Установка хмарного сховища OwnCloud + відео


Установка хмарного сховища OwnCloud + відео

OwnCloud – це вільне і відкрите веб-додаток для організації свого власного “хмарного” сховища файлів. Відрізняється наданням користувачеві повного контролю над своїми даними – інформація розміщується на підконтрольних користувачеві системах. Іншими словами за допомогою ownCloud ви зможете зробити свій варіант drumbox, yandex диск або SkyDrive, але використовуючи своє хмара ви позбудетеся від одного з недоліків хмар інших компаній, що надають цей сервіс, всі дані будуть зберігатися на ваших дисках (підконтрольних вам дисках). OwnCloud можна зробити як на VDS / VPS (віртуальні сервера орендовані у хостера), так і на домашньому комп’ютері. У цій статті я зупинюся на домашньому варіанті, хоча установка і можливості не відрізнятимуться від установки на VDS / VPS.

Для початку розберемо, що ж такого особливого надає OwnCloud:

1 Перше що приходить в голову-сховище файлів (фото, відео, документи). У разі якщо ви розвертаєте OwnCloud на своєму комп’ютері можна не обмежуватися 10-20 Гб (як у сторонніх сервісів), а сміливо використовувати 500 Гб, 1 Тб і т.д.

2 Ви зможете ділитися своїми файлами з іншими користувачами.

3 Можна відкривати / створювати тестові файли (.ODF .odt, ODP, .ods розширення), прослуховувати музику, переглядати відео.

4 Чи зможете синхронізувати дані з комп’ютером (Windows, Mac, Linux).

5 Якщо встановленого функціоналу вам мало, зможете розширити його за допомогою установки додаткових додатків і розширити можливості хмарного сховища.

 Пропоную перейти до установки OwnCloud. У цій статті я буду встановлювати на Ubuntu Server 12.04. Установка OwnCloud вимагає мінімум зусиль, досить запустити команду

sudo apt-get install owncloud

Буде потрібно підтвердити установку додаткових пакетів.

Під час установки буде потрібно ввести пароль для SQL, рекомендую використовувати пароль не менше 8 символів з великими літерами, цифрами та спец знаками (! “№ # $).

Через кілька секунд установка буде закінчена. Тепер необхідно створити базу даних для роботи з хмарним сховищем, для цього виконайте команди:

mysql -u root -pcreate database <імя_бази_mysql>;grant all privileges on owncloud. * to <імя_пользователя_mysql>@localhost identified by ‘пароль_пользователя_mysql’;exit

наприклад:

mysql -u root -pcreate database owncloud; grant all privileges on owncloud. * to root @ localhost identified by ‘Cloud50 $’; exit

 Тепер ви зможете донастроіть ownCloud, для цього необхідно в браузері зайти за посиланням

<IP адреса сервера>/ owncloud

У моєму випадку:

192.168.1.6/owncloud

У відкритому веб інтерфейсі необхідно ввести облікові дані для входу в хмарне сховище (рекомендую вказати складний пароль з великими літерами, цифрами та спец знаками (! @ #! “№)), шлях зберігання файлів і дані SQL (логін і пароль).

Поясню, що логін і пароль ви вказуєте унікальний, шлях де будуть зберігатися файли можна залишити за замовчуванням, логін в базу SQL логін- root, пароль який ви вказали при установці SQL і назва бази, яке ви вказали раніше. натисніть “завершити установку“.

 Після цього ви потрапите на веб інтерфейс вашого хмари.

Для того, що б завантажити файл, натисніть кнопку зі стрілкою і виберіть необхідний файл для завантаження. Як ви можете помітити файли можна завантажити обмеженого розміру (цей розмір береться від обсягу оперативної пам’яті). Це значення можна змінити в настройках.

 Картинки, музику, фото можна переглядати / програвати безпосередньо з вашого хмари.

Як встановити Ubuntu Server 12.04:

Відео установки OwnCloud на Ubuntu server

Я дуже сподіваюся, моя стаття допомогла Вам! Прохання поділитися посиланням з друзями:

Ссылка на основную публикацию