Установка і настройка SQL Server Reporting Services 2008 R2 (SSRS)

продовжуємо розглядати служби Reporting Services і зараз давайте встановимо всі необхідні компоненти SSRS, які потрібні для комплексної розробки та публікації звітів, а також виконаємо первинне налаштування сервера звітів.

У попередній статті присвяченій SQL Server Reporting Services ми розглядали основні можливості та компоненти служб SSRS, а сьогодні ми встановимо і налаштуємо SQL Server Reporting Services, на прикладі версії 2008 R2, а в наступних матеріалах перейдемо вже до розробки і публікації звітів.

І для початку давайте визначимося, тобто що ми маємо на поточний момент, припустимо, у нас є встановлений компонент Database Engine і середовище SQL Server Management Studio (2008 R2), наприклад ми використовуємо SQL сервер як СУБД для бази даних нікого додатки, а Management Studio для розробки і управління цією базою. І тепер у нас виникла необхідність розгорнути комплексну систему звітності, а так як SQL сервер включає в себе служби Reporting Services, ми приймаємо рішення, використовувати для наших цілей саме SSRS.

Замітка. Якщо кому цікаво як проходить установка SQL Server 2008 і Management Studio 2008 року в редакції Express (це безкоштовна версія SQL Server), то це ми розглядали ось в цьому матеріалі.

Примітка. Якщо установку SQL Server виробляли не Ви, то перед установкою перевірте, що у Вас дійсно не встановлені служби Reporting Services, так як може статися ситуація що адміністратор або програміст, якій встановлював SQL Server, заодно встановив і компоненти SSRS, але просто не налаштовував і не запускав їх. Для перевірки можете відкрити «Диспетчер конфігурації SQL Server» і в розділі «Служби SQL Server» пошукати службу «Служби SQL Server Reporting Services» і якщо вона є, то можете переходити відразу до налаштування SSRS.

Установка SQL Server Reporting Services

Примітка. В якості операційної системи у нас виступає Windows Server 2008.

Отже, у нас повинен бути дистрибутив SQL Server 2008 R2.

Крок 1

Запускаємо дистрибутив, після чого у нас відкриється знайоме вікно центру установки SQL Server, ми вибираємо пункт «установка», А в ньому«Нова установка або додавання компонентів до існуючої установці».

крок 2

Перевірка правил установки, тиснемо «ОК»

крок 3

Установка файлів підтримки програми установки, тиснемо «встановити»

крок 4

Ще одна перевірка правил установки, тиснемо «далі»

крок 5

вибираємо «Тип установки»І в нашому випадку ми повинні вибрати«Додавання компонентів до існуючого екземпляру SQL Server 2008 R2»

крок 6

Далі вибираємо компоненти, які необхідно встановити це як раз «Служби Reporting Services»І середовище розробки звітів Business Intelligence Development Studio, тиснемо «далі»

крок 7

Правила установки, тиснемо «далі»

крок 8

Перевірка вільного місця на диску, тиснемо «далі»

крок 9

Вводимо обліковий запис, від якої буде запускатися служба SSRS

крок 10

Далі у мене доступний всього один варіант це «Встановити, але не налаштовувати сервер звітів»

крок 11

Якщо хочете відправляти звіти про помилки SQL Server в компанію Microsoft, то поставте відповідну галочку, тиснемо «далі»

крок 12

Правила конфігурації установки, тиснемо «далі»

крок 13

Зведення установки, тиснемо «встановити»

установка почалася

крок 14

Все, установка завершена, тиснемо «Закрити»

Після чого служба SQL Server Reporting Services буде запущена.

Налаштування SQL Server Reporting Services

Переходимо до першого налаштування, і для цього запускаємо «Диспетчер конфігурації служб Reporting Services»(Пуск>всі програми->Microsoft SQL Server 2008 R2->засоби налаштування). Тут ми маємо такі можливості:

 • Запустити / зупинити службу звітів;
 • Змінити обліковий запис, від якої буде запускатися служба Reporting Services;
 • Змінити URL адреса web-служби;
 • Створити / змінити базу даних сервера звітів;
 • Змінити URL адреса диспетчера звітів;
 • Задати налаштування електронної пошти;
 • Задати обліковий запис для джерела даних звітів, для яких облікові дані не потрібні;
 • Управляти ключами шифрування;
 • Налаштовувати масштабне розгортання.

Створення бази даних служб Reporting Services

Для початку ми повинні створити базу даних, для цього переходимо в розділ «База даних»І натискаємо«Змінити базу даних».

далі відкриється «Майстер налаштування бази даних сервера звітів“, ми вибираємо “Створити нову базу даних сервера звітів», І натискаємо«далі»

Потім вказуємо обліковий запис, від імені якої ми будемо підключатися до SQL Server Database Engine, для перевірки можете натиснути «Перевірка з’єднання» і якщо все добре то тиснемо «далі»

На наступному кроці задаємо ім’я бази даних сервера звітів, пропоную залишити за замовчуванням, тобто ReportServer, тиснемо «далі»

Потім вказуємо обліковий запис, який сервер звітів буде використовувати для підключення до бази даних сервера звітів.

Далі представлена ​​зведення, ми все перевіряємо і тиснемо «далі»

І якщо все добре, то майстер настройки повідомить про успішне завершення, тиснемо «Готово»

Налаштування URL адрес для сервера і диспетчера звітів

Наступне що ми повинні зробити це перейти в пункт URL адреса web-служби і задати адресу, я залишу за замовчуванням, і відразу натискаю «застосувати»

Потім переходжу в пункт URL адреса диспетчера звітів і також просто натискаю «застосувати»

Таким чином, у мене тепер:

 • адреса web-служби http: // TESTSERVER / ReportServer;
 • адреса диспетчера звітів http: // TESTSERVER / Reports.

Як ім’я віртуальних каталогів Ви можете використовувати свої значення.

Збереження ключа шифрування Reporting Services

Тепер необхідно зберегти ключ шифрування, для того щоб в разі переміщення сервера звітів на інший комп’ютер відновити доступ до зашифрованого змісту, переходимо на пункт «ключі шифрування»І в розділі«Створити резервну копію»Тиснемо«копіювати»

Вказуємо папку, в яку зберегти ключ, і задаємо пароль для відновлення

Залишилося перевірити роботу SSRS для цього можемо відкрити браузер і набрати адресу диспетчера звітів, в моєму випадку це http: // TESTSERVER / Reports

І у нас повинна відкритися наступна сторінка

Також можемо перевірити роботу середовища Business Intelligence Development Studio, для цього просто її запускаємо Пуск>всі програми->Microsoft SQL Server 2008 R2->Середа SQL Server Business Intelligence Development Studio

Примітка. Якщо Ви плануєте використовувати підписку на звіти, то для цього повинна бути запущена служба «Агент SQL Server», Запустити її можна за допомогою« Диспетчера конфігурації SQL Server ».

На цьому все, так як у нас все готово, для того щоб переходити до розробки звітів, але цим, як я вже говорив, ми займемося в наступних матеріалах.

Ссылка на основную публикацию