Топ способів, як прибрати захист з карти пам’яті SD або microSD

Записуючи на карту пам’яті файл, можна зіткнутися з проблемою захисту від запису. Користувач бачить на екрані повідомлення «Диск призначений лише для читання».

Розберемося, якими способами можна вирішити проблему.

перемикач

На багатьох SD картах є спеціальний перемикач, що знімає захист. Якщо ви використовуєте microSD карту, перемикач буде перебувати на адаптері.

Натисніть його вгору або вниз, щоб зняти захист. Якщо перемикача на карті немає, скористайтеся наступними порадами.

Перевірка на віруси

Універсальний спосіб на всі випадки життя. Проскануйте карту пам’яті на наявність вірусів. Скористайтеся вбудованим Захисником Windows 10 або будь-яким іншим безкоштовним антивірусом.

Клікніть в Провіднику правою кнопкою мишки по карті пам’яті і виберете потрібний пункт. У нас – стандартний Захисник, тому ми перевіримо карту за допомогою Windows Defender.

Реєстр

Розблокувати карту сд або мікро сд можна через реєстр. Попередньо зробіть резервну копію реєстру, щоб мати можливість відновити початкові параметри. Раптом щось піде не так. Також не забувайте про можливість відновити системний реєстр.

Заходимо в редактор реєстру: комбінація клавіш Win + R і команда regedit. Тут ви прочитаєте докладніше. як заходити в редактор різними способами.

У редакторі переходимо по шляху, вказаному на скріншоті. У розділі Control нас цікавить папка StorageDevicePolicies. Якщо її там не знайшли, створіть: правою кнопкою мишки по розділу Control – Створити – Розділ.

У StorageDevicePolicies натискаємо правою кнопкою мишки по порожньому простору і створюємо параметр DWORD. Виберете 32 або 64 біта в залежності від розрядності вашої системи.

Кількома два рази лівою кнопкою мишки по створеному параметру і встановлюємо значення 0. Натискаємо ОК, закриваємо редактор і перезавантажуємо комп’ютер.

Diskpart

Спробуємо розблокувати картку пам’яті утилітою Diskpart. Для цього запустимо командний рядок від імені адміністратора. Як це зробити – читайте тут.

У командному рядку потрібно по черзі прописати кілька команд:

  • diskpart
  • list disk
  • select disk N
  • disk clear readonly

На етапі list disk вам потрібно запам’ятати номер, під яким відображається карта пам’яті. На етапі вибору диска (select disk) Потрібно прописати число замість букви N.

команда disk clear readonly дозволить нам зняти з карти пам’яті атрибут «тільки для читання» – і розблокувати її.

Редактор групових політик

Ще одна можливість зняти захист від запису – налаштувати параметри групових політик. Заходимо в редактор одним із способів, описаних тут.

У розділі «Конфігурація комп’ютера» розкриваємо вкладку «Адміністративні шаблони», переходимо в розділ «Система» і далі – в папку «Доступ до знімних запам’ятовуючим пристроям».

Знаходимо в списку параметр «Знімні диски: заборонити читання».

Кількома по параметру два рази лівою кнопкою миші. Виставляємо значення «Відключено».

Те ж робимо з параметром «… заборонити запис».

Форматування карти пам’яті

Як форматувати карту краще скористатися сторонніми програмами, а не вбудованим інструментів Windows. Скористайтеся однією з програм – HP Disk Format Tool, HDD Low Level Format, SD Memory Card Formatter і іншими.

Останню можна скачати на офіційному сайті (). Виберете операційну систему і погодьтеся з умовами використання утиліти.

Після запуску програми виберете у вікні карту (Select card) і встановіть режим форматування Overwrite format.

підводимо підсумки

Один із способів зняти захист з записи карти повинен бути робочим. Спробуйте по черзі всі. Хоча трапляється, що жоден з рад не допомагає. Можливо, справа в самій карті пам’яті – вона стара, вийшла з ладу і вже не може працювати адекватно.

Ссылка на основную публикацию