Термотрансферні принтери для етикеток і папір для друку

Етикетка – це короткий текст, який повідомляє користувачеві необхідну об’єктивну інформацію про предмет: виробник, склад, деякі технічні маркування, вартість. Крім того, тут зазвичай вказується штрих-код, що дозволяє значно спростити обслуговування на касі і облік товарів. Однак друкувати ці товарні посвідчення необхідно на певній папері і за допомогою певної техніки.

технології друку

Існує безліч методів отримання етикетної продукції. У чималій мірі це позначається і на чіткості зображення, і на зовнішньому вигляді, і на тривалості експлуатації.

Зебра принтер TLP 3842

 • Офсетний – найпоширеніша в Європі – 46%. Основою її є друковані форми, що виготовляються з цинкових або алюмінієвих пластин. Поверхня таких форм має виборчої здатністю до адгезії, тобто, переносить фарбу, якщо елемент позначений, як друкується і не переносить, якщо як пробільний. Суть процесу проста: на форму наноситься зволожуючий розчин, потім фарба, потім зображення переносять на гумову поверхню, а потім на паперову поверхню.

Zebra GC420t

Плюс методу – для етикеток можна використовувати будь-який папір, мінус – при перенесенні зображення на плівку, фольгу або пластик виникають труднощі.

 • Флексографія – до 14%. Основою виступають гнучкі фотополімерні друкарські форми і фарби з в’язкістю трохи вище води. По суті, Флексограф – проста красильная машина з валиками, які переносять зображення на анілоксовий циліндр, потім на формовий і, нарешті, на друкований. Дуже вигідна технологія при використанні рулонного методу, так як дозволяє створювати стрічку з «безперервним» зображенням.
 • Технологія високого друку – використовуються тверді форми і дуже в’язка фарба. Схема роботи аналогічна, але дозволяє отримати більш чітку і багатобарвне зображення.

Обидва методи чудові при необхідності друкувати етикетки на плівці, пластиці або інших невсмоктуючих матеріалах. Однак вартість технологій вище.

 • Глибокий друк – дозволяє передавати не тільки яскраві кольори, але і півтони. При досить великий дорожнечі методу, варто відзначити і дуже високу стійкість форм. Вони дозволяють надрукувати кілька мільйонів відбитків без зупинки апарату.
 • Трафаретний – форма являє собою сталеву раму і сітку з металевих, поліефірних або металізованих матеріалів. Практично не має форматних обмежень.
 • Цифрова – лазерні та струменеві цифрові принтери здатні віддрукувати будь-яку продукцію. Однак з перенесенням зображень на плівку або металізовану поверхню виникають складності. Лазерні апарати, наприклад, TSC TTP-247 забезпечуються спеціальними програмами, що дозволяють самостійно розробити дизайн продукції.

TSC TTP-247

Саме до цієї категорії належить і термотрансферний принтер етикеток, на зразок Zebra або TSC. Призначені машини для отримання зображення монохромного, що найбільше підходить для роздруківки штрих-кодів, графіки та текстової інформації. Безсумнівний плюс – така технологія цілком доступна за ціною і дозволяє в будь-який момент змінити дані.

Суть термографічного методу

Апарат для термотрансферного друку, наприклад, TLP 2824 plus влаштований таким чином. На стрічку наноситься фарбник по схемі зображення. Вона розміщується між друкованої головкою і запечатуваним матеріалом – тобто, майбутньої етикеткою. Стрічка з барвником – риббон, розкручується з 1 рулону і накручується на інший. При цьому зображення переноситься з риббона на папір. Процес здійснюється під дією підвищеної температури, що гарантує високу стійкість отриманого зображення.

TLP 2824 plus

Термографічний метод застосовується досить широко, так як дозволяє переносити малюнок і текст на найрізноманітніші матеріали: папір, пластик, тканини з синтетичних і штучних волокон, поліетилен, картон.

Лазерний або струменевий принтер такого роду використовують для отримання етикетної продукції, оскільки такий метод гарантує високу зносостійкість одержуваного зображення. Більшість апаратів – Зебра, TLP 2824 plus, TSC, працюють з матеріалом шириною до 25 см. Деякі термотрансферні моделі дозволяють зменшити ширину риббона до 11 см.

Зебра, TLP 2824 plus

Якість відбитка цілком достатня для точності передачі символів штрих-коду – 200-300 dpi. Це дозволяє уникати помилок при скануванні.

Як друкують продукцію

Термотрансферний принтер Zebra передбачає наступну схему дій при отриманні необхідної продукції.

На першому етапі розробляють ескіз вироби: форма, параметри, розташування тексту.

принтер Zebra

За допомогою стандартних програм Windows або дизайнерських розробляють проект.

Принтер Zebra або будь-який інший струменевий цифровий апарат підключають до ПК – за допомогою інфрачервоного порту або USB-кабелю.

 1. У розділі «Файл» вибирають вкладку «Друк», вказують необхідні параметри.
 2. Термотрансферний апарат приступає до роздруківці.
 3. Щоб отримати хороший результат, підбирають відповідних розмірів стрічку. Наприклад, принтер Zebra LP 2824 працює з матеріалом шириною до 56 мм і є кращою вузької настільної моделлю.

На відео демонструється робота з термографическим принтером Зебра.

Термотрансферная папір для струменевих принтерів

Щоб отримати найкращі результати краще використовувати не звичайну паперову продукцію, а спеціальну.

Розрізняють 3 види виробів:

 • з поверхнею, покритою штучною смолою;
 • покриту воском;
 • з поверхностью¸ покритої сумішшю компонентів.

Полімерне покриття помітно збільшує стійкість зображення і здешевлює сам процес перенесення. В результаті на сьогодні термотрансферний принтер є одним з найдешевших варіантів.

Переваги використання спеціального термотрансферного матеріалу досить численні:

 • дуже висока фотографічна точність зображення, точна передача кольору;
 • отримати багатобарвний дизайн можна, поєднавши кілька зображень з різною фарбою;
 • час нанесення одного малюнка становить 5-9 с, очікувати затвердіння фарби немає потреби;
 • термотрансферну папір для принтера можна використовувати не тільки для виготовлення етикетної продукції, але і в якості аплікацій при оформленні тканинних виробів. Матеріал сумісний з таким фактурним текстилем, як рогожка, льон, полотно, сітчасті тканини;
 • нерівності і опуклості на зразок швів, замків, гудзиків, перешкодою не є.
Ссылка на основную публикацию