Урок 13. Меню Пуск в Windows. Що і для чого?

Комп’ютер це складний електронний пристрій. Ще недавно ми навіть уявити собі не могли, що цей пристрій буде в кожному будинку. Перший час багато користувачів тільки грали на ньому, але зараз комп’ютер є в кожному офісі і на великих підприємствах. І служить він там не для ігор, а для серйозної роботи, яку виконати без нього буває просто неможливо.

На заводах на комп’ютері роблять складні креслення деталей, з усіма розрізами і сполученнями. У друкарнях на комп’ютерах в спеціалізованих програмах готують ескізи майбутніх книг, газет і журналів. У бухгалтеріях за допомогою програм ведуть облік всіх грошових коштів. Загалом, комп’ютер застосовують всюди, де тільки можна, і кількість спеціальних програм для будь-якої сфери діяльності з кожним роком стає все більше, і більше.

Навіть на вашому комп’ютері напевно встановлено, як мінімум з десяток програм. Якщо виводити ярлики всіх цих програм на Робочий стіл, то дуже скоро він буде завалений цими ярликами, не кажучи вже про папках і файлах, які створили ви самі. А куди ще їх виводити, запитаєте ви? На робочий стіл ви можете вивести тільки найпотрібніші програми, а всі інші ярлики програм, документів і налаштувань вашої операційної системи знаходяться в меню Пуск.

Меню Пуск в Windows. Що і для чого?

Будь-яка операційна система Windows має спеціальне меню під назвою Пуск (Start), яке знаходиться зліва внизу робочого столу. Це найголовніше меню операційної системи Windows. У ньому відображаються всі програми, встановлені на вашому комп’ютері. Звідси ж можна перейти в спеціальні програми для настройки системи, такі як Панель управління, службові, стандартні і параметри.

Елементи меню Пуск

У кожній операційній системі це меню виглядає по різному, але функції у всіх однакові. Для того, щоб увійти в меню Пуск, необхідно кликнути лівою кнопкою миші на прямокутному значку з білим віконцем (в Windows 10, або круглому з кольоровим прапорцем в Windows 7).

За замовчуванням меню Пуск в Windows 10 складається з двох розділів. Зліва, розділ з часто використовуваних додатків, і переліком встановлених програм в алфавітному порядку, а праворуч плитки.

У мене цих програм багато, тому для перегляду, або пошуку потрібної програми я користуюся прокруткою екрана, яка знаходиться праворуч вікна.

Якщо клікнути по імені користувача, то вискочить віконце, в якому можна змінити параметри облікового запису, заблокувати її, або вийти з неї.

Поки я вам не раджу експериментувати з цими настройками. Про них ми з вами поговоримо пізніше.

значок параметри  служить для входу в настройки параметрів. Можете відкрити їх і подивитися, що вони з себе представляють. Третій значок служить для виключення комп’ютера, його перезавантаження, і переходу в сплячий режим.

Плитки, які знаходяться в правій частині меню Пуск, це додатки і ярлики для запуску програм, впорядковані за групами. Якщо натиснути правою кнопкою миші по одній з плиток, то відкриється меню, що випадає, в якому можна відкріпити цю плитку, змінити її розмір, закріпити на панелі завдань, запустити від імені адміністратора, перейти до місця розташування інфікованого файлу або видалити її з меню. Плитки можна перетягувати мишею з місця на місце.

Назва групи плиток можна змінити, якщо клікнути лівою кнопкою миші по двом смужками праворуч від нього.

Для того, щоб додати якусь програму на панель з плитками, необхідно клікнути в правому вікні меню Пуск по значку потрібної програми, і вибрати запис Закріпити на початковому екрані.

Точно так же будь-яку плитку можна відкріпити.

Швидкий доступ до налаштування системи через кнопку Пуск

Якщо натиснути правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», То відкриється меню з швидким доступом до таких функцій, як:

 • Програми та засоби
 • управління електроживленням
 • Перегляд подій
 • система
 • Диспетчер пристроїв
 • Мережеві підключення
 • управління дисками
 • управління комп’ютером
 • Командний рядок
 • Командний рядок (адміністратор)
 • Диспетчер завдань
 • Панель управління
 • провідник
 • знайти
 • виконати
 • Завершення роботи або вихід із системи
 • Робочий стіл

Всі ці функції ми будемо з вами розглядати окремо, тому що в одному уроці це просто не реально і не зрозуміло без спеціальної підготовки.

Налаштування меню Пуск в Windows 10

Для того, щоб швидко перейти до налаштувань меню Пуск, необхідно натиснути правою кнопкою миші по порожньому місці робочого столу і вибрати пункт «персоналізація».

Тепер зліва перейдіть на вкладку Пуск, і справа виставите ті настройки, які подобаються вам.

У самому низу правого вікна зверніть увагу на посилання «Виберіть, які папки будуть відображатися в меню «Пуск». Клацніть лівою кнопкою миші по цьому посиланню і налаштуйте показ своїх папок.

На вкладці зліва під назвою «кольори», Ви можете змінити колір свого меню Пуск.

Відео про налаштування меню Пуск в Windows 10:

 

Відео про налаштування меню Пуск в Windows 7:

 

Ось такі настройки свого меню Пуск ви можете зробити вже зараз.

Ссылка на основную публикацию