Установка і видалення програм в Linux Mint

Сьогоднішній матеріал буде корисний починаючим користувачам операційної системи Linux Mint, які не знають, як встановлювати і видаляти програми в даній системі, так як тут буде детально розглянуто кілька варіантів установки і видалення додатків в Linux Mint.

Отже, давайте приступати, найпростішим і зручним способом установки і видалення програм в Linux Mint є, звичайно ж, спосіб з використанням «менеджера програм».

менеджера програм – це компонент Linux Mint, призначений для установки і видалення додатків, має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, зручну угруповання за категоріями, а також сортування програм по рейтингу і популярності. Менеджер програм доступний у всіх редакціях Linux Mint, тобто неважливо, яка у Вас графічна оболонка, будь то Cinnamon, MATE або KDE.

Більш просунуті користувачі можуть використовувати інший спосіб, наприклад, встановлювати і видаляти програми за допомогою терміналу Linux, ми його також сьогодні розглянемо.

Переходимо безпосередньо до опису процесу установки програм в Linux Mint і для прикладу давайте встановимо FileZilla (це безкоштовний FTP-клієнт), Так як за замовчуванням в системі дана програма не встановлена.

Примітка! В якості операційної системи у мене виступає версія Linux Mint 18.1 із середовищем робочого столу Cinnamon, все, що ми будемо розглядати нижче, Ви можете використовувати і в інших версіях, наприклад в 18 або 17.3. Якщо у Вас інша графічна оболонка, наприклад MATE або KDE, то у Вас буде невелика відмінність в процесі запуску менеджера програм або терміналу в плані інтерфейсу, але сам менеджер програм всюди один і запустити його можна з меню Mint.

Установка програми FileZilla в Linux Mint

Спочатку, звичайно ж, давайте розберемо процес установки з використанням «менеджера програм», Так як саме цей спосіб підходить для початківців користувачів Linux Mint.

Примітка! Для установки програм потрібне підключення до мережі Інтернет.

Крок 1

Запускаємо менеджера програм, це можна зробити з меню «Mint»,«Меню->Менеджер програм»Або«Меню->адміністрування -> Менеджер програм».

Потім Вас попросять ввести пароль адміністратора (наприклад, той пароль, який Ви задавали в процесі установки операційної системи, якщо встановлювали не Ви, то дізнайтеся його у людини, який виконував установку), Тиснемо «ОК».

В результаті запуститься менеджер програм.

крок 2

Як бачите, все програми розбиті на категорії, що значно спрощує пошук потрібної програми, пошук по всьому тексту також присутній. У нашому випадку ми повинні знайти програму FileZilla, вона відноситься до категорії «Інтернет»І досить популярна, тому вона буде в самому початку. Програми, які вже встановлені в системі будуть відзначені галочкою. Клацаємо подвійним кліком миші по потрібній програмі.

крок 3

Потім тиснемо «встановити».

Почнеться процес установки і займе він зовсім небагато часу.

Установка буде завершена, як з’явиться наступне повідомлення.

Після чого в меню Mint з’явиться ярлик для запуску FileZilla.

Видалення програм в Linux Mint

А тепер давайте розглянемо процес видалення програм в Linux Mint за допомогою менеджера програм, на прикладі все тієї ж FileZilla.

Зараз, коли у нас вже встановлена ​​програма FileZilla, в менеджері програм, як я вже сказав, вона буде відзначена галочкою.

Для видалення ми, також як і для установки, клацаємо по ній правою кнопкою миші. Потім тиснемо «вилучити».

В результаті вже через кілька секунд програма віддалиться, а її статус зміниться на «Не встановлено».

Установка і видалення програм в Linux Mint за допомогою терміналу

Якщо говорити про термінал Linux, то це свого роду командний рядок, яка значно потужніше командного рядка Windows. Більш того, всі просунуті користувачі Linux користуються саме терміналом для установки програм, налаштування системи і так далі.

Для того щоб встановити програму в Linux Mint, використовуючи термінал, необхідно запустити цей термінал, наприклад з того ж меню. «Меню -> термінал»Або«Меню -> адміністрування > термінал».

Потім ввести необхідну команду. Для установки програм в Linux Mint можна використовувати наступну команду

sudo apt-get install Назва програми

Для видалення програм

sudo apt-get remove Назва програми

Перед установкою програм можете виконати команду update, для того щоб оновити список всіх додатків

sudo apt-get update

Установка FileZilla за допомогою терміналу Linux Mint

Щоб встановити програму FileZilla необхідно ввести наступну команду в терміналі, і натиснути введення (Enter), Потім система попросить ввести пароль, Ви його відповідно повинні ввести і тільки після цього почнеться установка.

sudo apt-get install filezilla

Видалення програми FileZilla за допомогою терміналу Linux Mint

Щоб видалити програму FileZilla введіть наступну команду. На питання “Бажаєте продовжити?»введіть y (тобто Так).

Ссылка на основную публикацию