Установка і настройка FTP сервера на Windows Server 2020

Сьогодні матеріал буде присвячений розгляду процесу установки і настройки FTP сервера в операційній системі Windows Server 2016, а також ми поговоримо про те, що взагалі таке FTP і FTP сервер.

Що таке FTP, FTP сервер і для чого це потрібно?

FTP (File Transfer Protocol) – це протокол передачі даних. Розроблено він досить давно і на поточний момент широко використовується в мережі Інтернет для передачі файлів. Даний протокол досить часто використовують адміністратори сайтів, для того щоб завантажити або закачувати файли на свій хостинг в Інтернеті.

Протокол FTP реалізований за схемою «клієнт-сервер», Тобто існує FTP-клієнти і відповідно FTP-сервер.

FTP сервер – це сервер, на якому розгорнуто програмне забезпечення, що дозволяє приймати файли з віддалених комп’ютерів по протоколу FTP і віддавати їх. FTP сервер надає користувачеві інформацію у вигляді файлової структури.

FTP клієнт – це програмне забезпечення, призначене для отримання доступу до FTP-сервера. За допомогою FTP клієнта користувачі можуть завантажувати і завантажувати файли на FTP сервер.

Програм дозволяють реалізувати FTP сервер насправді багато (FTP клієнтів ще більше), Сьогодні, як Ви вже зрозуміли, ми поговоримо про реалізацію FTP сервера в операційній системі Windows Server 2016 за допомогою стандартних служб ролей.

Установка FTP сервера на Windows Server 2016

Зараз ми з Вами розглянемо процес мінімальної установки для FTP сервера, тобто ми встановимо тільки те, що необхідно для FTP сервера, а саме це «служба FTP»І«Консоль управління службами IIS». Іншими словами давайте уявимо, що у Вас на сервері немає нічого, і у Вас постало завдання розгорнути FTP сервер, наприклад, для того щоб ті чи інші віддалені користувачі, які не є співробітниками Вашої компанії, могли завантажувати і завантажувати файли.

Примітка! Якщо у Вас вже встановлені якісь служби ролі «Веб-сервер IIS» і зокрема «Консоль управління службами IIS», то Вам, звичайно ж, не потрібно їх встановлювати, Вам достатньо перевірити чи встановлена ​​«Служба FTP» і якщо встановлена, то переходити до налаштування FTP сервера.

В даному матеріалі я покажу два варіанти установки FTP сервера: перший за допомогою майстра та другий за допомогою Windows PowerShell.

Установка FTP сервера за допомогою майстра

Крок 1

відкриваємо «Диспетчер серверів», Наприклад з меню пуск.

Далі запускаємо «Майстер додавання ролей і компонентів», Меню«управління ->Додати ролі і компоненти».

крок 2

На цьому кроці майстра можемо відразу натиснути «далі».

крок 3

Потім вибираємо тип установки «Установка ролей або компонентів», Тиснемо«далі».

крок 4

На наступному кроці вибираємо цільової сервер, у мене він один, тому я відразу тисну «далі».

крок 5

На етапі вибору ролей відзначаємо роль «Веб-сервер (IIS)».

Нам відразу запропонують встановити і «Консоль управління службами IIS», Тиснемо«Додати компоненти», Так як нам ці кошти управління потрібні, для того щоб адмініструвати FTP сервер, тиснемо«далі».

крок 6

На етапі вибору компонентів нічого не вибираємо, так як ніякі компоненти нам більше не потрібні. тиснемо «далі».

крок 7

На наступному кроці також тиснемо «далі».

крок 8

І ось ми дійшли до вибору служб ролі «Веб-сервер (IIS)», Де нам потрібно зняти всі непотрібні галочки (в разі якщо нам потрібен тільки FTP сервер), І відзначити лише «служба FTP»І«Консоль управління службами IIS», Тиснемо«далі».

крок 9

Перевіряємо параметри установки і тиснемо «встановити».

крок 10

Після того як установка буде завершена, про це нам просигналізує майстер, тиснемо «Закрити»І перезавантажуємо сервер.

Установка FTP сервера за допомогою Windows PowerShell

Для установки ролей і компонентів в Windows PowerShell є спеціальний командлет Install-WindowsFeature. Щоб встановити FTP сервер за допомогою PowerShell виконайте наступні команди.

Для установки служби «Служба FTP»

Install-WindowsFeature -Name “Web-Ftp-Service”

Для установки кошти «Консоль управління службами IIS»

Install-WindowsFeature -Name “Web-Mgmt-Console”

Після установки краще перезавантажити сервер.

Налаштування FTP сервера на Windows Server 2016 з ізоляцією користувачів

Після установки служби FTP і консолі управління службами IIS, перезавантаження сервера можна переходити до налаштування FTP сервера.

Налаштування користувачів для FTP сервера

Перше що нам необхідно зробити, це створити користувачів або групу і додавати в неї користувачів, яким ми хочемо дати право підключатися до FTP-сервера.

Для прикладу я створю користувача UserFTP. Це можна зробити в оснащенні «управління комп’ютером». Для того щоб запустити цю оснастку зайдіть в «Диспетчер серверов- > Кошти -> управління комп’ютером».

Потім відкриваємо пункт «Локальні користувачі та групи», Клацаємо правою кнопкою миші по пункту користувачі і вибираємо«Новий користувач». Заповнюємо необхідні поля і тиснемо «створити». В результаті у нас з’явиться новий користувач.

Налаштування структури каталогів FTP сервера

Потім нам необхідно налаштувати каталоги. На диску C за замовчуванням створився каталог «C: \ inetpub \ ftproot»- це кореневий каталог FTP сервера. В даному каталозі ми створимо окремий каталог для нашого FTP сайту, наприклад я його назвав TestFTP. У ньому створимо каталог LocalUser (регістр важливий) – це для того щоб працювала ізоляція користувачів, а вже в даному каталозі створюємо папки з назвою, яке буде відповідати імені користувача в моєму випадку – це UserFTP. У підсумку повний шлях до каталогу користувача буде виглядати наступним чином – «C: \ inetpub \ ftproot \ TestFTP \ LocalUser \ UserFTP», і для того щоб в подальшому перевірити роботу FTP сервера, давайте створимо в цьому каталозі тестовий файл, наприклад Test.txt .

Створення та налагодження FTP сайту

відкриваємо «Диспетчер служб IIS».

Потім у вікні «підключення»Клацаємо правою кнопкою миші по пункту«сайти»І вибираємо«Додати FTP-сайт».

Потім вводимо назву нашого FTP-сайту, я назвав його «TestFTPSite»І вказуємо каталог, який буде коренем нашого FTP-сайту (ми його трохи раніше створили). тиснемо «далі».

На даному етапі вказуємо прив’язку до IP адресою, я вказав «всі вільні», Ви можете вибрати конкретний IP зі списку. Також тут вказуємо налаштування SSL, я вказав «без SSL», Але краще використовувати SSL сертифікат для шифрування.

Залишилося тільки налаштувати перевірку автентичності та користувачів, які можуть підключатися до нашого FTP-сервера. Я обираю “звичайну»Перевірку справжності, тобто анонімні підключення мені не потрібні, і вказую конкретного користувача UserFTP, я його створив трохи раніше. Він у мене буде мати права і на читання і на запис. У «бойової»Середовищі як я вже говорив краще створити групу і в неї додавати користувачів FTP, і в даному випадку тут ми б вибрали пункт«Зазначені ролі або групи користувачів»І вказали створену нами групу. тиснемо «Готово».

Налаштування параметрів ізоляції користувачів FTP сервера

Для того щоб налаштувати ізоляцію користувачів, тобто щоб у кожного користувача був свій каталог і інші він не міг бачити, вибираємо на початковій сторінці FTP сайту пункт «ізоляція користувачів».

Відзначаємо пункт «Каталог імені користувача (відключити глобальні віртуальні каталоги)»І тиснемо«застосувати».

На цьому настройка закінчено, перевіряємо роботу FTP сервера, тобто пробуємо підключитися будь-яким FTP клієнтом, бажано з іншого комп’ютера. У мене підключився.

Видалення FTP сервера в Windows Server 2016

Для видалення FTP сервера, тобто тих ролей, які ми встановили вище, можна використовувати майстер, тобто «Майстер видалення ролей і компонентів»Або все той же Windows PowerShell. Для того щоб запустити майстер, ми також відкриваємо диспетчер серверів і в меню «управління»Вибираємо«Видалити ролі і компоненти». Після того як майстер запуститься, ми робимо те ж саме що і при установці, тільки ми не ставимо галочки, а навпаки прибираємо їх.

Для того щоб видалити FTP сервер за допомогою Windows PowerShell, можна використовувати командлет Uninstall-WindowsFeature. Команди видалення будуть виглядати наступним чином (після видалення необхідно перезавантажити сервер).

Ссылка на основную публикацию