Установка Windows Server 2012 R2 Datacenter

У цьому матеріалі ми познайомимося з операційною системою Windows Server 2012 R2, детально розберемо процес установки ознайомлювальної версії Windows Server 2012 R2 в редакції Datacenter. Розглянемо особливості даної ОС, також поговоримо про обмеження ознайомлювальної версії.

На даний момент Windows Server 2012 R2 це остання версія серверної операційної системи, яку випустила компанія Microsoft. І, звичайно ж, щоб IT-фахівці і користувачі могли випробувати даний продукт, протестувати його у себе в організаціях, розробники випускають ознайомчі версії, якими протягом деякого періоду (у даній ОС це 180 днів) можна користуватися абсолютно безкоштовно. Природно, що це зроблено, для того щоб потенційні клієнти остаточно зробили свій вибір на користь цієї операційної системи і придбали ліцензію на дане програмне забезпечення.

Примітка! Якщо ви придбали ліцензію, знайте, що ознайомчу версію Windows Server 2012 R2 активувати не можна, необхідна чиста установка повноцінної версії з установкою відповідного ключа. Тому не раджу встановлювати цю версію операційної системи в якості основної для серверів в своїй організації, її можна використовувати тільки в якості тестування основних можливостей. Щоб при відключенні сервера, який працює на ознайомчої версії, не виникли проблеми в роботі всієї організації.

Обмеження ознайомчої версії Windows Server 2012 R2

Ознайомча версія Windows Server 2012 R2 відрізняється від повноцінної версії, лише тим, що вона може нормально існувати тільки 180 днів, все інше, тобто весь функціонал який доступний в тій чи іншій редакції, буде діяти протягом цього періоду. Коли закінчиться термін ознайомлення операційна система всіляко буде нагадувати Вам про те, що термін дії ліцензії закінчився, а саме:

  • У правому нижньому кутку буде висіти повідомлення про те, що період закінчився, як виглядає дане повідомлення, ми побачимо трохи нижче;
  • При вході в систему вона проситиме активувати її або повторити запит пізніше;
  • Операційна система буде завершувати свою роботу щогодини;
  • Виникнуть обмеження пов’язані з оновленням ОС;
  • Поява записів в журналі додатків про те, що термін ознайомлення закінчився.

Також хотілося б відзначити, що для ознайомлення поставляються тільки 64-розрядні версії Windows Server 2012 R2. Також за все в двох редакціях це в Windows Server 2012 R2 Standard і Windows Server 2012 R2 Datacenter, вони вже йдуть з передвстановленим ключем активації.

Для того щоб почати користувача ознайомчої версією Windows Server 2012 R2 необхідно відповідно її завантажити, це можна зробити з центру пробного ПО Microsoft, ось посилання –

Хочу зауважити, що для скачування необхідно пройти простеньку реєстрацію, якщо звичайно Ви ще не зареєстровані на Microsoft. При скачуванні можна вибрати версію файлу, наприклад ISO образ, файл VHD для віртуальної машини, або можна також використовувати Microsoft Azure. Я вибрав ISO образ і на сьогоднішній день у мене завантажився ось такий файл – 9600.17050.WINBLUE_REFRESH.140317-1640_X64FRE_SERVER_EVAL_RU-RU-IR3_SSS_X64FREE_RU-RU_DV9.ISO

Вимоги для установки Windows Server 2012 R2 Datacenter

До основних вимог можна віднести те, що системі необхідно як мінімум 512 мегабайт оперативної пам’яті (краще звичайно більше!) І 32 гігабайти вільного місця на жорсткому диску! Так розмір не маленький, але це обов’язкова умова, так як якщо встановлювати на розділ, розмір якого менше хоча б на 1-2 гігабайт, то система повністю не встановиться або встановиться, але не завантажиться.

Установка Windows Server 2012 R2

Як видно з назви заголовка встановлювати ми будемо Windows Server 2012 R2 у редакції Datacenter, ну, в загальному, вистачить теорії, давайте встановимо цю операційну систему.

Крок 1

На першому кроці ми вибираємо мову, і формат часу, в нашому випадку все вибрано за замовчуванням ми просто тиснемо «далі»

крок 2

тиснемо «встановити»

крок 3

Необхідно вибрати версію установки, ми вибираємо «Ознайомча версія Windows Server 2012 R2 Datacenter з графічним інтерфейсом користувача»І тиснемо«далі»

крок 4

Погоджуємося з умовами ліцензійної угоди

крок 5

Вибираємо тип установки, я вибираю «Вибіркова: тільки установка Windows” іншими словами “чиста установка»

крок 6

На даному етапі вибираємо розділ, на який ми будемо встановлювати ОС

крок 7

Потім почнеться установка ОС, вона триває не довго, хвилин 15-20, що мене, до речі, радує у всіх останніх версіях операційних систем від Microsoft.

В процесі установки комп’ютер перезавантажиться

Після перезавантаження програма установки буде готувати систему до запуску, займе ще 2-3 хвилини

крок 8

Потім комп’ютер ще раз перезавантажиться і з’явиться вікно, в якому необхідно буде вказати пароль адміністратора сервера, пам’ятайте, що складність пароль обов’язкове, він повинен бути не менше 8 символів, з великими і маленькими літерами, а також символами і числами.

крок 9

Далі система буде завантажуватися і попросить ввести щойно створений пароль, для цього тиснемо, поєднання клавіш CTRL + ALT + DEL в іншому це видно на самому вікні, і вводимо пароль адміністратора

крок 10

Все, система проведе первинне налаштування, і завантажиться, при першому запуску Ви побачите питання, пов’язане з мережею, подробиці можете прочитати в самому питанні, я відповідаю «Так»І милуємося новим«диспетчером серверів»

Потім можете відкрити робочий стіл і побачити що в правому нижньому кутку, буде висвітлюватися повідомлення із зазначенням того, що наша версія операційної системи Windows Server 2012 R2 є ознайомчою, також буде відображено кількість днів до закінчення терміну ознайомлення терміну, число відповідно з кожним днем ​​буде зменшуватися.

У даній системі, як і в Windows 8 і в Windows Server 2012 є нове меню «Пуск»

Ось в принципі і все про що я сьогодні хотів розповісти, в наступних матеріалах будемо і далі освоювати цю операційну систему, зокрема встановлення та налаштування ролей сервера Windows Server 2012 R2.

Ссылка на основную публикацию