Тест оперативної пам’яті Windows 10 64 bit: діагностика ОЗУ і виправлення помилок

Тест оперативної пам’яті Windows 10 64-bit проводиться на етапі POST. Тобто ще при запуску ПК. Перевірка оперативної пам’яті показує, що система може туди вантажити свої процеси. В іншому випадку можливі різні збої, і жоден поважаючий себе виробник не дозволить такому трапитися. Тому в Windows 10 є і власні кошти для виконання тих же дій. Виняток з цього правила становлять лише віртуальні машини, яким немає сенсу проводити тести POST. Логіка проста: якщо хтось запустив копію системи, то ПК, звичайно ж, працездатний.

Сторонні сайти, одним з найбільш відомих є memtest.org, поширюють сторонні утиліти. Час від часу це буває зручним. Зазвичай програміст пробує традиційні методики, дивиться, що саме йому не подобається, а потім створює власне ПО і іноді навіть намагається його продати. Прикладів тому сотні і навіть тисячі. Чим хороша перевірка пам’яті сторонніми утилітами? Цього не можна сказати, якщо не спробувати.

тест POST

Тест POST за замовчуванням починається при кожному запуску ПК. Але багатьом не подобається, що він займає час, і відключають перевірку через BIOS. В результаті система вантажиться швидше, а ОЗУ навантажується менше. Наслідком сталості проходження цієї політики може стати поява синіх екранів. Коли одна з лінійок ОЗУ вийде з ладу. Переконайтеся, що його немає в BIOS віртуальних машин.

Відсутня можливість вибору і на більшій частині ноутбуків. Немає її і в багатьох сучасних ПК (можливості вимкнути перевірку). Якщо це потрібно:

 1. Зайдіть в розділ Advanced BIOS.
 2. Шукайте настройку з назвою, на зразок Quick Power on Self Test.
 3. Установка цієї опції в Enable скасовують перевірку при завантаженні.

В сучасних платах можна оперувати з швидким завантаженням. Здебільшого ця опція скасовує тест POST, а разом з ним і перевірку пам’яті.

засоби

 • Зайдіть в пошук (лупа правіше Пуск), або натисніть Win + S і наберіть там «діагностика». Не встигнете ще вбити до кінця всі букви, як з’явиться потрібний результат.
 • Тиснемо швидше і отримаємо на вибір дві опції. Власне, ми бачимо, то ПК пропонуємо нам аналог тесту POST. Чому? Тому що частина секторів зайнята операційною системою.
 • При запуску ПК побачите таку картину.
 • Якийсь час потрібно почекати для отримання результату.

Потім ОС завантажиться. За результатами перевірки здійснюються заходи для заміни лінійок. Потрібну відібрати не складно, тому не будемо зупинятися на цьому (перебирайте по черзі, якщо не знаєте іншого шляху). Після завантаження отримаєте ще одне повідомлення (на той випадок, якщо майстер пішов пити каву).

Це вже остаточно покаже, що саме потрібно зробити.

Примітка! Та ж сама оснащення відкривається при пошуку за словосполученням «засіб перевірки пам’яті» або через засіб Виконати (Win + R) введенням mdsched.

сторонні утиліти

Скачайте образ з memtest86.com, і вперед!

 1. Оглянемо завантажувальний меню диска memtest.
 2. Можна навіть нічого не робити. Тоді запуститься перевірка за замовчуванням (default).

Як працює утиліта? Вона записує шаблон (pattern) за вказаною адресою, а потім намагається його прочитати. В даному випадку це ffffdfff, а при другому проході – інше число.

Багато що стає можливим того, як перевірити надійно кожен біт ОЗУ. Зверніть увагу, що утиліта знає про процесорних кешах. Вона вказала їх розміри і швидкість обігу:

 1. L1 Cache розміром 64 К.
 2. L2 Cache розміром 256 К.
 3. L3 Cache розміром 6 МБ.

Автори завжди вважали, що швидкість послідовно повинна падати, але на скрині зображено щось інше. Вік живи вік учись. А ПО тим часом перейшло до запису шаблону 00000000, щоб перевірити, чи немає зависающих бітів. ПО може працювати до нескінченності, але в певний момент напише, що саме потрібно робити далі.

У нашому випадку не потрібно нічого робити, так як ОЗУ в порядку. Тиснемо Esc для виходу з інтерфейсу утиліти. Єдиним мінусом є те, що завантажувач не має опції пропуску, тому потрібно знову йти в BIOS, і там відключити завантаження з DVD, або витягнути USB-флешку. Це залежить від того, з якого носія йде робота.

Подивитися результат

Якщо з якихось причин програма закінчила тестування, а результат перевірити не вдалося (завадили колеги / сім’я / лінь), скористайтеся системними повідомленнями.

 1. Win + S.
 2. У пошуку набираємо Перегляд подій.
 3. При першому запуску потрібно буде трохи почекати.
 4. Знайдіть в журналі графу система, а там – результати перевірки. У нашому випадку «помилок не виявлено».

чим перевіряти

Оскільки тести безкоштовні, немає різниці, яким з них перевіряти оперативну пам’ять. З-під DOS мало різниці, 32-бітові використовуються команди або 64-бітові. Тому навіть система перевіряє пам’ять на помилки в період завантаження.

Ссылка на основную публикацию