microsoft – платний. Пробна безкоштовна версія доступна протягом 30 днів. Ліцензія купується на офіційному сайті. Активується програма за допомогою ключа. Установка неліцензійних збірок пакета Office, зокрема редактора Word, чревата тим, що програма не запускатися.

Якщо ж не починається ліцензійна версія, слід перевірити її активацію. Цілком можливо, що з якихось причин офісна програма не активована за допомогою ключа. Для цього використовуємо командний рядок, яку запустимо від імені адміністратора (тут ви можете прочитати, як це зробити різними способами).

У рядку потрібно прописати команду cd і далі в лапках шлях до папки, в яку встановлено офісний пакет. На нашому комп’ютері встановлений Word 2016 32-розрядної версії. Зверніть увагу, що 64-розрядної версії додатка буде знаходитися в папці Program Files.

Після цього вводимо команду cscript ospp.vbs / dstatus. Повністю операція перевірки ліцензії виглядають наступним чином.

Зверніть увагу на пункт License Status. При активованому офісному пакеті в цій графі буде значитися «LICENSED». У нашому випадку бачимо значення «NOTIFICATIONS», що можна перекласти як попередження. Нижче – коді помилки і опис. Нам повідомленням (попереджають) про те, що Microsoft Office не може бути активований за допомогою KMS.

KMS – відомий активатор операційної системи Windows 10 в цілому і офісних програм зокрема. Чи не рекомендуємо використовувати його для активації продуктів Microsoft, а радимо купувати ліцензію.

Таким чином, якщо в статусі активації варто значення «LICENSED», то ваш Word активований і його можна запускати. Про всі проблеми з ліцензією можна написати в службу підтримки. Контактні дані знаходяться на офіційному сайті Microsoft.

Запускаємо Word від імені адміністратора

Трапляється, що для роботи Ворда потрібні права адміністратора. Спробуємо запустити програму з адмінській правами. Знаходимо ярлик програми в меню «Пуск» і натискаємо на нього правою кнопкою мишки. Вибираємо пункт «Додатково» і з контекстного меню вибираємо «Запуск від імені адміністратора».

Якщо цей спосіб виявився дієвим, вам потрібно змінити тип запуску ярлика. Відкриваємо папку розташування exe-файлу Ворда. Точно так же знайдіть його в меню «Пуск», правою кнопкою, перейдіть в «Додатково» і виберіть третій пункт «Перейти до розташування файлу».

Відкриється Провідник з папкою, де знаходиться виконуваний файл Word. Кількома на нього правою кнопкою мишки і вибираємо з контекстного меню «Властивості».

У вкладці «Ярлик» натискаємо на «Додатково». З’явиться вікно, де задається можливість запуску ярлика від імені адміністратора. На жаль, в нашому випадку вікно не активне, застосувати до цього ярлику параметри неможливо. Зовсім інша річ у відсутності ліцензії, то чи в інших причинах. По можливості ми знайдемо причину цієї проблеми і повідомимо вам.

відновлення Word

Можливо, що якісь компоненти офісного пакету були пошкоджені, змінені, видалені. Відкриваємо розділ Панелі управління “Програми та засоби»: натискаємо комбінацію клавіш Win + R і вписуємо команду appwiz.cpl.

У вікні, знаходимо офісну програму і натискаємо на іконку «Змінити».

У наступному вікні вибираємо пункт «Відновити» і натискаємо «Продовжити».

Далі прямуємо простим підказкам майстра відновлення. Ця процедура дозволить повністю відновити оригінальні файли програми і можливо вирішити проблему її запуску.

«Припинена робота програми»

Часта помилка, що виникає при запуску Word. Розглянемо основні причини і варіанти виправлення проблеми.

  1. Драйвера.

З першого погляду здається, що драйвера відеокарти, контролерів та інші абсолютно ні при чому. Однак часто неактуальні версії драйверів комп’ютера можуть створювати конфлікти в запуску програм, зокрема Ворда.

Найкраще скористатися стороннім ПЗ для оновлення драйверів. Такі програми комплексно аналізують комп’ютер і оновлюють всі драйвери. Найпопулярніша програма
– Driver Pack Solutions, на яку ми писали детальний огляд. Також можна скористатися альтернативним софтом. Список і огляд інших додатків – тут.

  1. Виправлення помилки.

Розробники Microsoft створили спеціальну утиліту, що дозволяє виправити помилки запуску пакета Microsoft Office. Ось посилання, по якій можна відразу завантажити утиліту.

Запустіть її та натисніть «Далі». Програма почне пошук несправностей. Якщо знайде – повідомить про успішне виправлення.

Після цього запустіть Ворд. Якщо помилка «Припинена робота …» знову з’являється, скористайтеся порадами нижче.

  1. Вимкнути додаткові компоненти.

Надбудови Word – поширена причина неможливості запустити програму. Розробники Microsoft виділили кілька надбудов, що заважають адекватному запуску додатка – Dragon Naturally Speaking, Abbyy FineReader, PowerWord.

Надбудови відключаються в безпечному режимі запуску програми. Натисніть комбінацію клавіш Win + R і введіть команду winword / safe. Якщо програма не запускається в безпечному режимі, проблема навряд чи криється в надбудовах.

Але якщо запустилось, переходимо в контекстне меню «Файл».

Далі запускаємо меню «Параметри».

Вибираємо вкладку «компонентами», внизу встановлюємо «Надбудови Word» і натискаємо «Перейти».

Приберіть маркери з надбудов, які з’явилися в списку.

Якщо поле пусте, поверніться назад в параметри. Виберете тепер пункт «Надбудови COM».

У вікні черзі відключайте надбудови: одну відключили, вийшли з безпечного режиму, знову запустили Word в звичайному режимі. І так з кожною надбудовою, поки не зрозумієте, яка викликає помилку.

У нашому випадку ніяких надбудов COM немає.

Проблеми з відкриттям файлів

Іноді буває, що сама програма працює нормально, але самі текстові файли не відкриваються. Причин може бути декілька.

  1. Пошкоджені файли.

Нерідко бачимо помилку, яка повідомляє, що відкривається word-файл пошкоджений. Програма зазвичай пропонує відновити файл. Але рідко це вдається без втрат в тексті.

  1. Неправильне розширення або програма.

Часто вордовскій файл має неправильне розширення. Також трапляється, що файл відкривається не тієї програмою, наприклад, блокнотом. Зазвичай користувач бачить ось таку абракадабру.

Виправити розширення дуже просто. Для початку встановіть відображення розширень в Провіднику. Про це ми писали докладну статтю.

Далі знаходимо файл, натискаємо на нього один раз лівою кнопкою мишки і натискаємо F2. У рядку перейменування після назви файлу ставимо крапку і пишемо doc або docx в залежності від версії вашого Word.

Після цього підтверджуємо перейменування і пробуємо знову запустити файл.

У разі, якщо вордовскіе файли відкриваються не тією програмою, скористайтеся цією статтею. У ній детально розписано, як змінити програму за замовчуванням для відкриття конкретного типу файлів.

підводимо підсумки

Якщо на Windows 10 не починається Word, потрібно чітко встановити причину. Ми розглянули кілька причин, чому так відбувається, і запропонували рішення.

Використовуйте тільки ліцензійний, активоване продукт. Іноді допомагає запуск програми від імені адміністратора або відновлення на панелі керування. Також ми розглянули проблему з надбудовами, драйверами і використовували спеціальну утиліту виправлення помилок. Окремий розділ присвятили пошкодженим файлів і файлів Word з неправильним розширенням.

Ссылка на основную публикацию