Таймер виключення комп’ютера Windows. автовимкнення Windows

Якщо у Вас виникла потреба в заданому заздалегідь включенні або перезавантаженні Персонального комп’ютера або ноутбука в конкретний час, то вам допоможе таймер вимикання комп’ютера Windows. Можна використовувати як вбудований таймер в ОС Віндовс, так і сторонні програми для виключення комп’ютера.

Отже, давайте розберемося, як поставити таймер вимикання комп’ютера windows 7 і Windows 10:

  • Вимкнення з використанням командного рядка.

Стандартний спосіб, який застосовується в більшості версій виндовс, включаючи сучасну сімку і десятку. Наберіть одну сходинку коду – і пристрій самостійно відключиться через задану кількість часу.

 • Відключення або включення за допомогою вбудованого планувальника завдань (П.З.).

П.З. – попередньо встановлена ​​в виндовс утиліта, що дозволяє запланувати завершення роботи або сплячий режим, використовуючи зрозумілий недосвідченому користувачу графічний інтерфейс.

 • Установка стороннього програмного забезпечення для автоматичного вимкнення пристрою.

Вибрати найбільш підходящу прогу можна, подивившись рейтинг утиліт, які призначені для виконання подібних завдань. У статті представлено опис декількох таких безкоштовних утиліт.

Таймер виключення Windows – рейтинг програм

 1. Заслужене перше місце займає програма SwitchOff. У русифікованої версії Ви виявите можливість виконувати різні заплановані завдання, в тому числі установка таймера вимкнення комп’ютера в windows 10, 8, 7, ХР, переривання з’єднання з мережею, перезавантаження та інші опції. СвітчОфф вигідно відрізняється від конкурентів тим, що має можливість віддаленого доступу (Ви заходите в інтерфейс програми з іншого ПК і виконуєте потрібні дії для Вашого комп’ютера).
  інтерфейс програми

 2. Друге місце рейтингу – Airytec Switch Off, в автоматичному режимі відключає, перезавантажувати і блокує комп’ютер у вказаний користувачем час. Програма не потребує встановлення, тому займає небагато місця в системі і майже не споживає оперативну пам’ять. Має ряд зручних для користувача особливостей: захист за допомогою пароля, віддалене використання через інтернет-браузер і навіть спеціальний калькулятор енергозбереження.
  Веб інтерфейс програми Airytec Switch Off
 3. ПО з відповідною назвою – «таймер виключення». В налаштуваннях вказується час, коли комп’ютер відключається або переводиться в сплячий режим. Можна задати час для перезавантаження, відключення монітора, призупинення роботи. Програма русифікована.
  таймер відключення комп’ютера

Крім розглянутих, популярними вважаються PowerOff, GOWAY і Time PC. Вони володіють схожими функціями і розрізняються лише елементами графічного інтерфейсу, тому немає потреби описувати кожну з них окремо.

Таймер відключення Віндовс через планувальник завдань

В операційній системі Win є корисна утиліта (входить в перелік стандартних та встановлена ​​за замовчуванням) – «Планувальник Windows». Для її відкриття затисніть Win + R і вставте туди taskschd.msc.

З’явиться діалогове віконце планувальника завдань. Справа в менюшке знайдіть напис «Створити просту задачу» і визначте нової завданню яке-небудь ім’я. Тут же можна вибрати спосіб відкриття завдання, для таймера це «Лише один раз».

планувальник завдань

Вкажіть точні часові параметри відкриття завдання. Після цього зліва знайдіть «Дія» → «Запуск програми», в що з’явилася області «Програма або сценарій» вибираєте shutdown. Не забудьте ввести в області «Аргументи» параметр -s.

Створена завдання працює аналогічно розглянутим програмами таймера відключення.

Таймер виключення комп’ютера Віндовс 7

Щоб Ваш пристрій завершило роботу через заданий Вами час, в Win 7 використовується командний рядок. Виконайте описані нижче дії:

 1. Натисніть кнопку «Пуск» і відшукайте в меню напис «Програми», далі «Стандартні».
 2. У відкритій папці знайдіть пункт «Командний рядок», запустіть її.
  меню пуск
 3. З’явиться стандартне діалогове вікно командного рядка (на чорному тлі).
 4. Щоб докладніше розібрати варіації таймера відключення комп’ютера в windows 7, введіть команду shutdown /? і підтвердіть клавішею Enter.
  командний рядок
 5. Командний рядок виведе можливі операції команди shutdown. Нам знадобляться поки тільки такі:

  • s – безпосередня команда для завершення роботи пристрою;
  • t – період, через який Ваш ноутбук або ПК вимкнеться (вимірюється в секундах);
  • а – варіант на випадок, якщо Ви захочете відкласти завершення роботи.
 6. Зібравши s, t, a в один рядок, отримуємо запис: shutdown -s -t 2400. Число 2400 взято для прикладу, коли комп’ютер завершить сеанс рівно через 40 хвилин після початку виконання команди.

У нижньому правому куті дисплея висвітиться повідомлення, про те що робота пристрою буде завершена через n (вибране Вами кількість) хвилин.

Альтернативний спосіб виконати той же без знаходження командного рядка: затискаєте на клавіатурі одночасно Win і R і в діалоговому вікні вводите ту ж команду shutdown. Результат аналогічний.

Таймер виключення комп’ютера Windows 10

Для «десятки» існує свій унікальний спосіб запустити таймер вимикання комп’ютера, застосовуючи аналог командного рядка під назвою PowerShell. Алгоритм виконання наступний:

 1. Запускаємо утиліту Windows PowerShell. Для цього натискаємо на клавіатурі кнопку з логотипом виндовс або натискаємо в лівому нижньому кутку монітора на такий же логотип.
 2. У Win 10 в меню Пуск немає видимої рядки пошуку, тому відразу ж починаємо набирати назву утиліти (PowerShell) і відкриваємо знайдену програму.
 3. Вводимо аналогічну команду, як і в сьомій версії ОС: shutdown -s -t n, де замість n пишемо число секунд. Це час, через яке ноутбук або комп автоматично вимкнеться. Наприклад, якщо Ви плануєте відійти від ноутбука через 50 хвилин, то n замінюєте на 3000.

аналог командного рядка

Додаткова інформація для користувачів Віндовс

Не обов’язково завантажувати та встановлювати на пристрій запропоновані вище програми, так як їх дія (вимикання в певний час) задається однорядковим кодом shutdown в командному рядку. Вони не підійдуть, якщо Ви хочете навмисно обмежити час використання пристрою ким-небудь, тому що досить їх закрити – і вони перестануть діяти.

Для більш серйозних цілей підходить спеціалізований софт з вибором батьківського контролю – саме він може обмежити період використання пристрою і його не так просто відключити, як таймер вимикання комп’ютера. Подібний контроль також існує в пізніх версіях виндовс (8, 8.1, 10) в інтегрованому вигляді.

Крім цього, багато програм, які за своїм призначенням вимагають довгого часу використання (архіватори, менеджери завантажень) можуть мати в своєму меню опцію завершення після виконання завдання. Перевірте встановлений на Вашому пристрої софт – можливо, Вам не доведеться приймати ніяких додаткових заходів для установки таймера вимкнення комп’ютера windows 7, 8 або 10.

Для зручності у Вас є можливість створити на робочому столі ярлик для shutdown.exe – встановлена ​​за замовчуванням програма виключення. Клацніть правою клавішею мишки у вільному просторі на робочому столі, далі «Створити» → «Ярлик» і в якості розташування в діалоговому вікні наберіть «shutdown». Назвіть ярлик, як Вам зручно. Цим ви спростите завдання включення-виключення пристрою.

Ссылка на основную публикацию