TFTP сервер Windows 10: покрокова настройка

Сервер TFTP призначений для управління завантаженням бездискових ПК (робочих станцій), але також ефективний для передачі файлів між віддаленими системами. Цей спрощений протокол передачі файлів дуже простий у використанні.

Альтернатива домашньої мережі

Домашня група Windows була зручним інструментом для обміну файлами по мережі. Але була виключена з оновленням Windows 10 до версії 1803. Для заміни можна використовувати TFTP-сервер, який інтуїтивний в налаштуванні, досить надійний і дозволяє передавати дані на швидкій швидкості.

Перед налаштуванням сервера TFTP потрібно виконати наступні дії:

 1. Увійдіть в систему під обліковим записом адміністратора.
 2. Завантажте інсталятор TFTP-сервера компанії SolarWinds. Після розпакуйте завантажений zip архів в будь-яке місце на диску і встановіть програму, слідуючи інструкціям на екрані.
 3. Щоб дозволити віддалений доступ до сервера, потрібно переадресувати UDP-порт 69 на IP адресу домашньої мережі. Але, якщо віддалене підключення не потрібно, то переназначать порти не потрібно.

Налаштування сервера TFTP

Якщо дозволили доступ до TFTP-сервера за межами локальної мережі будинку, офісу та іншого місця, перевірте, що статичний або динамічний IP доданий в діапазон адрес. За замовчуванням на сервері дозволені всі IP адреси для надсилання та отримання файлів, а також перенаправлення портів. Можна обмежити діапазон IP, щоб дозволити тільки декілька адрес.

Для настройки сервера коректний:

 1. Після запуску утиліти SolarWinds TFTP Server, перейдіть в File – Configure. Для відображення іконки в правому нижньому кутку на панелі задач відзначте прапорцем поле «Додати сервер в системний трей Windows».
 2. Вибрати кореневий каталог сервера. У ньому будуть зберігатися всі відправлені та прийняті файли. Щоб передати файли, їх потрібно буде скопіювати в цей каталог.
 3. Перейдіть на вкладку Безпека, щоб ввести деякі обмеження. Тут можна включити прийом або передачу, дозволити певний діапазон IP або тільки одну адресу.
 4. Після натисніть на ОК, щоб зберегти настройки, і закрити вікно конфігурації.

Як користуватися TFTP мережею

Якщо потрібен доступ з пристроїв за межами мережі, потрібно переадресація порту 69. Оскільки екрани налаштувань різних моделей маршрутизаторів відрізняються, пропонуємо вам базове уявлення.

 1. Потрібно увійти в панель конфігурації роутера з адресного рядка браузера і ввести логін і пароль, які вказані в інструкції до пристрою.
 2. Відкрийте додаткові параметри і знайдіть NAT або Port Forward.
 3. Зробіть новий запис і перенаправьте UDP порт 69 на ipv4-адреса.

Якщо не збираєтеся передавати файли з комп’ютерів за межами вашої домашньої мережі, процедуру з перенаправленням портів можна пропустити.

Конфігурація клієнта TFTP

Перейдемо до установки клієнта на віддаленому або локальному комп’ютері.

 1. Відкрийте панель управління і перейдіть в розділ «Програми та засоби».
 2. З лівого боку екрану клікніть на пункт «Включити або вимкнути компоненти Windows».
 3. Знайдіть в списку клієнта TFTP і встановіть прапорець. Підтвердіть зміни на ОК.

Пам’ятайте, що установку клієнта потрібно зробити на комп’ютері, на якому не запущено сервер TFTP.

Налаштування брандмауера

Після установки клієнта потрібно або відключити Брандмауер Windows, або додати виняток для з’єднань TFTP.

 1. Відкрийте панель управління, змініть перегляд на великі значки і виберіть Брандмауер Windows.
 2. З лівого боку натисніть на кнопку «Включення або виключення брандмауера Windows». Переведіть прапорці в двох секціях в положення “Відключити”.
 3. Якщо не хочете повністю відключати цю функцію захисту, можна додати виняток для з’єднань TFTP. Для цього поверніться в попереднє вікно і виберіть «Дозволити запуск програми або компонента через брандмауер».
 4. Натисніть на кнопку «Дозволити іншу програму», потім на «Обзор». Знайдіть і додайте виконуючий файл TFTP.exe, який знаходиться в каталозі Windows \ System32.
 5. Встановіть прапорці в полях «приватна» і «публічні» та натисніть на ОК.

Як передавати файли в мережі TFTP

Після установки клієнта і перенаправлення порту перейдемо до передачі файлів. Переконайтеся, що сервер запущений, і виконуйте вказівки:

Натисніть Win + R, в діалоговому вікні наберіть cmd для виклику командного рядка. Перенесіть або скопіюйте файли, які хочете передати, в кореневій каталог сервера.

Для відправлення файлів потрібно використовувати параметр PUT, при отриманні GET. Синтаксис команди виглядає наступним чином:

Tftp -i [server I
P address] [GET або PUT] [шлях до файлу]

Наприклад, для передачі використовуйте команду:

Tftp -i 192.168.10.3 put E: \ file.txt

Якщо хочете отримати файл, то команда буде виглядати:

Tftp -i 192.168.10.3 get file.txt

Якщо хочете переслати на віддалений пристрій за межами мережі, потрібно вказати публічний IP-адресу в командному рядку, а потім порт.

Ссылка на основную публикацию