Текстові функції Excel в прикладах

Excel пропонує велику кількість функцій, за допомогою яких можна обробляти текст. Область застосування текстових функцій не обмежується виключно текстом, вони також можуть бути використані з осередками, що містять числа. В рамках даного уроку ми на прикладах розглянемо 15 найбільш поширених функцій Excel з категорії текстові.

СЦЕПИТЬ

Для об’єднання вмісту комірок в Excel, поряд з оператором конкатенації, можна використовувати текстову функцію СЦЕПИТЬ. Вона послідовно об’єднує значення зазначених осередків в одному рядку.

СТРОЧН

Якщо в Excel необхідно зробити всі букви малими, тобто перетворити їх в нижній регістр, на допомогу прийде текстова функція СТРОЧН. Вона не замінює знаки, які не є буквами.

ПРОПІСН

Текстова функція ПРОПІСН робить всі букви прописними, тобто перетворює їх у верхній регістр. Так само як і СТРОЧН, не замінює знаки, які не є буквами.

ПРОПНАЧ

Текстова функція ПРОПНАЧ робить великою першу букву кожного слова, а всі інші перетворює на малі.

Кожна перша буква, яка слідує за знаком, відмінним від букви, також перетворюється в верхній регістр.

ДЛСТР

В Excel Ви можете підрахувати кількість знаків, що містяться в текстовому рядку, для цього скористайтеся функцією ДЛСТР. Прогалини враховуються.

ЛЕВСИМВ і ПРАВСИМВ

текстові функції ЛЕВСИМВ і ПРАВСИМВ повертають задану кількість символів, починаючи з початку або з кінця рядка. Пропуск вважається за символ.

ПСТР

Текстова функція ПСТР повертає задану кількість символів, починаючи з вказаної позиції. Пропуск вважається за символ.

збігаючись

функція збігаючись дозволяє порівняти дві текстові рядки в Excel. Якщо вони в точності збігаються, то повертається значення ІСТИНА, в іншому випадку – БРЕХНЯ. Дана текстова функція враховує регістр, але ігнорує відмінність у форматуванні.

Якщо регістр для Вас не грає великої ролі (так буває в більшості випадків), то можна застосувати формулу, просто перевіряє рівність двох осередків.

СЖПРОБЕЛИ

Видаляє з тексту всі зайві прогалини, крім поодиноких між словами.

У випадках, коли наявність зайвого пробілу в кінці або на початку рядка складно відстежити, дана функція стає просто незамінною. На малюнку нижче видно, що вміст комірок А1 і B1 абсолютно однаково, але це не так. В осередку А1 ми навмисно поставили зайвий пробіл в кінці слова Excel. У підсумку функція збігаючись повернула нам значення БРЕХНЯ.

застосувавши функцію СЖПРОБЕЛИ до значення комірки А1, ми вилучимо з нього всі зайві прогалини і отримаємо коректний результат:

функцію СЖПРОБЕЛИ корисно застосовувати до даних, які імпортуються в робочі листи Excel з зовнішніх джерел. Такі дані дуже часто містять зайві прогалини і різні недруковані символи. Щоб видалити всі недруковані символи з тексту, необхідно скористатися функцією ПЕЧСІМВ.

ПОВТОР

функція ПОВТОР повторює текстовий рядок вказану кількість разів. Рядок задається як перший аргумент функції, а кількість повторів як другий.

ШУКАТИ

Текстова функція ШУКАТИ знаходить входження одного рядка в іншу і повертає положення першого символу шуканої фрази щодо початку тексту.

Ця функція чутлива до регістру …

… і може починати перегляд тексту з вказаної позиції. На малюнку нижче формула починає перегляд з четвертого символу, тобто c літери “r“. Але навіть в цьому випадку положення символу вважається відносно початку проглядається тексту.

ПОШУК

Текстова функція ПОШУК дуже схожа на функцію ШУКАТИ, основне їх відмінність полягає в тому, що ПОШУК не чутлива до регістру.

ПІДСТАВИТИ

Замінює певний текст або символ на потрібну установку. В Excel текстову функцію ПІДСТАВИТИ застосовують, коли заздалегідь відомо який текст необхідно замінити, а не його місце розташування.

Наведена нижче формула замінює всі входження слова “Excel” на “Word”:

Замінює тільки перше входження слова “Excel”:

Видаляє всі прогалини з текстового рядка:

ЗАМІНИТИ

Замінює символи, розташовані в заздалегідь відомому місці рядка, на потрібну установку. В Excel текстову функцію ЗАМІНИТИ застосовують, коли відомо де розташовується текст, при цьому сам він не важливий.

Формула в прикладі нижче замінює 4 символу, розташовані, починаючи з сьомої позиції, на значення “2013”. Стосовно нашого прикладу, формула замінить “2010” на “2013”.

Замінює перші п’ять символів текстового рядка, тобто слово “Excel”, на “Word”.

От і все! Ми познайомилися з 15-ю текстовими функціями Microsoft Excel і подивилися їх дію на простих прикладах. Сподіваюся, що даний урок припав Вам як раз до речі, і Ви отримали від нього хоча б трохи корисної інформації. Всього доброго і успіхів у вивченні Excel!

Ссылка на основную публикацию