Температура процесора – як дізнатися, перевірити і подивитися яка повинна бути у CPU

Відстеження такого показника, як температура центрального процесора є вкрай важливим. Вся справа в тому, що від нього залежить загальний стан використовуваного пристрою. Таким чином, наприклад, якщо температура буде набагато вище середніх значень, необхідно вдаватися до заходів, які дозволять усунути проблему. Якщо власник пристрою не зробить цього, тоді подібне зневажливе ставлення призведе спочатку до втрати продуктивності, а згодом може привести до повної втрати персонального комп’ютера або ноутбука. При цьому, відразу ж потрібно сказати, що допустимий показник температури не повинен перевищувати 70 градусів Цельсія. Якщо ви отримали більше значення – рекомендується відмовитися від використання вимогливих до системних ресурсів програм.

Благо, сьогодні є безліч спеціалізованого програмного забезпечення, яке дозволяє власникові своєчасно виміряти і дізнатися про показники температури, причому не тільки центрального процесора, але і відеокарти. Розглянемо, скільки є можливих варіантів перевірки.

Використання вбудованих засобів ПК

Далеко не завжди необхідно завантажувати якісь програми, так як в більшості випадків добитися бажаного результату можна за допомогою вбудованих інструментів. Більшість моделей ноутбуків і персональних комп’ютерів дозволяють з’ясувати, яка температура у центрального процесора за допомогою вбудованої системної оболонки БІОС. Для цього потрібно виконати наступне:

  1. Перезавантажте ПК.
  2. При запуску утримуйте Del.
  3. Знайдіть в BIOS’е параметр CPU Temperature (CPU Tamp, в залежності від версії материнської плати).

Єдиний недолік в такому випадку – відсутність можливості отримати повноцінну картину, наприклад, інформацію про температуру під час навантаження персонального комп’ютера, при запущених додатках і програмах.

На допомогу в таких випадках приходить спеціалізоване програмне забезпечення.

Core Temp

Одна з найбільш популярних для перевірки температури центрального процесора програм – Core Temp. Вона досить проста і безкоштовна, а знайти її не складе труднощів за допомогою простого пошукового запиту в інтернеті. Утиліта відмінно працює у всіх версіях операційної системи Windows і дозволяє заміряти, і перевірити актуальну інформацію, причому не в цілому про температуру процесора, а окремо по роботі кожного ядра.

Корисною функцією для багатьох виявиться те, що утиліту можна розмістити на панелі завдань і подивитися актуальні дані відразу після запуску ПК. Всі значення про температуру будуть виводитися там, а якщо додати утиліту в автозавантаження, то все буде ще зручніше.

Також, тут відображається максимальний показник температури, щодо конкретно вашої моделі центрального процесора і інша актуальна інформація про моделі телефону, наприклад, тактова частота.

Знайти цю безкоштовну програму можна на офіційному сайті розробників.

CPUID HWMonitor

Цю утиліту, мабуть, можна назвати дійсно однією з найпопулярніших, що дозволяють дізнатися інформацію про процесор. Цікавою особливістю програми можна назвати те, що вона дозволяє дізнатися і переглянути безліч даних практично про всі комплектуючих, встановлених на вашому персональному комп’ютері або ноутбуці.

Таким чином користувач може своєчасно і точно дізнатися – який елемент системи перегрівається найбільше, показник перевищує норму і вжити певних заходів щодо усунення проблеми.

Утиліта дозволяє дізнатися не тільки температуру центрального процесора ПК, але і відеокарти. Також, з її допомогою можна визначити, наскільки добре працює система охолодження комп’ютера, швидкість роботи вентиляторів, а також інформацію про напругу.

Speccy

Speccy – ще одна безкоштовна програма для операційної системи Windows, за допомогою якої можна подивитися актуальну інформацію про безліч компонентів персонального комп’ютера. Слід зазначити, що вона, мабуть, найбільше підійде початківцям користувачам, так як розібратися в ній дуже просто. Вона володіє інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і переведена на російську мову.

Програма володіє відносно великими можливостями – з її допомогою можна перевірити і з’ясувати практично будь-яку інформацію про компоненти системи, причому це стосується не тільки температури, але і іншу інформацію, наприклад, швидкості передачі даних по бездротовій мережі.

Присутня можливість моніторингу за інформацією про: нагріванні ЦПУ, системної платі, графічний адаптер, накопичувачах і багато іншого.

Утиліту знаходиться на офіційному сайті розробників.

Ссылка на основную публикацию