У Росії випустили першу в світі IoT-пристрій для автомата Калашникова

Компанія Red Heat (www.redheatkit.com), що займається розробкою і виробництвом комплектуючих для озброєння, представила спільну з StarNet Alliance (www.starnetalliance.com) розробку на Міжнародному військово-технічному форумі «Армія–2015» – перший в світі IoT-пристрій для автомата Калашникова.

АК отримав новий функціонал за рахунок інтеграції спецдатчіков, що працюють за технологією Internet of Things (IoT), в цівку автомата. Датчик працює від звичайної батарейки і передає всю необхідну інформацію в мережах передачі даних, стандарти яких підтримуються як в Україні, так і за кордоном. Онлайн-модуль також володіє потенційною підтримкою систем GPS і GLONASS.

Завдяки використанню IoT-пристрої в режимі реального часу можливо відслідковувати стан і переміщення військовослужбовців, контролювати стан табельної зброї, збирати статистику і отримувати рекомендації щодо поліпшення технік ведення бою і рівня підготовки, контролювати стан стовбура і витрата боєприпасів і багато інших параметрів впливають на точність і безпеку ведення вогню.

Термін служби пристрою без заміни джерела живлення становить 10 років. На даний момент доступні варіанти знімного і незнімного виконання цівки з пристроєм контролю.

Безпека передачі даних забезпечується криптозащитой в 256 біт, яка була розроблена в Україні.

Вартість в роздробі одного цівки з вбудованим модулем складе складе 25 тисяч гривень.

«За нашими оцінками, зараз у світі налічується понад 150 мільйонів автоматів Калашникова. Ми впевнені, що наша розробка буде затребувана як на російському ринку, так і в інших країнах. Це товар подвійного призначення воно знайде попит як в середовищі військових так і області ігор таких як Страйк-бол, а також з метою навчання і підготовки.

Використання онлайн-цівки дозволить штабу швидше приймати рішення, оперативно коригувати стратегію ведення бою, більш ефективно вести підготовку солдатів і вдосконалювати тактику, вести облік зброї та боєприпасів і багато іншого. Перша партія товару буде доступна в спеціальному виконанні для користувачів системи Kickstarter », – говорить експерт в області IoT, радник Red Heat Анатолій Сморгонский.

Онлайн-цівку є повністю російською розробкою. Робота над проектом велася більше двох років. Технології для створення модуля IoT, використовувані в цівку, були надані фондом StarNet VC, який спеціалізується на проектах в сфері інтернету речей.

Ссылка на основную публикацию