Установка пароля на Wi-Fi – PCFAQ.info – інтернет журнал про ПК

Як тільки в будинку з’являється кілька пристроїв, здатних виходити в інтернет, користувачі починають замислюватися про необхідність бездротової мережі. Роутер, який для цього необхідний, можна придбати в будь-якому магазині електроніки. Вхідне підключення фахівці провайдера виконають безкоштовно, а ось за настройку Wi-Fi можуть попросити оплату. Фактично ж цю роботу ви можете зробити самостійно. Головне, знати, як поставити пароль на Wi-Fi, увійшовши в налаштування роутера.

Ethernet кабель і порти роутера

Для того щоб налаштувати мережу вай-фай, не потрібно спеціалізованого програмного забезпечення. Всі роутери підтримують роботу через веб-інтерфейс. Іншими словами, вам потрібні тільки комп’ютер і патч-корд.

Такий шнур зазвичай йде в комплекті з роутером. Обладнаний по обидва боки роз’ємами RJ-45 і служить для підключення по проколу Ethernet.

Приблизно таким чином виглядає задня частина вашого інтернет-модему. Як бачите, на ній розміщені порти для підключення Ethernet кабелю, по-іншому іменується патч-кордом. Більшість виробників забарвлює їх саме таким чином. Синій призначений для підключення зовнішньої мережі і потрібен провайдеру для його кабелю. Жовті служать для підключення вашого обладнання, наприклад, стаціонарного комп’ютера. Якщо колірної розмітки немає, їх можна розрізнити по написам. WAN або Internet позначається як синій порт зовнішньої мережі. LAN або Ethernet – жовті порти для локального підключення.

Тепер, коли ми ознайомилися з використовуваним обладнанням можна переходити безпосередньо до налаштувань.

пряме з’єднання

Отже, беремо патч-корд і включаємо одним кінцем в будь-який жовтий порт, а другим в гніздо мережевої плати на комп’ютері або в Ethernet-порт на ноутбуці. Для того щоб запароліть Wi-Fi роутер, використовуючи пряме підключення, інтернет не потрібно. Фактично ви можете виконати всі ці операції з новим пристроєм, поки чекаєте провайдера. Щоб випадково не змінити потрібні настройки зовнішню мережу, поки налаштовуємо бездротовий інтернет, краще відключити.

Як показано на скріншоті, у значка мережевого підключення при цьому з’явиться трикутник зі знаком оклику. Викликаємо меню кліком мишки і переходимо в центр управління.

Для перегляду стану нашого прямого з’єднання натискаємо виділену гіперпосилання.

У вікні, скористайтеся виділеної на скріншоті кнопкою, щоб перейти до деталей з’єднання.

Тут потрібно спочатку вибрати підкреслений на скріншоті пункт «Протокол IPv4» і потім натиснути кнопку «Властивості».

У підсумку ми дісталися до параметрів прямого з’єднання, яке встановили з модемом, підключившись кабелем. У цьому вікні спочатку переставляємо перемикач з автоматичного отримання IP-адрес на ручне. Потім вводимо явний IP, який повинен відрізнятися від адреси роутера як мінімум на одну цифру. Адреса роутера можна подивитися у нього на дні. Стандартними є такі:

  • 168.0.1;
  • 168.1.1.

На скріншоті видно, що в нашому випадку адреса має передостанній цифрою одиницю. Відповідно, останню цифру міняємо на двійку. Коли передостання цифра в адресі роутера нуль, ввести треба буде значення «192.168.0.2».

На цьому настройка з’єднання закінчується. Ви отримали роутер і комп’ютер включеними в одну дротову мережу і можете переходити до подальших дій.

Установка пароля роутера

Щоб потрапити в веб-інтерфейс управління, в будь-якому браузері треба набрати адресу роутера.

У більшості випадків вам відкриється вікно введення логіна і пароля доступу. Воно може відрізнятися в залежності від моделі та прошивки пристрою.

Це може виявитися звичайний спливаюче вікно як на скріншоті або початкова сторінка налаштувань з призначеними для введення даних полями. Пароль за замовчуванням ви можете подивитися там же, де і адреса – на дні пристрою. Улюблене поєднання, яке використовується багатьма виробниками: admin / admin.

Просунуті прошивки, що випускаються для деяких роутерів, на початковій сторінці насамперед пропонують поміняти пароль і логін з заданих за замовчуванням на призначені для користувача.

Наприклад, ось так вас зустріне DD-WRT, альтернативна для багатьох моделей D-Link і TP-Link. Користувач не потрапить в конфігурацію, поки не здасть власну пару з імені та пароля.

Якщо у вас новий пристрій з заводським ПО, ви можете відкрити документацію, що йде в комплекті. Виробники зазвичай вказують, як запароліть вай-фай роутер, замінивши стандартний поєднання. Якщо в документації нічого не написано, вирушайте в налаштування адміністрування і подивіться там. Така опція є у кожного виробника і необхідна вона для дотримання мінімальних норм безпеки.

Налаштування Wi-FI

Після того як ви поміняли заводські настройки на роутері, поки, нарешті, налаштувати і запароліть вай-фай будинку.

Вирушаємо на вкладку Wi-FI в настройках і спочатку заходимо в «Основне». У виділеному полі задаємо нове ім’я своєї мережі. Інші параметри тут можна не чіпати. Сучасна автоматика вміє знаходити найменш завантажений канал, щоб уникати перешкод.

Щоб поставити пароль на Wi-Fi потрібно перейти на наступну вкладку – «Безпека». У ній задаються необхідні для парольного захисту параметри.

Насамперед потрібно вибрати режим безпеки. Практично всі сучасні пристрої підтримують режим WPA2 Personal. Він досить надійний і підходить для домашніх мереж з тієї причини, що пароль задає сам користувач, який при бажанні може його і поміняти. WPA2 Enterprise, який можна побачити в списку пропонованих, вимагає наявності зовнішнього ключа і необхідний тільки в корпоративних мережах.

Потім вибираєте алгоритм шифрування. Рекомендований режим AES. Цей алгоритм застосовується як стандартний навіть урядовими структурами. Різниця тільки в довжині ключа шифрування. У побутовій апаратурі застосовується 128-бітний ключ, а серйозні структури можуть використовувати 1024-бітний або вище. В результаті час, необхідне для його розшифровки, збільшується на порядки.

В поле «Загальний ключ» необхідно поставити пароль на Wi-Fi домашньої мережі. На скріншоті спеціально включено «Показати». З тих же мінімальних вимог безпеки пароль не повинен складатися з одних тільки цифр або букв. Не рекомендується використовувати імена, клички, географічні назви, дати народження та інше легко передбачуване і розшифровується.

Дослідження на цю тему ви можете знайти в Мережі за запитом «гірші паролі 20хх року». З огляду на, що наведені в таких статтях приклади беруться з реального життя, сміятися вам перехочется швидко.

Не забудьте підтвердити всі виконані дії, натиснувши кнопку «Застосувати налаштування». Після цього роутер повинен перезавантажитися, і ви зможете перевірити пароль на домашню мережу, який тільки що поставили.

Повторна зміна пароля

Всі маніпуляції з кабельним підключенням потрібні вам тільки в перший раз. Оскільки, крім порядку доступу, ви будете налаштовувати і інші параметри. Задати ім’я мережі і поставити пароль на Wi-Fi недостатньо. Вам буде потрібно задати діапазон адрес, які буде використовувати роутер, встановити при необхідності обмеження для членів сім’ї на використання інтернету. Можливо, ви захочете прописати стаціонарні IP для домашнього сховища з фільмами або принтера. Конфігурація мережі справу захоплююче, варто тільки почати.

Після того як всі налаштування виконані, ви зможете змінювати пароль на Wi-Fi і налаштування роутера, використовуючи саму бездротову мережу і веб-інтерфейс. Розділ прямого підключення можна буде пропустити і виконувати настройки навіть зі смартфона. Єдине, що не можна буде забувати – це пароль роутера. В цьому випадку всі налаштування доведеться скинути до заводських і заново виконати весь цикл конфігурації.

Деякі моделі роутерів мають неприємну особливість. При втраті зовнішнього живлення або автоматичному оновленні внутрішнього ПО вони можуть повернутися до заводських налаштувань самостійно.

На закінчення

Дії, що дозволяють запароліть вай-фай на комп’ютері, виконуються однаково для будь-якої операційної системи. Досягається це за рахунок використання виробника веб-інтерфейсу, який однаково працює в Windows 7 і Windows 10. При бажанні ви можете виконувати ці дії під MacOS і Linux, відрізнятися буде тільки буде використовуватися під браузер.

Ссылка на основную публикацию