Телефон не бачить карту пам’яті microSD або SD

Маленька, молодецькі і дуже-дуже дорога. Що це? Карта пам’яті microSD з вашого смартфона! Звичайно, сама по собі вона особливої ​​цінності не представляє, але ось те, що на ній зберігається, іноді безцінне.

А тепер уявіть, що це мініатюрне сховище стало, з точки зору мобільника, просто шматочком пластику. Чи можна зарадити біді? У багатьох випадках – цілком. Отже, поговоримо, що робити, якщо телефон не бачить карту пам’яті SD або microSD.

підозрювані особи

Причини нераспознавание і нечитаності карт пам’яті можуть критися як в самій картці, так і в телефоні. І, як завжди, вони бувають апаратними та програмними.

Ось список основних чинників, які викликають подібні ситуації:

 • Смартфон не підтримує SD або microSD з об’ємом сховища більше певного рівня. Проблема частіше виникає з картами значної ємності – від 32 Гб і більше.
 • Мобільний девайс не розпізнає файлову систему картки через відсутність підтримки. Часто такі ситуації трапляються з SD і microSD, відформатовані в exFat.
 • Файлова система SD / microSD пошкоджена.
 • Карта заблокована антивірусом, встановленим на телефон, оскільки щось з її вмісту представляє вірусну загрозу.
 • При установці SD-картки в телефон немає контакту пристроїв. Контактні майданчики карти пам’яті вкрилися шаром окислів.
 • Картка несправна.
 • Несправна система розпізнавання і читання SD-карт в телефоні.

У проблемі, швидше за все, винна карта пам’яті, якщо:

 • З нею «не хоче дружити» жоден телефон, планшет або комп’ютер. Вона не читається ні на одному пристрої.
 • На ній присутні значні зовнішні дефекти: глибокі тріщини, відколи, прогари, пошкодження контактних майданчиків і т. Д.
 • При установці її в смартфон останній зависає, вимикається, перезавантажується. Причому з іншими SD-шкамі він працює нормально.

Найбільш ймовірний винуватець – телефон, якщо:

 • Він не розпізнає жодну SD-картку незалежно від її ємності і формату.
 • При вставці в слот будь-яких SD або SIM-карт він зависає, вимикається, перезавантажується або глючить якось інакше.

Трапляються ситуації 50/50, коли мобільний пристрій і SD (microSD) по-окремо працюють нормально, але разом – ніяк, не дивлячись на заявлену сумісність. Винуватцем тут може бути і карта (низька якість, невірно вказаний обсяг пам’яті), і телефон (немає драйвера). Або те й інше відразу.

Далі розберемося, що робити в кожному конкретному випадку.

Обвинувачена – карта

Картки формату microSD маленькі і тендітні. Якщо їх часто переставляти з пристрою в пристрій (а багато користувачів так і роблять), вони швидко виходять з ладу через механічні поломок. До того ж, їх значна частина виготовлена ​​напівкустарним методом в Піднебесній, тобто якістю відверто не вражає. Все це – причина того, що в 70-80% випадків нераспознавание телефоном винною виявляється саме карта пам’яті.

SD і microSD-картки з механічною і електричною несправністю, на жаль, ремонту не підлягають. З ними можна буде возитися тільки при втраті цінних даних, які на них зберігалися. Відновленням інформації з пошкоджених носіїв такого типу займаються спеціалізовані сервіси.

В інших випадках вирішити проблему, як правило, вдається самотужки.

Ссылка на основную публикацию