Урок 14. Вікна в Windows 10. Секрети роботи з вікнами

Вікна в Windows 10. Якщо ви знаєте англійську мову, то вже давно зрозуміли, що назва операційної системи Windows, перекладається на російську, як Вікна. І це неспроста. Справа в тому, що всі процеси, які ми запускаємо на комп’ютері з операційною системою Windows, відбуваються в графічному інтерфейсі в вигляді вікна. Завдяки цьому працювати у всіх програмах стало набагато легше і зручніше. Досить запам’ятати найнеобхідніші елементи таких вікон, і ви швидко зможете зорієнтуватися навіть в незнайомій для вас програмі.

вікна в Windows 10

Основні елементи вікон в Windows 10

Давайте розглянемо основні елементи вікон на прикладі програми Microsoft Word, яка напевно є на комп’ютері у всіх вас.

У всіх вікон, які ви відкриваєте на своєму комп’ютері, є основні елементи:

 1. рядок заголовка
 2. Кнопка «Згорнути»
 3. Кнопка «Розгорнути»
 4. Кнопка «Закрити»
 5. вертикальна прокрутка
 6. горизонтальна прокрутка
 7. Рядок стану
 8. Робоча область програми

Призначення елементів вікон Windows 10

рядок заголовка є в більшості програм. У цьому рядку зазвичай пишеться назва документа (файлу), який відкритий в даний момент.

Кнопка «Згорнути вікно» дозволяє швидко згорнути вікно в Панель завдань. Вікно не буде закрито. Просто воно зникне з робочого столу, поки ви його не викличете знову. Для цього достатньо натиснути лівою кнопкою миші по іконці цієї програми в панелі завдань, і вікно знову розгорнеться на весь екран.

Кнопка «Розгорнути» дозволяє розгорнути вікно програми на весь екран. Так само розгорнути вікно можна, двічі клацнувши правою кнопкою миші по рядку заголовка. Якщо це ж дію повторити в уже повністю відкритому вікні, то воно прийме той вид, який був до цього. Якщо у вікні немає кнопки «Розгорнути», то такий номер у вас не вийде.

Якщо вікно не розкрито на весь екран, то ви можете розсовувати його межі за допомогою мишки. Для цього наведіть курсор миші на будь-яку межу вікна, або на будь-який його куточок, і коли курсор миші змінитися на двосторонню стрілку, натисніть на ліву кнопку миші, і не відпускаючи кнопки, перетягніть покажчик миші в будь-якому напрямку.

Але знову ж таки, такий спосіб підходить тільки для тих вікон, у яких є кнопка «Розгорнути».

Кнопка «Закрити» закриває вікно програми, а так само закривається і сама програма. У програмах настройки операційної системи може бути присутнім тільки ця кнопка, тому що кнопки згортання і розгортання вікон там не потрібні.

Полоса прокрутки може бути вертикальної або горизонтальної. Вони зазвичай з’являються тільки тоді, коли вміст вікна не уміщається на одному екрані. Для того, щоб переглянути вміст вікна, яке знаходиться за межами видимості, необхідно захопити лівою кнопкою миші за цю смугу прокрутки і не відпускаючи перемістити в потрібному напрямку.

Якщо на вашій мишці є коліщатко, то для вертикальної прокрутки краще скористатися для цієї мети їм. Потрібно просто встановити курсор миші в вікно і просто обертати коліщатко в потрібному напрямку. Такий спосіб гортання сторінки називається скроллингом.

Рядок стану носить інформативний характер і буває не у всіх вікон.

Робоча область вікна у всіх програм різна. Зазвичай в ній знаходяться інструменти запущеної програми.

Секрети вікон Windows 10

І наостанок ще пару секретів з вікнами.

 • Вікна можна не тільки згортати і розгортати, але можна їх і пересувати. Для того, щоб перемістити вікно, необхідно навести курсор миші на рядок заголовка, натиснути ліву кнопку миші, і не відпускаючи її перемістити мишку. Разом з покажчиком миші буде переміщатися і вікно. Як тільки ви відпустите кнопку миші, так вікно і залишиться в тому місці, де ви її відпустили.
 • Можна відкрити декілька вікон однієї або різних програм, але тільки те вікно, яке знаходиться на передньому плані, буде активним. Для того, щоб зробити активним інше вікно, вам необхідно клікнути лівою кнопкою миші по будь-видимої частини іншого вікна, або клікнути по іконці іншого вікна на панелі завдань.
 • Якщо захопити вікно за рядок заголовка і перемістити його до верхньої межі екрану, то вікно відкриється на весь екран.
 • Якщо перетягнути вікно до лівого або правого кута екрану, то воно розкриється рівно на половину екрану.
 • Якщо у вас відкрито багато вікон, а вам необхідно лише одне з них, яке в цю хвилину активно, тобто знаходиться поверх всіх вікон, то захопіть мишкою активне вікно за рядок заголовка, і потрясіть його (швидко поводите мишкою з боку в бік. Всі вікна згорнутися в Панель завдань, а залишиться тільки активне вікно. Повторне струшування поверне всі вікна в початкове положення.
 • Можна розмістити всі відкриті вікна на робочому столі одночасно. Для цього відкрийте вікна програм або однієї програми, потім клацніть правою кнопкою миші внизу робочого столу на вільному місці панелі задач. Відкриється контекстне меню, в якому ви повинні клікнути по посиланню «Розташувати вікна каскадом»,«Розташувати вікна стопкою», Або«Розташувати вікна поруч». Спробуйте всі три варіанти і подивіться, як це буде виглядати.

Ось такі функції виконують вікна в Windows 10. Майже все те ж саме можна проробляти з вікнами і в інших операційних системах Windows.

Ссылка на основную публикацию