Топ додатків і сервісів для розпізнавання і визначення назви музики

Раніше, коли ви чули якусь вподобану пісню, ви ймовірно думали «А ось би було таке пристрій, який би міг визначити музику по звуку». До недавнього часу, відносного, про таке можна було тільки мріяти. Але в сучасному світі все можливо.

Насправді «відносно недавно» – це невелике применшення, так як функція розпізнавання музики почала набирати популярність ще в далекому, дійсно далекому, 1999 році. Основоположником цієї функції можна по праву вважати відомий Shazam, про який ви вже повинні були чути досить багато, якщо тільки не живете без інтернету останні 10-12 років.

У ті далекі часи забудькуватий власник мобільного телефону міг скористатися спеціальною послугою компанії Shazam, яка була, до речі, далеко не безкоштовною. Як знайти пісню по уривку можна було в той час? Не було ж ніяких додатків, смартфонів або утиліт. А все просто! Користувач відправляв зразок записаної музики своєму оператору, у якого працював сервіс Shazam.

Через деякий час, часом досить тривалий, користувачеві сервісу висилався результат розпізнавання. Ось власне і все. Але щось ми вже сильно відійшли від початкової теми – як знайти музику онлайн.

На сьогоднішній час існує не пара, що не трійка, а кілька десятків сервісів, в завдання яких входить пошук музики за програє зразком. Використовувати їх зможе кожен і велика їх частина абсолютно безкоштовна. Насправді, ви рідко знайдете сервіс для розпізнавання музики онлайн, за який доведеться платити.

Всі найпопулярніші сервіси серед користувачів є безкоштовними і виконують вони свою роботу на відмінно. Власне, в цій статті ми розберемо самі часто використовувані сервіси. Всього ми будемо розглядати три сервісу: Shazam, AudioTag, SoundHound.

Почнемо розбір сервісів в тому порядку, в якому вони наведені вище, тобто почнемо з самого смачного – Shazam. Заглиблюватися повністю в кожен з сервісів ми не буде, так як в цьому випадку ви будете читати цю статтю вічність. Просто пройдемося по деяких особливостей.

Shazam

Shazam є практично одним з основоположників технології розпізнавання музичних творів і він допомагає визначити музику по звуку його користувачам вже багато років. За останні ж час його популярність тільки зросла і, мабуть, не дарма.

Shazam має досить багату історію, яка, як ми вже згадували, почалася з 1999 року. Більш-менш порядну репутацію цей сервіс отримав через три роки, в 2002 році, а в 2008 став першим додаток, яке ви могли завантажити на свій iPhone з AppStore. Проте, зараз не про історію.

Shazam поширюється у формі додатку для розпізнавання музики на величезній кількості платформ: Windows 8, Windows RT, Windows Phone, iOS, Windows Mobile, BlackBerry, Symbian OS, Android, Mac OS, Windows 10 Mobile. Як бачите, досить широкий захоплення аудиторії. З мінусів можна виділити хіба що відсутність можливості розпізнати музику онлайн на сайті Shazam безпосередньо, тобто вам просто необхідно завантажувати та встановлювати додаток.

Так як знайти пісню по уривку з допомогою Shazam? Так все досить просто: запустіть Shazam і натисніть відповідну кнопку, щоб почати розпізнавати музику онлайн. Так, природно, що вам потрібно підключення до мережі. Як і для інших сервісів в цьому списку.

AudioTag

Наступний в нашому списку сервіс є протилежністю Shazam – AudioTag. У чому полягає відмінність? А в тому, що визначити музику по звуку ви можете тільки на сайті сервісу, тобто ніяких додатків або утиліт на різні пристрої вам встановлювати не доведеться.

У AudioTag досить простий інтерфейс, з яким розбереться кожен. Але ось що можна занести в мінус – AudioTag і не виконує жодних пісні або аудіоотрезкі динамічно. Ви повинні будете завантажити записаний аудіо файл на сайт, а потім він його обробить. Або ж, ви можете, як альтернатива, вказати посилання на аудіофайл.

Також вам доведеться пробратися через капчі, щоб отримати результат розпізнавання. AudioTag ідеально підійде в тому випадку, якщо, наприклад, у вас є безіменний аудіотрек або ж ви змогли записати на диктофон звучання чогось.

SoundHound

SoundHound вдає із себе програму, яка також виконує пошук музики за зовнішнього джерела звуку. Можна сміливо говорити, що SoundHound знаходиться на одній сходинці з Shazam. Набір інструментів і них досить схожий і розташовуються вони на тих же платформах: Windows 8, Windows RT, Windows Phone, iOS, Windows Mobile, BlackBerry, Android, Mac OS, Windows 10 Mobile.

Хоча у SoundHound є одна примітна особливість. Ви можете буквально наспівати утиліті бажану вам пісню і вона спробує її знайти для вас. Як і у Shazam, SoundHound не володіє функцією розпізнавання на своєму рідному сайті, все виконуєт
ься виключно через завантажувані додатки. Також як і в будь-якому подібному додатку, просто натисніть спеціальну кнопку і піднесіть ваш пристрій до джерела звуку.

Існує ще безліч сервісів, які можуть допомогти в пошуку сподобалася пісні. Але, в принципі, вони надають одні й ті ж послуги, але тільки під різними оболонками. Ми вказали мало інформації про користування утилітами тому, що в їх інтерфейсі розбереться навіть людина, яка перший раз взяв у свої руки смартфон: включіть додаток, натисніть на зухвалу кнопку і піднесіть пристрій до джерела звуку.

Ссылка на основную публикацию