Урок 23. Ярлики на робочому столі комп’ютера. Що це таке?

Ярлики на робочому столі комп’ютера. Що це таке? Чим вони відрізняються від папок і файлів? Як створити ярлик на робочому столі, і що буде, якщо його видалити? Чи можна змінити значок ярлика? На всі ці питання ви знайдете відповіді в цьому уроці.

Працюючи в операційній системі Windows 10, ви напевно помітили, що витрачаєте занадто багато часу на те, щоб відкрити меню Пуск, знайти необхідну папку або програму, відкрити цю папку або запустити програму, і повернутися назад на робочий стіл. Але ж все це можна робити набагато швидше і простіше. Досить створити ярлик і помістити його на робочий стіл.

Ярлики на робочому столі комп’ютера

Що таке ярлик

ярлик – це всього лише значок, що посилається на програму або файл, тому він не забирає ресурси системи і не впливає на продуктивність комп’ютера. Ярлик, на відміну від папки або файлу, дуже мало «важить». Тому набагато безпечніше і зручніше тримати ярлики на робочому столі, а не папки.

Чим ярлик відрізняється від файлів і папок

У ярлика в лівому нижньому куті є маленька стрілочка. Якщо цієї стрілки немає, значить, ви працюєте з ісходником.

Якщо ви скопіюєте на флешку ярлик, то на іншому комп’ютері він не відкриється, тому що це не файл, а всього лише ярлик. Багато починаючі користувачі комп’ютера не знають різницю між ярликом і файлом, і не розуміють, чому це відбувається.

Для того, щоб не відкривати без кінця меню Пуск і не шукати в ньому необхідну папку або програму, можна створити ярлики на робочому столі. Для цього необхідно зробити наступне:

  • Папки та документи. відкрити провідник, натиснути правою кнопкою миші по папці або документу, доступ до якого вам необхідний, і вибрати в контекстному меню команду Надіслати, а потім опцію Робочий стіл (створити ярлик). І на вашому робочому столі з’явиться ярлик цієї теки або файлу.

Можна просто виділити лівою кнопкою миші будь-який значок папки або диска, і не відпускаючи кнопки миші, перетягнути його на Робочий стіл.

  • Веб сайти. Відкрийте браузер, з якого ви виходите в інтернет. Поверніть вікно так, щоб було видно Робочий стіл. Виділіть посилання в адресному рядку, клікніть по ній лівою кнопкою миші, і не відпускаючи кнопку миші, перетягніть це посилання на робочий стіл, і відпустіть. Тепер у вас є ярлик цього сайту. Досить клікнути два рази по ньому мишкою, як запуститься браузер і відкриється сторінка цього сайту.

Чи можна ярлик переміщати і видаляти

  • Ярлик можна перенести в інше місце. Він все одно буде працювати. А ось, якщо ви перенесете в інше місце об’єкт, на який він посилається, то треба буде створити новий ярлик, а старий видалити.
  • Якщо ви видалите ярлик, то нічого страшного не станеться. Піти тільки сам ярлик, а всі файли, на які він посилається, залишаться цілі і не вредімие.

Як дізнатися, як називається програма, на яку посилається ярлик, і де вона знаходиться

  • Для того, щоб дізнатися, яку програму запускає цей ярлик, і де вона знаходиться, необхідно натиснути правою кнопкою миші по цьому ярлику, і вибрати в контекстному меню команду властивості. Відкриється вікно в якому в полі об’єкт буде прописаний шлях до нього і його назва.

Як можна змінити значок ярлика

Ви можете змінити значок ярлика. Для цього необхідно клікнути по ньому правою кнопкою миші, вибрати у випадаючому меню пункт властивості, перейти на вкладку ярлик, і натиснути нижче кнопку змінити значок.

Вибираєте будь-який значок і зберігаєте все.

Ось таким чином можна створити ярлики на робочому столі всіх необхідних вам папок і програм.

Ссылка на основную публикацию