У ноутбуці 2 відеокарти. Як вибрати основну?

Вже досить давно виробники ноутбуків пішли по шляху установки двох відеокарт в свої продукти. Одна з них, так що слабший, називається, а та, яка як би «ігрова» має назву дискретна.

У даній статті ми розповімо для чого в ноутбук встановлюється дві відеокарти і як між ними перемикатися.

Для чого в ноутбуці дві відеокарти?

Таке технічне рішення застосовується з двох причин:

  1. Здешевлення ноутбуків з вбудованою графікою.
  2. Збільшення часу автономної роботи ноутбука в режимі нескладних завдань (серфінг в інтернеті, робота з текстовими документами, перегляд фільмів).

Ідея здешевлення полягає в наступному. Вбудована графіка присутня практично в будь-якому сучасному процесорі. Це дозволяє економити на відеокарті, використовуючи вбудовану в процесор графіком. Її продуктивності не вистачить, щоб грати в сучасні ігри і на повну використовувати складні графічні редактори. Але зате для простих завдань інтегрованої відеокарти більш ніж достатньо. Як підсумок ви отримуєте відносно недорогий ноутбук для роботи.

Що стосується збільшення автономної роботи ноутбука від батареї, то тут також все просто. Чим слабкіше відеокарта, тим менше вона споживає енегріі для своєї роботи. Саме з цієї причини ноутбуці з вбудованою графікою довше працюють від батарей.

Якщо ж від ноутбука потрібна робота в складних графічних додатках і сучасних тривимірних іграх, то на додаток до вбудованої в процесор відеокарти (інтернованою графіку) встановлюється дискретна відеокарта у вигляді окремого чіпа на материнській платі.

Відеокарта ноутбука у вигляді окремого чіпа на материнській платі

Коли продуктивності інтегрованої карти не вистачає активується дискретна. А в разі, якщо велика обчислювальна вість від відеокарти не потрібно, напрмер, коли ви дивитеся фільм, то знову задіюється вбудована, з якої ваш ноутбук довше пропрацює від батареї.

Вибір основної відеокарти в ноутбуці

Під основний мається на увазі дискретна карта – та, яка потужніший. Багато хто називає її ігровий.

Так ось. Якщо правильно встановлені драйвера на обидві відеокарти, то і перемикання між ними відбувається в автоматичному режимі. Ноутбук розуміє, що запущено складне графічне додаток і запускає його від основної (дискретної відеокарти).

Як зрозуміти що драйвера встановлені правильно?

Потрібно зайти в диспетчер пристроїв, розкрити пункт «Відеоадаптери» і побачити там два рядки з назхваніямі відеокарт. Причому там не повинно б ть ніяких вопросиков і знаків оклику.

Відкрите ноутбука в диспетчері завдань

Примусовий запуск програми від основної відеокарти

Для кожної програми і кожної гри, встановленої на вашому ноутбуці, через настройки драйвера графіки можна вказати з якою відеокартою вона повинна запускатися.

Ссылка на основную публикацию