У чому особливості ділового застосування мобільного зв’язку?

Без стільникового телефону наше життя, напевно, вже немислима. Згадаймо, що спочатку мобільний телефон створювався як інструмент для ділової людини (у нас це як раз співпало за часом з появою «нових росіян»). У чому особливості ділового застосування мобільного зв’язку?
Соціологічні опитування показали, що стільниковий зв’язок – одна з тих статей витрат, на яких Украінане готові економити в останню чергу. Ця чисто життєва психологія непомітно поширюється і на дзвінки в інтересах роботи. З іншого боку, деякі власники підприємств готові оплачувати розмови своїх співробітників – адже це такі ж загальні експлуатаційні витрати, як орендна плата, амортизація обладнання, реклама і т. П.! Щоб внести ясність до витрат на стільниковий зв’язок, спробуйте проаналізувати їх за кілька місяців в двох «розрізах».

Скільки витрачає кожен співробітник на «зовнішні» переговори (дзвінки клієнтам, контрагентам)? Це дзвінки на номери різних операторів і міські телефони. Щось прогнозувати і управляти ними неможливо. Зате ви можете зробити висновок: якщо у кого-то витрати систематично перевищують певний поріг, може бути, вигідніше підібрати «безлімітний» тариф одного з операторів і перейти на нього?

Інша справа – дзвінки співробітників один одному. Основна маса розмов ведеться з тими, хто працює у відриві від офісу: з водіями, монтажниками, будівельниками, торговими агентами. У цій ситуації вихід очевидний: забезпечити всіх зацікавлених осіб SIM-картами одного оператора – дзвінки всередині мережі майже завжди дешевше, ніж між різними мережами. Якщо до цього додати один з «корпоративних» тарифних планів або підключити опцію «своєї групи», яку пропонують багато операторів, витрати вдасться знизити в кілька разів!

Корисні довідкові матеріали за діючими корпоративним і безлімітним тарифами різних операторів наводяться на сайтах. Мало хто захоче відмовлятися від свого звичного «особистого – домашнього» номера? Рішенням може стати другою апарат, придбаний за рахунок фірми – благо, у продажу є моделі за символічною ціною з передоплаченим контрактом. Цікавий варіант – мобільники з двома SIM-картами.

Що робити, якщо ваш офіс виявився в «мертвій зоні», де сигнал тієї чи іншої мережі приймається нестійкий, а ваша секретарка хоче дізнатися, де купити накладні нігті? Як не дивно, такі місця зустрічаються навіть у великих містах, а причина в будівлях з монолітного залізобетону і модною облицюванні фасадів металевими панелями. Поширення радіохвиль іноді стає непередбачуваним, і в деяких приміщеннях, особливо в цокольних поверхах, рівень сигналу різко падає. Перше рішення – перейти до іншого оператора. Базові станції розташовані по-різному, і іноді там, де не ловиться сигнал від одних, інші забезпечують цілком прийнятну зв’язок.

Інший варіант – установка так званих GSM-репітерів. На зовнішній стіні будівлі, бажано вище, вішається спрямована антена і по можливості наводиться на базову станцію. Кабель від неї йде до дуплексному підсилювача, а від підсилювача по приміщеннях розлучаються кабелі з купольними або настінними антенами. Система не вимагає особливої ​​настройки і обслуговування, потрібно тільки вибрати походящей місце для зовнішньої антени. Залежно від потужності і числа внутрішніх антен ціна рішення становить від 200 до 600 доларів.

Ссылка на основную публикацию