Taskeng.exe – що це за процес і як видалити його (детальна інструкція)

Не так давно мені принесли на ремонт черговий комп’ютер. Проблема полягала в тому, що він сильно зависав, завантажувався і в момент роботи, періодично вискакували незрозумілі вікна.

При проведенні діагностики я натрапив на один дуже цікавий файл taskeng.exe, який висів у диспетчері завдань і не слабо вантажив систему. Помітивши, що він користується особливою популярністю я вирішив присвятити йому окрему статтю.

Тому сьогодні ми розберемо taskeng.exe – що це за процес, за що він відповідає і за яких обставин його необхідно видаляти з операційної системи Windows.

Інструкція по діагностиці

Перед тим, як приймати будь-які заходи, потрібно провести попередню діагностику. Для початку хочу сказати, що даний файл відноситься до служби обробника планувальника завдань Windows і за замовчуванням нешкідливий.

Однак в деяких випадках віруси мають звичку маскуватися під taskeng.exe і тоді його необхідно видаляти.

Найпоширеніші ситуації, коли обробник завдань може становити загрозу:

 1. Відкрийте диспетчер задач і подивіться, вантажить даний компонент систему. Процесор або оперативну пам’ять. Йдеться про завантаження понад 10%. Якщо так, то швидше за все він заражений.
 2. Компонент за замовчуванням повинен знаходитися в папці Windows / system32 Якщо він знаходиться в іншому місці, то найімовірніше це вірус. Перевірити розташування можна через диспетчер задач. Для цього клацніть мишкою по потрібному процесу і виберіть пункт «Відкрити місце зберігання».
 3. Додатково не завадить перевірити цифровий підпис. Для цього треба зайти в властивості компонента і перейдіть у вкладку «Докладно». Продукт повинен належати корпорації Майкрософт.
 4. У момент роботи Windows періодично вискакує вікно від імені exe, яке потрібно прибирати з поля видимості самостійно, дуже рідко вікно зникає автоматично через пару секунд. Це може говорити про двох ситуаціях, файл або заражений, або стався системний збій.
 5. Поява повідомлення «Windows не можете знайти цей файл», також може свідчити про зараження або про помилку в файлі.

Можливі індивідуальні випадки, коли компонент знаходиться в системній папці, але при цьому вантажить систему або самостійно вимикає комп’ютер.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Тому до вирішення проблеми ми будемо підходити з усіх боків.

Перевірка на віруси

Для початку необхідно переконатися, що система не заражена зловредів. По черзі запускаємо перевірку за допомогою антивірусних сканерів (кращими з яких є Dr.Web Cureit, Malwarebytes Anti-Malware, Kaspersky) і виконуємо повну перевірку ПК.

Після виявлення і видалення вірусу taskeng.exe необхідно перезавантажити комп’ютер.

Головною відмінністю перевагою і особливістю антивірусних сканерів є підтримка всіх версій ОС, включаючи Windows 7, 10 і сумісність з встановленими антивірусами.

Рекомендую їх використовувати, навіть в тому випадку, коли у вас встановлений комплексний захисник, так як, напевно, вже всім відомо, що навіть повноцінний антивірусна програма не може організувати 100% безпеку ПК.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

У деяких випадках видалити вірус taskeng.exe виходить тільки через безпечний режим. Це пов’язано з тим, що він здатний блокувати антивірусну програму і закривати можливість завершення запущеного процесу. До того ж такий підхід може прискорити перевірку, особливо, якщо компонент сильно навантажує систему.

Чистка комп’ютера і перевірка цілісності системних файлів

Тепер приступаємо до процедури очищення і перевірки важливих файлів. Для цього нам знадобиться програма «Ccleaner» і командний рядок, запущена з правами адміністратора. Але про все по порядку.

Докладна інструкція:

 1. Завантажуємо і запускаємо програму «Ccleaner».
 2. Використовуючи розділи «Очищення» і «Реєстр» виробляємо очищення і усуваємо помилки в реєстрі.
 3. Відкриваємо командний консоль і виконуємо команду «sfc / scannow». Вводити її потрібно без лапок.
 4. Чекаємо завершення команди і перезавантажуємо комп’ютер.

Це повинно допомогти позбутися від спливаючого вікна taskeng.exe.

інші способи

Якщо попередні способи не допомогли усунути проблему і у вас як і раніше вискакує вікно taskeng.exe, то слід залізти в планувальник Windows і трохи підкоригувати список завдань.

Для цього клацаємо по пуску, в рядок пошуку вводимо «Планувальник», клацаємо по ньому правою кнопкою миші і запускаємо з правами адміністратора. У верхньому меню у вкладці «Вид» відзначаємо опцію відображення пр
ихованих завдань.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

 1. Відключення синхронізації каналів користувачів. Знаходимо параметр «User Feed Synchronization», натискаємо по ньому правою мишкою і вибираємо “Відключити”.
 2. Відключення обробника фонових завдань. У розділі «Microsoft / WIndows» шукаємо параметр «Office Background Task» і відключаємо його.
 3. Якщо після появи вікна exe відразу ж вимикається комп’ютер, то варто переглянути розділи «Локальний» і «Бібліотека» на предмет наявності параметра виключення. Вони можуть мати різні назви, наприклад, «shutdown», «перезавантаження» і т.д. При виявленні таких параметрів, їх слід відключити.
 4. Скористайтеся програмою «Anvir Task Manager» для примусового блокування даного процесу. В інтерфейсі утиліти знайдіть потрібний компонент, клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт відключення «Карантин».

Іноді процес і зовсім не дає вимкнути комп’ютер. При цьому можуть вискакувати різні помилки, навіть при примусовому завершення через диспетчер задач. Тоді рекомендую виконати повторну перевірку на віруси з використанням сканерів, комплексного антивіруса і утиліти AVZ.

Ссылка на основную публикацию