Установка Linux Ubuntu Server – покроковий опис

Всім привіт! Матеріал сьогодні буде присвячений розгляду процесу установки серверної операційної системи Linux Ubuntu Server, а також Ви дізнаєтеся особливості даної системи і де її можна скачати.

Ubuntu Server

Linux Ubuntu Server – це безкоштовна серверна операційна система на базі ядра Linux. Ubuntu Server можна використовувати в якості платформи для Web-серверів, серверів баз даних, DNS-серверів, файлових серверів та інших типів серверів. Ubuntu дуже популярний дистрибутив Linux, в тому числі і серверний варіант, який активно використовується організаціями різних розмірів, за рахунок того що головною особливістю Ubuntu Server, так і всіх серверних операційних систем на базі Linux, є надійність, продуктивність і безпеку.

Початківцям адміністраторам хотілося б сказати, що Ubuntu Server не має графічної оболонки, управління системою здійснюється в командному рядку.

Де завантажити Linux Ubuntu Server?

Завантажити Ubuntu Server можна зі сторінки завантаження офіційного сайту ось вона -.

Після того як Ви перейшли на сторінку вибираєте версію Ubuntu Server і натискаєте на кнопку «Download». Рекомендовано завантажувати версію з довгостроковою підтримкою (LTS).

В результаті у мене завантажився файл (образ диску) ubuntu-16.04.3-server-amd64.iso розміром приблизно 825 мегабайт.

Як встановити Linux Ubuntu Server?

Перше, що нам необхідно зробити, це записати образ на диск (або завантажувальний флешку) І завантажитися з нього.

Крок 1

Після того як диск завантажиться, вибираємо мову.

крок 2

Далі вибираємо пункт «Встановити Ubuntu Server».

крок 3

Потім вибираємо місце розташування і тиснемо Enter.

крок 4

Потім нам пропонують автоматично налаштувати розкладку клавіатури, але її також можна налаштувати і вручну, для цього відповідаємо «Ні».

Спочатку вказуємо країну, для якої призначена клавіатура.

Потім вказуємо розкладку клавіатури.

А потім спосіб перемикання розкладки клавіатури.

крок 5

На наступному кроці нам необхідно ввести ім’я комп’ютера.

крок 6

Потім вводимо ім’я користувача.

крок 7

Далі вводимо ім’я облікового запису, тобто логін.

крок 8

І, звичайно ж, вказуємо пароль для цього облікового запису.

І підтверджуємо його.

крок 9

Якщо Ви хочете, щоб домашній каталог шифрувався, відповідаєте на даному етапі «Так», якщо не хочете, то відповідно «Ні».

крок 10

Потім програма установки спробує автоматично визначити часовий пояс, якщо вона зробить це правильно, то погоджуєтеся, тобто відповідаєте «Так».

крок 11

Тепер нам необхідно розмітити диск, так як у мене це тестова установка і жорсткий диск невеликого розміру я вибираю перший пункт «Авто – використовувати весь диск». Розмітку диска можна також здійснити і вручну, для цього Вам необхідно вибрати пункт «Вручну» (більш детально про ручної розмітки диска ми з Вами розмовляли в матеріалі «Розмітка жорсткого диска в Linux Ubuntu під час установки»).

Вибираємо жорсткий диск для розмітки.

Програма установки автоматично розмітить диск і запропонує Вам зберегти всі зміни, відповідаємо «Так».

В результаті почнеться установка системи.

крок 12

Якщо для доступу до зовнішнього світу Ви використовуєте проксі сервер, то відповідну інформацію Ви можете вказати на даному етапі, якщо немає, то залишаєте поле порожнім.

крок 13

Тепер нам необхідно налаштувати спосіб оновлення системи, я вказую «Без автоматичного оновлення», Але також можна вказати налаштування, при якій оновлення безпеки будуть встановлюватися автоматично.

крок 14

Зараз ми можемо вибрати програмне забезпечення, яке ми точно будемо використовувати на даному сервері, і воно буде встановлено прямо зараз (Додаткове ПЗ ми можемо встановити і після установки системи). Я вибираю стандартні системні утиліти і сервер OpenSSH.

крок 15

Якщо на даному комп’ютері Ubuntu Server буде єдиною системою, то системний завантажувач GRUB встановлюємо в головний завантажувальний запис, тобто відповідаємо «Так».

Установка завершена, вибираємо «продовжити», В результаті система перезавантажиться.

Вікно входу в систему.

Для входу використовуємо обліковий запис, який ми створили під час установки системи.

Ссылка на основную публикацию