Урок 12. Як налаштувати Робочий стіл в Windows

З минулих занять ви вже зрозуміли, що вивчення комп’ютера корисно і необхідно. І зовсім не важливо, скільки вам років. Багато хто чомусь вважає, що вивчати комп’ютер в три роки ще рано, а в шістдесят вже пізно. Це не правильно. Знання комп’ютера відкриває перед вами такі можливості, про які в три роки ще не підозрюєш, а в шістдесят боїшся, що не встигнеш. Багато літніх людей найбільше боятися, що вихід на пенсію відірве їх від спілкування з людьми, і позбавить заробітку. Так ось, саме за допомогою комп’ютера ви придбаєте багато нових цікавих друзів, і зможете навіть заробляти на своєму досвіді і знаннях. Про все це ми з вами ще поговоримо. А зараз давайте повернемося до нашого уроку.

Як налаштувати Робочий стіл в Windows

У минулому уроці ми з вами познайомилися з робочим столом операційної системи Windows, і з’ясували, що свій робочий стіл можна налаштувати так, як вам подобається. А почнемо ми з зовнішнього вигляду Робочого столу.

Якщо ви тільки починаєте вивчати комп’ютер, то у вас, швидше за все, на робочому столі відображається стандартний прапорець на синьому тлі (це в Windows 7) або картинка з білим віконцем на темно-синьому тлі (в Windows 10). Ця та інша не радує око. Тому, давайте навчимося самостійно змінювати шпалери на робочий стіл на свій смак.

Всі дії я показую на прикладі операційної системи Windows 10. Для тих, у кого на комп’ютері встановлена ​​Windows 7, все настройки показані у відеоролику в кінці статті. Як ви вже зрозуміли, настройки в різних операційних системах відрізняються. Про те, що таке операційна система, і як визначити яка система на вашому комп’ютері, дивіться тут. Якщо у вас версія операційної системи Початкова, то ви не зможете налаштувати свій робочий стіл. Там цих налаштувань просто немає.

Для того, щоб змінити картинку на своєму робочому столі, нам необхідно спочатку підготувати картинки або фотографії. Напевно на вашому комп’ютері вже є якісь фотографії або картинки. Якщо немає, то їх треба завантажити з інтернету або завантажити свої фотографії з фотоапарата. Поки я не буду вчити вас, як це робиться, інакше наш урок прийме зовсім інший напрямок.

Ви можете набрати в пошуковику вашого браузера фразу «шпалери для робочого столу»(Без лапок), і завантажити будь-які картинки. Думаю, що з цим ви впораєтеся, раз змогли потрапити на мій сайт.

Для робочого столу краще підбирати картинки розміром не нижче 1024х768 або з дозволом вашого монітора.

Якщо ви ще не вмієте завантажувати фотографії і завантажувати картинки з інтернету, попросіть кого-небудь допомогти вам в цьому. Помістіть всі картинки в одну папку, і запам’ятайте, де вона знаходиться.

Клацніть правою кнопкою миші на вільному місці свого робочого столу, і в випадаючому контекстному меню виберіть самий останній пункт –  персоналізація.

відкриється вікно параметри, і на першій же вкладці  фон нам необхідно перейти в праву частину вікна і виставити в віконці  фон запис фото, а трохи нижче вибрати вже запропоновану картинку або натиснути кнопку огляд.

У вас відкриється нове вікно під назвою відкриття, в якому треба знайти свою папку з картинками, відкрити її, виділити мишкою вподобану, і натиснути внизу на кнопку вибір картинки.

Як тільки ви це зробите, так відразу ж на вашому робочому столі зміняться шпалери.

Трохи нижче у вікні параметри, ви можете вибрати положення картинки:

  • заповнення
  • По розміру
  • розтягнути
  • замостити
  • По центру
  • розширення

Виберіть кожне з них і подивіться, що у вас вийде.

Якщо в поле фон ви оберете пункт суцільний колір, то замість фотографії на робочому столі у вас буде суцільний кольоровий фон, який ви можете вибрати на палітрі нижче.

Якщо в поле фон встановити пункт Слайд шоу, нижче під записом Вибір альбомів для слайд-шоу, клікніть мишкою по кнопці огляд, і вкажете папку з картинками, то через певний проміжок часу, який ви можете вказати самі в поле Міняти зображення кожні, ваші зображення на робочому столі будуть змінюватися.

Там же, нижче ви можете встановити перемикач в положення Міняти зображення у випадковому порядку чи ні. І вибрати тип заповнення Робочого столу.

У Windows 7 є ще можливість вказати, які саме картинки показувати на робочому столі.

Щоб краще зрозуміти, то що я тут описала, подивіться відеоролики.

Ссылка на основную публикацию