Установка сервера MySql і огляд засобів його управління і адміністрування

Напевно, все, як початківці так і не початківці web-майстри, чули або навіть використовували сервер баз даних MySql. Сьогодні ми оглядово розглянемо цей сервер, встановимо його на Windows, а також знайдемо найзручніші і популярні засоби управління і адміністрування цим сервером.

Почнемо ми як завжди з основ і визначень.

Що таке MySql?

MySql – це безкоштовна система управління базами даних (СКБД). Компанія, яка розробила цю СУБД, розробляла її чисто для своїх потреб, це було на початку 90-х років, але згодом цей програмний продукт вийшов за рамки цієї компанії і придбав просто величезну популярність, за рахунок своєї простоти і компактності, на скільки мені відомо , перші дистрибутиви цього сервера були приблизно 4 мегабайта!

MySql можна запустити на різних платформах, наприклад: Windows, Linux, Mac OS X, FreeBSD, HP-UX, Solaris і інших. І це також викликає великий інтерес всіх до цієї СУБД.

Широку популярність MySql придбала в Інтернеті, як сервер баз даних. Звичайно в порівнянні з іншими, платними СУБД, такими як Oracle або Microsoft SQL Server, MySql трохи програє, але в більшості (а для web майстрів практично у всіх) Випадках вона повністю задовольняє всі потреби. До речі, MySql сьогодні належить Oracle, тому можна зробити висновок, що MySql ще довго буде жити!

Йдемо далі, всім рекомендую використовувати версії MySql не нижче 5.1, так як версії нижче просто на порядок поступаються таким версіями як 5.5. Про версії 3 і 4 можете просто забути, це вже минуле століття, і якщо Вам запропонують використовувати ці версії (наприклад, хостер), То відмовляйтеся і шукайте інший хостинг.

Тепер кілька порад як можна і потрібно використовувати MySql при розробці сайту. До речі, MySql підтримують практично всі популярні мови програмування, наприклад: Delphi, C, C ++, Java, Perl, PHP, Python, Rubyі інші.

Деякі думають, що MySql це чисто база даних і в ній зберігаються тільки дані та все, вона більше нічого не вміє. Насправді це не так, MySql має практично всі можливості, якими повинна володіти справжня СУБД це: можливість писати власні процедури, функції і багато чого ще. І Ви повинні використовувати це, так як це, просто відмінно позначиться на роботі сайту (наприклад, в швидкості його роботи). Так ось, мій Вам рада, при написанні web додатки використовуйте тільки виклик процедур і функцій в коді, і не використовуйте Целікова sql запити, так як, по-перше, це набагато безпечніше, по-друге, це набагато швидше. Наприклад, коли Ви надсилаєте sql запит на сервер, сервер його спочатку перевіряє на синтаксис, потім виконує запит, потім передає дані назад, а при виклику процедури вже все, так би мовити відкомпільоване і виконується чисто на сервері, а сервер повертає результат, в результаті виходить набагато швидше, ніж при звичайному запиті.

Якщо Вас зацікавила ця СУБД, і Ви захотіли, встановити її собі на комп’ютер, це робиться дуже просто, зараз я трохи про це розповім. Але з початку, скажу, де її можна скачати, відповідь одна, тільки на офіційному сайті MySql, наприклад, для Windows скачати можна, до речі, рада поширюється не тільки на MySql, а на все програмне забезпечення.

Установка MySql сервера на Windows

Перейдемо до установки, я встановлюю версію 5.5.28.

У першому віконці просто тисніть next, потім погоджуйтеся з ліцензією і знову
next, надалі не парся і тисніть Tupical

і все тисніть на install. Дочекайтеся наступного віконця поставте галку, для того щоб запустився майстер настройки цього сервера, можна звичайно не ставити, це все одно можна налаштувати і потім, але навіщо відкладати.

І на першому ж віконці просто тисніть next, далі вибираємо Detailed Configuration, для того щоб Ви подивилися по більше налаштувань.

На наступному віконці виберіть тип вашої машини, якщо Ви встановлюєте на домашньому комп’ютері, то вибирайте за замовчуванням – Developer Machine. Далі, кращим варіантом буде знову залишити як є – Multifunctional Database.

Далі пропонується вибрати, де будуть розташовуватися файли баз даних, залиште як є (якщо звичайно хочете, то можете поміняти). На наступному вікні пропонується вибрати варіант роботи бази даних на основі кількості одночасних підключень, тут вибирайте, як Вам хочеться, я залишу за замовчуванням.

Далі вказуємо порт, на якому буде працювати сервер, і ставимо галку для внесення змін в брандмауер Windows.

Далі, звичайно ж, вибираємо кодування utf-8.

На наступному вікні поставте галку Include Bin Directory in Windows Path.

Далі введіть пароль для користувача root. Ну і все тисніть Execute.

Сервер встановлений і налаштований. Тепер до нього потрібно чимось підключатися. І как не странно цих коштів багато, я оглядово пройдуся по деяким з них.

Огляд засобів управління і адміністрування MySQL

  • MySql.exe – консольний додаток (в комплекті, і зрозуміло що безкоштовне);
  • MySQL Query Browser – інструмент для розробників (безкоштовний), не має можливості завантаження і вивантаження даних в excel;
  • MySQL Administrator – інструмент для адміністраторів (безкоштовний);
  • Navicat For Mysql – хороший інструмент управління, як для адміністраторів, так і для програмістів (платний);
  • MySQL Workbench – інструмент для візуального проектування баз даних, також для адміністрування і розробки (є в двох редакціях платна і безкоштовна);
  • PHPMyAdmin – Web-інструмент для управління MySQL, написаний на php, безкоштовний, до речі, саме його використовують практично всі хостингові компанії в Інтернеті, в зв’язку з цим має широку популярність, але на домашньому комп’ютері я б використовував що-небудь інше.
  • EMS SQL Management Studio for MySQL – платне рішення для розробки баз даних в MySql, а також з можливістю повного адміністрування.
  • dbForge Studio for MySQL – його я залишив наостанок, так як особисто мене цей інструмент влаштовує більше інших, тому про нього я розповім трохи більше.

dbForge Studio for MySQL – опис і установка

dbForge Studio for MySQL – безкоштовний інструмент управління СУБД MySQL. У ньому є багато всіляких функцій, такі як: завантаження і вивантаження даних в різних форматах, в тому числі і в excel, зручний інтерфейс для розробки процедур і функцій, і багато ще всяких різних прібомбасов. Коротше рекомендую його всім!

Давайте розглянемо установку цього програмного забезпечення.

Примітка! Для роботи цього продукту повинен бути встановлений .NET Framework 2.0 або вище.

На першому віконці просто тисніть далі, потім приймайте ліцензійну угоду і тисніть далі, потім можете, якщо хочете, змінити шлях установки цього додатка, потім знову далі, і знову далі, потім поставте всі галочки, щоб програма асоціювала sql скрипти, файли пов’язаних таблиць і так далі.

І на останньому віконці я поставив галку «виконати оптимізацію», А далі тиснемо встановити. І, напевно, можна відразу натиснути запустити додаток. При першому старті у Вас з’явиться стартова сторінка, якщо хочете, почитайте, а якщо Ви натиснете на «Закрити», То у Вас з’явиться ось таке вікно підключення до бази даних.

Заповнюйте приблизно ось так, якщо Ви підключаєтеся до локального комп’ютера, тільки пароль вкажіть той, який Ви вказали при установці сервера MySql. І виберіть будь-яку базу даних (на зображенні база proba, вона у мене була заздалегідь створена, у Вас, її не буде). І тисніть перевірити, якщо вискочило повідомлення «З’єднання встановлено», То тисніть ОК і ще раз ОК і, нарешті, Ви підключіться до сервера MySql.

Я думаю у Вас в усьому вище перерахованому проблем виникнути не повинно, і на цьому сьогодні все, всім рекомендую використовувати сервер баз даних MySql, причому використовуючи всі його можливості.

Ссылка на основную публикацию