Tweak-7 – інструмент налаштування прихованих параметрів операційної системи Windows 7

Завантажити дистрибутив безкоштовної версії програми можна з веб-сайту http://www.totalidea.com/download.php. Під час установки програма запропонує створити точку відновлення системи. Рекомендую скористатися пропозицією і створити її. Якщо після інсталяції утиліти виникнуть будь-які збої, ви зможете «відкотити» стан системи до моменту установки програми Tweak-7. Для створення точки відновлення слід встановити перемикач в положення Yes, create a system restore point now (Так, створити точку відновлення системи зараз) і продовжити процес установки. Після запуску програми ви побачите головне вікно утиліти Tweak-7. Програма підтримує як 32-розрядну, так і 64-розрядну версії операційної системи Windows 7.

Головне вікно програми Tweak-7 дещо відрізняється від вікон інших програм – в ньому, наприклад, відсутні рядок меню і панель інструментів, а пункти категорій розташовані в лівій частині вікна. У правому верхньому куті вікна знаходиться пункт Параметри Tweak-7 (Configure Tweak-7), клацання мишею на якому дозволяє отримати доступ до налаштувань програми. У вікні, ви можете змінити мову інтерфейсу, визначити параметри запуску утиліти, ви можете вказати ефекти на зразок букети з повітряних куль і прозорість інтерфейсу, а також встановити особистий пароль, без введення якого доступ до програми буде обмежений. Також в цьому вікні ви зможете перевірити наявність оновлень програми і переглянути зміни нової версії, якщо така є. А на вкладці Знімки (Tweak Snapshots) здійснюється управління збереженими станами налаштувань. Ця функція може бути зручна при виконанні тонкої настройки операційної системи на декількох комп’ютерах.

Припустимо, ви ретельно налаштовуєте категорію параметрів браузера Internet Explorer в програмі Tweak-7 на своєму комп’ютері і хочете виконати ті ж настройки на ноутбуці. Все що вам потрібно зробити, – це після виконання всіх налаштувань клацнути мишею на кнопці, розташованій в правому верхньому куті вікна програми, і вибрати пункт Створити знімок (Create snapshot).

Всі вироблені вами настройки будуть зафіксовані. Тепер ви можете експортувати цю резервну копію для перенесення на інший комп’ютер. Для цього буде потрібно перейти в вікно параметрів програми Tweak-7, встановити прапорці навпроти назв знімків налаштувань, які будуть експортовані, і клацнути мишею на пункті Експорт вибраних фотографій (Export selected snapshot (s)). Цією командою створюється файл з розширенням «snp» в зазначеному вами каталозі. Відповідно, на іншому комп’ютері також буде потрібно запустити програму Tweak-7, перейти в вікно параметрів програми і клацнути мишею на пункті Імпорт знімків (Import snapshot (s)). Після того як відомості про налаштування будуть імпортовані, ви можете перейти в категорію налаштувань, зміни в якій слід синхронізувати, клацнути мишею на кнопці, розташованій в правому верхньому куті вікна програми, і вибрати пункт Завантажити знімок (Load snapshot). Тепер зміни, внесені в налаштування категорії, будуть ідентичні на обох комп’ютерах.

У категорії Інші настройки (Miscellaneous Tweaks) доступні для налаштування деякі інші системні параметри, такі як синхронізація часу, управління функцією контролю облікових записів, обмеження доступу до комп’ютера і ін. Категорія Персоналізація (Visual Customizations + Tweaks) – як можна зрозуміти з назви – служить для створення неповторного зовнішнього вигляду операційної системи. Ви можете налаштувати різні візуальні ефекти, головне меню та панель завдань, і, звичайно, робочий стіл. Всі настройки, пов’язані з мережею та Інтернетом, ви знайдете в категорії Веб-установ (Internet Tweaks). Крім «дресирування» браузера Internet Explorer і оптимізації швидкості з’єднання з мережею та Інтернетом ви зможете визначити параметри поштового клієнта Microsoft Outlook. Категорія Засоби і доповнення (Utilities and Enhancements) містить різні інструменти по догляду за операційною системою, що виконують різні операції, наприклад, очищення і дефрагментацію реєстру, видалення помилкових посилань і тимчасових файлів, і т. П.

Розташовані особнячком ще чотири пункти використовуються рідко і призначені для таких цілей. Автоматична оптимізація (Auto Optimization) може стати в нагоді, якщо ви не хочете вникати в тонкощі налаштування системи. Програма в залежності від вашого вибору, який можна зробити з трьох варіантів: з повним відключенням візуальних ефектів, з частковим або без такого, автоматично виконає сканування системи і на основі отриманих даних внесе зміни, що оптимізують параметри системи. Передавати програмі кермо влади – не найрозумніше рішення, але якщо ж ви все-таки зважилися і виконали автоматичну оптимізацію, але залишилися незадоволені результатами, ще не все втрачено. Ви можете скасувати зміни, внесені програмою, клацнувши мишею на засланні Відновити за замовчуванням (Reset to system default), розташованої в правому верхньому куті вікна категорії.

Пункт Знімки параметрів системи (Tweak Snapshots) прямо відправить вас до вікна з елементами управління знімками налаштувань, про який було розказано раніше. Під пунктом Мій обліковий запис (My Account) ховаються всі дані про зареєстрованого користувача в разі покупки повної версії програми, а клацання мишею на пункті Про програму (About) викликає діалогове вікно з інформацією про версію програми, правовласників і посиланням на офіційний веб-сайт розробників . У наступних я докладніше розповім про вміст кожної з п’яти представлених категорій і порекомендую виконати деякі настройки, які можуть вплинути на продуктивність вашого комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию