Типи топології мереж

Оновлено – 2017-02-16

Типи топології мереж локальних мереж. Кому-то це питання може здатися нецікавим і нудним, але для загального розвитку, хоча б коротко – не завадить. Може, навіть десь ви зможете блиснути своїми знаннями локальної мережі, і на вас почнуть дивитися з повагою. А може, ваше життя поверне так, що вам навіть доведеться зіткнутися з цим питанням впритул.

У мене саме так і сталося – чого я найбільше боялася, з тим мені і довелося працювати. І виявилося, що всі мої страхи були тільки від не знання, а зараз мені навіть дуже подобатися займатися локальними мережами, і самої обжимати кабелю. Я буду писати коротко і ясно, щоб не втомити вас подробицями, які дійсно можуть вам і не знадобитися. 

Типи топології мереж

У чому переваги локальних мереж ви можете почитати в цих статтях:

Схема фізичного з’єднання комп’ютерів називається топологією мережі.

Існує три основних типи топології мереж. Типи топології мережі – що це таке? Який тип мережі вибрати, щоб і дешево було і надійно.

  1. Кільцева топологія мережі. При цьому типі топології мережі кінці кабелів з’єднані один з одним, тобто утворюють кільце. Кожна робоча станція з’єднана з двома сусідніми. Дані передаються по колу в одному напрямку, а кожна станція грає роль повторювача, який приймає і відповідає на адресовані йому пакети і передає інші пакети наступної робочої станції.

Перевагою такої мережі є її досить висока надійність. Чим більше комп’ютерів знаходиться в кільці, тим довше мережу реагує на запити. Але найбільший недолік в тому, що при виході з ладу хоча б одного пристрою відмовлялася функціонувати вся мережа. Та й вартість такої мережі висока за рахунок витрат на кабелі мережеві адаптери та інше обладнання.

2.  Лінійна топологія мережі або загальна шина. При лінійної топології всі елементи мережі підключаються один за одним за допомогою одного кабелю.

Кінці сегментів повинні бути затермініровани спеціальними опорами, які називаються терминаторами.

При створенні такої мережі не використовується додаткове обладнання – тільки кабель. Все під’єднаних пристроїв у такій мережі «слухають» і приймають тільки ті пакети інформації, які призначені тільки для них, а інші ігноруються.

Переваги такої мережі – простота організації і дешевизна. Але істотним недоліком є ​​низька стійкість до пошкоджень. Будь-яке пошкодження кабелю тягне за собою вихід з ладу всієї мережі. Причому пошук несправності дуже складний.

3.  зіркоподібна топологія є домінуючою в сучасних локальних мережах. Вона найбільш функціональна і стабільна. Кожен комп’ютер мережі підключається до особливому пристрою, званого концентратором (hub) або комутатором (switch). При створенні цієї топології кожен пристрій отримує доступ до мережі незалежно один від одного і при обриві одного з’єднує кабелю перестає працювати тільки один з елементів мережі, що істотно спрощує пошук несправності.

Крім того така мережа дозволяє підключати нові пристрої без проблем і змін в підключенні старих пристроїв. Можна нарощувати і з’єднувати в одну мережу кілька мереж. Досить підключити кабель від одного комутатора до іншого комутатора.

Такі мережі досить гнучкі, легко розгортаються і відносно не дорогі. Ось ми і розглянули типи топології мереж. Наступного разу я розповім Вам про пристрої мережі.

Ссылка на основную публикацию