Урок 5. Мережевий фільтр і Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) – надійне живлення комп’ютера

Ви, напевно, вже зачекалися нових IT-уроків. Зовсім скоро вийде шостий урок, але перед ним рекомендую вивчити п’ятий додатковий.

Сьогодні ми розберемося з питанням харчування комп’ютера і познайомимося з новими пристроями: мережевий фільтр і джерело безперебійного живлення (ІБП). В уроці описано, що це за пристрої, для чого вони потрібні і як їх використовувати.

 
В четвертому IT-уроці ми дізналися, що на задній панелі системного блоку є роз’єм для шнура, який підключається другим кінцем до звичайної розетки.

Якщо Ваш комп’ютер підключений безпосередньо до розетки, то раджу прислухатися до наступної рекомендації від сайту IT-уроки:

При підключенні комп’ютера до розетки бажано використовувати мережевий фільтр або джерело безперебійного живлення (ДБЖ). І перший і другий прибирають короткі скачки напруги і перешкоди електричної мережі, ніж бережуть і системний блок, і монітор від шкідливих перевантажень.

Розглянемо по черзі кожен пристрій.

Мережевий фільтр

Мережевий фільтр – виглядає як подовжувач, у якого кілька розеток і один або кілька вимикачів. Основне його призначення – згладжувати (фільтрувати) перешкоди і скачки напруги.

Зовнішній вигляд мережевого фільтра

Вибір мережевого фільтра

Вартість мережевого фільтра зазначеного на фотографії – близько 4 $ (30 грн. / 100 р.). Трохи кращий захист дають моделі трохи дорожче – від 6 $, вже хороший захист – від 12 $, а найкращий захист – моделі від 20 $.

При покупці зверніть увагу на характеристики мережевого фільтра:

  • довжину кабелю (1,8 м / 3 м / 5 метрів);
  • ток імпульсної перешкоди, який витримує обмежувач (від 3500 А до 10 000 А);
  • максимальний струм (не менше 10 А);
  • кількість і тип розеток.

Як і при покупці будь-якого іншого пристрою, економія повинна бути в розумних межах. Найдешевші моделі, по суті, прості подовжувачі з вимикачами, а функції фільтрації в них мінімальні або взагалі відсутні. Робіть висновки.

ДБЖ – Джерело безперебійного живлення

Джерело безперебійного живлення

Ссылка на основную публикацию