Установка IIS 7.0 і основи адміністрування

Продовжуємо вивчати web сервера і сьогодні ми розглянемо установку і основні настройки Internet Information Services (IIS) версії 7.0 на платформі Windows Server 2008. А також навчимося прив’язувати такі окремі технології як PHP до нашого web сервера.

Як Ви знаєте, PHP відмінно працює з Apache і MySql, але раптом у Вас виникла необхідність використовувати саме IIS в зв’язці з PHP, то тоді ця стаття саме для Вас. Сьогодні ми розглянемо основи IIS 7.0, навчимося встановлювати даний web сервер і прив’язувати до нього PHP. Ми будемо розглядати IIS 7 версії, але не турбуйтеся, якщо у Вас, наприклад, коштує Windows Server 2008 R2, де встановлюється IIS версії 7.5, він практично не відрізняється від 7 версії.

повністю побудований на модульній основі, тобто на відміну від IIS 6.0, який просто встановлювався як роль сервера і все. В IIS 7 більш гнучко можна налаштувати свій веб сервер, шляхом установки тільки необхідних модулів, які Вам потрібні. Це величезний плюс так як:

  • непотрібні модулі відключені, тим самим збільшується продуктивність;
  • чим менше модулів задіяно, тим вища безпека Web сервера, іншими словами, так званих «дірок»Стає менше.

Установка Web-Сервера IIS 7.0 на Windows Server 2008

Перед установкою хочу дати невелику пораду, встановлюйте дану роль сервера на повністю «голий»Сервер, тобто крім служби IIS там нічого неповинно бути встановлено (мається на увазі з ролей сервера) Винятком може бути тільки DNS сервер. Існує навіть окрема редакція Windows Server 2008 Web Server, яка повністю орієнтована саме на Web сервер, до речі, вона набагато дешевше інших редакцій цієї операційної системи.

Існує кілька варіантів установки даної ролі в Windows:

  • Через графічний інтерфейс (ми будемо використовувати);
  • Через командний рядок (на мій погляд, не зручно, так як приходиться повністю вручну писати всі необхідні модулі, які Вам потрібні, причому їх назви чутливі до регістру);
  • Також через командний рядок, але вже з використанням XML файлу (зручно, якщо Вам необхідно підняти багато web серверів, Ви просто один раз помарудитеся з xml файлом, а потім просто будете запускати одну команду в командному рядку і все).

Тепер давайте перейдемо безпосередньо до самої установки цього сервера. Передбачається, що у Вас вже встановлена ​​операційна система Windows Server 2008.

натискаємо Пуск -> адміністрування -> Диспетчер сервера -> переходимо на пункт ролі і тиснемо «Додати ролі».

Потім натискаємо «далі», А на наступному кроці виберіть Веб-сервер (IIS).

На наступному кроці просто тисніть «далі», А ось на наступному кроці призупинитеся і задумайтеся. Які саме компоненти (модулі) Вам потрібні, якщо все залишити за замовчуванням, то Ви зможете, обробляти тільки статичний контент, і взагалі у Вас буде доступно мало функцій на Вашому сервері. Але все одно, все ставити не потрібно, виберіть тільки те, що Вам необхідно.

У моєму випадку ми будемо прикручувати PHP і для підтримки цього потрібно вибрати пункт CGI, а якщо Ви раптом використовуєте asp.net, то вибирайте відповідні пункти, та й взагалі почитайте, що там є ще (опис розташовується праворуч), Щоб потім не дивуватися, «чому у мене немає цього і не працює ось це». Тисніть далі.

А тепер тиснемо «встановити». Чекаємо кілька хвилин, і після того як майстер додавання ролей скаже, що «Установка пройшла успішно», Тиснемо закрити. І відразу ж можемо перевірити працездатність нашого web сервер, шляхом простого відкриття браузера і набору в адресному рядку і якщо у Вас з’явилася наступна картинка, то Ваш сервер працює!

Як адмініструвати IIS?

Для управління web сервером використовується графічний інтерфейс, але відразу можу сказати, що управляти можна також і безпосередньо редагувати xml файли. Всі настройки web сервера IIS7 зберігаються у вигляді xml файлів. Налаштування відразу для всього сервера IIS (відразу для всіх сайтів) Зберігаються в файлі applicationHost.config, який розташовується за наступним шляхом:

Але для конфігурації окремого сайту можна використовувати файл web.config, він створиться автоматично при зміна будь-якої настройки стосовно до одного сайту. Мені така схема нагадала конфігурація web сервера Apache, де для конфігурації окремо взятого сайту можна використовувати файл .htaccess.

До речі, за замовчуванням коренева директорія вашого web сервера розташовується за адресою: C: \ inetpub, в якій і розташовуються всі Ваші сайти, коли Ви відкрили сайт за замовчуванням, то у Вас відкрилися файли з папки wwwroot.

Перейдемо безпосередньо в нашу графічну панель управління web сервером IIS 7, для цього відкрийте «Пуск>Адміністрування->Диспетчер служб IIS». В результаті у Вас відкриється, ось тая панель:

Де, зліва буде дерево Ваших сайтів (у нас поки тільки сайт за замовчуванням) І додатків, по центру згруповані всі налаштування, а праворуч властивості тієї чи іншої настройки.

Прив’язуємо PHP до IIS

Тепер нам необхідно встановити PHP, для цього потрібно завантажити дистрибутив php з офіційного сайту (http://windows.php.net/download/) у вигляді msi пакета (натиснувши на посилання installer), Я скачав версію php-5.3.10-nts-Win32-VC9-x86.msi, але Ви можете завантажити версію і новіші.

Перейдемо до установки PHP, взагалі проблем виникнути не повинно, тільки на одному вікні обов’язково виберіть наступний пункт: IIS Fast CGI.

Створення нового сайту в IIS

Після цього давайте створимо новий сайт (в IIS це буде вузол), Клацнемо правою кнопкою по пункту «вузли»І натиснемо«Додати веб-вузол». Заповнюємо як на картинці, локальну директорію для нового сайту я створив в папці C: \ inetpub \ my, але Ви можете створити її хоч на іншому диску.

Якщо у Вас буде не один сайт, то у Вас виникне необхідність відокремлювати їх один від одного. Існує кілька способів, перший, наприклад, посадити їх на різні порти, але в деяких випадках це не зручно. У сайту за замовчуванням він 80, а у нового сайту 8080, але якщо у Вас буде багато сайтів і Ви хочете щоб вони працювали на одному порту, скажімо на 80, то Вам необхідно заповнювати поле «ім’я вузла», Іншими словами, це домен сайту. Після того як Ви вказали тут, наприклад, як я mysite, Вам необхідно зробити відповідний запис на DNS сервері або, якщо у Вас мало комп’ютерів і просто немає DNS сервера, або Ви просто розробник, то пропишіть це відповідність в файлі hosts (наприклад, 10.10.10.2 mysite)

Тепер створіть в папці нового сайту (C: \ inetpub \ my) файл, наприклад, index.php з таким вмістом

<? PHP
phpinfo ();
?>

За допомогою цієї простої функції на мові php, можна дізнатися настройки самого php встановленого на цьому сервері, якщо Ви побачите сторінку з зазначенням версії php, яка вказана трохи нижче, то у Вас все працює.

Як Ви помітили ніяких спеціальних дій на сервері IIS 7, для прив’язки php, ми не робили (за винятком того, що ми при установці додали компонент CGI), За нас це зробив сам дистрибутив php і сервер iis.

Корисні настройки IIS

Тепер розглянемо пару налаштувань сервера IIS 7, наприклад, ми хочемо, щоб у нас на одному сайті за замовчуванням відкривався документ mydoc.php. Для цього перейдіть на потрібний сайт і відкрийте настройки «Документ за замовчуванням»І додайте потрібний Вам документ, причому Ви можете вказати кілька документів, задавши їм необхідний пріоритет.

І після цього Ви відразу ж побачите, що у Вашій папці з новим сайтом Mysite, з’явився файл web.config (як я раніше і говорив). Для того щоб перевірити, що Ви зробили все правильно, створіть файл mydoc.php з будь-яким вмістом, і відкрийте в браузері адресу Вашого сайту, і за замовчуванням повинен завантажитися цей документ.

Ще хочу звернути Вашу увагу на те, що якщо Ви де-небудь прочитали або Вам хтось підказав якусь настройку на сервері IIS, а Ви її не можете знайти на панелі, то скоріше за все, ви не маєте необхідний для цього модуль, так як настройки з’являються у відповідність до встановлених модулями.

Наприклад, Ви хочете налаштувати на вашому сайті Basic аутентифікацію, але в даний момент Ви не можете знайти цю настройку на сервері, для цього Вам необхідно до встановити потрібний компонент. Відкриваємо диспетчер сервера «ролі->Веб-сервер (IIS) ->Додати служби ролей»І вибираємо«Звичайна перевірка справжності»Або по англ. Basic authentication.

Відкриваємо заново «Диспетчер служб IIS»І ми помічаємо, що в пункті« Перевірка автентичності »у нас з’явився ще один пункт«Звичайна перевірка справжності». Для того щоб її включити, Вам необхідно відключити «Анонімна перевірка автентичності»І відповідно включити«Звичайна перевірка справжності». Не забудьте створити користувачів, в даному випадку «локальних користувачів». «Диспетчер сервера ->конфігурація ->локальні користувачі»Клацаємо правою кнопкою миші«створити користувача», Я створив користувача test. Тепер при зверненні до нашого сайту буде з’являтися форма для аутентифікації.

Вводите свого користувача і якщо Ви все зробили правильно, то Ви знову потрапите на свій сайт!

Тепер поговоримо про найулюбленішою зв’язці – це PHP + MySql. Для того щоб додати підтримку MySql, досить просто встановити цю СУБД (Детальна установка розглядається в статті – Установка сервера MySql і огляд засобів його управління і адміністрування) і все! Можете створювати сайти в зв’язці IIS 7 + PHP + MySql.

Я думаю для основи цього цілком достатньо, якщо виникають питання, пишіть в коментарях, постараюся допомогти.

Ссылка на основную публикацию