Установка windows 10 з флешки

орпорація Microsoft зробила все, щоб якомога більше користувачів перейшли на Windows 10: відправляла безкоштовне оновлення, зробила максимально простим створення завантажувальної флешки – як її записати,.

Залишилося спростити установку системи з цієї самої флешки, хоча і зараз особливих проблем інсталяція не викликає. Але певні підводні камені є, і раз ви потрапили сюди, значить, хочете їх уникнути і поставити «десятку» правильно і красиво.

підготовка комп’ютера

Насправді, особливої ​​підготовки не потрібно. Перший час фахівці рекомендували спочатку оновитися до Windows 10 з попередньої системи, а потім виконати чисту установку. Зараз такої необхідності немає: можна відразу ставити «десятку». Головне знати ліцензійний ключ – ми адже все користуємося офіційними версіями, правда?

Зазвичай призначені для користувача дані зберігаються на окремому розділі накопичувача і залишаються недоторканими при перевстановлення системи на диску C. Якщо ви не впевнені в тому, що важливі файли залишаться цілими, перенесіть їх на знімний носій або інший том жорсткого диска, який точно не братиме участі в інсталяції Windows. Щоб було зрозуміло – перезаписуватися буде той диск, на якому є папка «Windows». Обов’язково запам’ятайте його розмір – в процесі установки ця інформація стане в нагоді, щоб визначити потрібний розділ.

Після збереження файлів залишається останній крок перед інсталяцією системи – установка завантаження з флешки. Зробити це можна в ході перезавантаження комп’ютера двома способами:

  1. Зайти в BIOS і в розділі з пріоритетом завантаження встановити на перше місце USB. Після завершення інсталяції Віндовс не забудьте повернути первісну конфігурацію, з пріоритетом завантаження з жорсткого диска.
  2. Викликати Boot Menu і вибрати джерелом завантаження флешку з записаним дистрибутивом Віндовс.
    Другий спосіб швидше та зручніше. Ви просто запускаєте установку з флешку, а потім спокійно працюєте з системою, не турбуючись про те, чи правильна конфігурація виставлена ​​в BIOS. В BIOS немає нічого страшного, але якщо можна обійтися без входу в нього, треба використовувати такий варіант.

Після завантаження з флеш-накопичувача відобразиться чорний екран з фразою «Press any key …». Що ж, підемо раді і натиснемо на будь-яку кнопку на клавіатурі, щоб запустити програму інсталяції.

установка системи

Установка стартує з пропозиції вибрати мову, формат грошових одиниць і часу, розкладку клавіатури. Ставте всюди «Русский» і натискайте «Далі». Природно, ніхто не забороняє вибрати будь-які інші параметри – в систему встановлено велику кількість мовних пакетів.

Наступне вікно показує велику кнопку «Встановити» і невелику посилання на інструменти відновлення системи. Зараз вам потрібно натиснути «Встановити», а й відновлення може стати в нагоді в майбутньому, так що запам’ятайте, на якому етапі перебуває ця посилання.

Потім майстер установки запропонує активувати Windows. Якщо ви купили «десятку», ліцензійний ключ буде написаний всередині коробки або в повідомленні на електронну пошту, відправленому після придбання цифрової копії. Якщо ви перевстановлюєте систему (переходите з ліцензійною «сімки» або «вісімки») або виконуєте чисту інсталяцію після попереднього поновлення до «десятки», то вводити ніякої ключ не треба: Windows буде активована автоматично на підставі наявної ліцензії.

Можна взагалі не вводити ключ і користуватися неактивованої версією. Поки це не приносить особливих проблем, хіба що не працюють деякі функції: не можна персоналізувати зовнішній вигляд, не приходять оновлення системи.

На наступному кроці ви вибираєте редакцію. Таке питання може не з’явитися, якщо установник автоматично визначив редакцію за ліцензійним ключу. Якщо йому не вдалося це зробити, допоможіть і виберіть той варіант системи, який на комп’ютері раніше, тобто на нього є ліцензія. Якщо ліцензії не було, або ви готові від неї відмовитися, можна вибрати будь-який варіант. Потім з’явиться текст ліцензійної угоди. Прочитайте умови і поставте галочку, що ви їх приймаєте. Тільки після цього ви зможете продовжити встановлювати Віндовс 10 з флешки.

Далі починається складний етап, на якому користувачі здебільшого не знають, що робити – вибір типу установки і конкретного розділу. Є два типи установки:

  1. Оновлення. Файли, параметри, встановлений софт зберігаються, а колишня система пакується в папку Windows.old.
  2. Вибіркова установка. Чистий інсталяція зі збереженням (або без збереження) файлів. Можна вибирати розділ для системи, відформатувати диск, щоб повністю видалити попередню версію Віндовс, якщо вона є.

Звичайне оновлення нас не цікавить, тому що його можна було виконати і без створення завантажувальної флешки. Раз вже ми почали встановлювати «десятку», що не будемо обходитися напівзаходами, і проведемо чисту інсталяцію з форматуванням або стиранням і створенням томів на носії.

Ссылка на основную публикацию