Total Commander – основні функції і настройки

Прийшов час поговорити про таку дуже корисною програмою як – Total Commander. Багато хто навіть і не знають що це за програма, в даній статті ми розглянемо принципи її роботи і основні функції.

Total Commander – це файловий менеджер, який працює в операційній системі Windows. Якщо хто не знає що таке файловий менеджер, то файловий менеджер – це комп’ютерна програма, що надає інтерфейс користувача для роботи з файловою системою. Файловий менеджер дозволяє виконувати найчастіші операції над файлами і папками: створення, відкриття, перегляд, редагування, переміщення, перейменування, копіювання, видалення, зміна атрибутів і властивостей, пошук файлів і призначення прав.

Тепер я думаю, Ви маєте уявлення, що таке файловий менеджер і зокрема Total Commander, і тепер давайте перейдемо безпосередньо до роботи самої програми, далі на скріншоті представлений інтерфейс програми:

Звичайні користувачі комп’ютера користується стандартним провідником Windows, який і є файловим менеджером, але тим користувачам, які дуже часто копіюють, переміщують, видаляють файли і папки буває, набридає користуватися звичайним провідником, так як це займає набагато більше часу, саме тому просунуті користувачі і користуються альтернативними файловими менеджерами і найпопулярнішим з них якраз і є Total Commander. А популярний він не тому, що просто популярний, а тому що це не просто файловий менеджер, а ціла система управління комп’ютером.

Основні функції програми Total Commander

 • Операції з файлами і папками;
 • Робота з архівами (внутрішній пакувальник, внутрішні розпаковують для форматів ZIP, ARJ, LZH, gzip, tar, RAR і ACE);
 • Розрізання та складання файлів великого обсягу;
 • Групове перейменування файлів і синхронізація каталогів;
 • Вбудований FTP-клієнт, з підтримкою SSL / TLS;
 • підтримка Drag&Drop за допомогою миші;
 • Розширений пошук файлів, включаючи пошук тексту в будь-яких файлах, в тому числі на декількох дисках і FTP; пошук дублікатів файлів; пошук усередині архівів;
 • Вбудований переглядач файлів (lister) Для перегляду файлів будь-якого розміру в шістнадцятковому, двійковому або текстовому форматі з використанням набору символів «DOS», «ANSI» / «Windows», Unicode, UTF-8 та інших;
 • Клавіатурні комбінації для перегляду, редагування, копіювання і видалення файлів (можливість повного управління без використання миші).

А зараз давайте перейдемо до принципів роботи програми. Їй навчитися користуватися дуже легко, так як інтерфейс програми підказує, що й до чого, і Ви вже інтуїтивно можете розібратися. Наприклад: якщо Ви зверніть увагу на картинку вище, то побачите розташування дисків A, C, D, E, F і т.д. це і є Ваші розділи жорсткого диска і, клікнувши по якому-небудь Ви перейдете в нього, а потім вже і в потрібну папку. Наприклад, на зображенні вище «C: \ Program Files \ Alwil Software \ Avast5 \ тисячі сорок дев’ять \» – це відкрита папка і в ній відображаються знаходяться там файли.

Як Ви вже встигли помітити, програма як би ділиться на дві частини (для зручності), Тобто Ви переходите з одного боку в один розділ, а з іншого боку в зовсім інший (який Вам потрібен) і виконуєте операцію з файлами, папками наприклад, копіюєте, і Вам вже не потрібно довго клацати по папках і переходити з одного розділу в інший як в провіднику.

Як я вже і говорив користуватися Total Commander можна без миші, в нижній частині програми (на зображенні видно) Ви побачите гарячі клавіші, тобто самі часто використовувані. Наприклад, натиснувши кнопку F5, Ви скопіювали обраний файл або каталог у протилежну директорію, яка буде в даний момент відкрита у Вас з іншого боку. Або, наприклад якщо Ви натиснете поєднання клавіш alt + f1 або alt + f2, то у Вас відкриється меню вибору розділу жорсткого диска, відповідно alt + f1 зліва alt + f2 справа. Більш докладно описані всі поєднання клавіш і просто клавіш в довідці, яка як Ви бачите знаходиться в правому верхньому куті (меню гарячі клавіші).

Зараз розповім про таку дуже корисної функції в тоталі – це його потужний «пошук». Перейдіть в потрібний розділ (В якому треба шукати ті чи інші файли) Натисніть клавіші alt + f7 або за допомогою меню «Інструменти ->Пошук файлів», В результаті у Вас відкриється вікно, в якому Ви можете задати умову пошуку. Розглянемо кілька прикладів:

 • Вам потрібно знайти всі картинки формату jpg на диску D. Ваші дії – переходите в розділ D, запускаєте пошук (alt + f7) і в полі «Знайти файли»Пишіть наступне * .jpg і при цьому у Вас будуть шукатися всі файли в форматі jpg, тобто ми шукаємо по масці файлу, тиснемо почати пошук.
 • Вам потрібно знайти документи, в яких буде зустрічатися слово «програміст», Ви просто переходите в потрібний розділ, запускаєте пошук і в поле «з текстом»Пишіть« програміст »при цьому у Вас будуть шукатися всі файли, в яких зустрічається слово програміст.
 • Вам потрібно знайти всі файли, які з’явилися до певної дати (наприклад, до нового року). Ви запускаєте пошук, переходите на вкладку «додатково»І в полі«дата між»Або«не старші, ніж»Задаєте свою умову і тиснете«почати пошук».

Як було вже сказано вище, в даній програмі, присутній власний, вбудований FTP клієнт. Ви натискаєте поєднання клавіш ctrl + f або через меню «FTP->з’єднатися з ftp сервером». Далі тиснете «додати»І заповнюєте поля:

 • Тема – будь-яка назва з’єднання
 • Ім’я сервера – IP-адреса ftp сервера або доменне ім’я ftp сервера
 • Рахунок – Ваш логін
 • Пароль – Ваш пароль

В принципі все, але Ви також можете задати і інші параметри (наприклад, пасивний режим), Якщо потрібно і просто тиснете OK, а потім «з’єднатися».

Основи програми Ви знаєте і тепер можете самі користуватися і дізнаватися все більше нові функції програми Total Commander.

Спочатку Вам здасться, що це складна програма, але насправді попрацювавши з нею, Ви зрозумієте всю красу цієї проги.

Ссылка на основную публикацию