Таблиці в Microsoft Excel

Сам по собі лист Excel – це вже одна величезна таблиця, призначена для зберігання самих різних даних. Крім цього, Microsoft Excel пропонує ще більш просунутий інструмент, який перетворює діапазон комірок в “офіційну” таблицю, значно спрощує роботу з даними і додає безліч додаткових переваг. Цей урок ми присвятимо основам роботи з таблицями в Excel.

Вводячи дані на робочий лист, у Вас може виникнути бажання оформити їх у вигляді таблиці. Якщо порівнювати зі звичайним форматуванням, то таблиці здатні поліпшити зовнішній вигляд і сприйняття книги в цілому, а також допомогти систематизувати дані і спростити їх обробку. Excel містить кілька інструментів і стилів, що дозволяють швидко і легко створювати таблиці. Давайте розглянемо їх.

Саме поняття “таблиця в Excel” може трактуватися по-різному. Багато хто думає, що таблиця – це візуально оформлений діапазон комірок на аркуші, і ніколи не чули про щось більш функціональне. Таблиці, мова про які піде в даному уроці, іноді називають “розумними” за їх практичність і функціональність.

Як зробити таблицю в Excel

 1. Виділіть комірки, які необхідно перетворити в таблицю. У нашому випадку ми виділимо діапазон комірок A1: D7.
 2. на вкладці Головна в групі команд стилі натисніть команду Форматувати як таблицю.
 3. У спадному меню виберіть стиль таблиці.
 4. З’явиться діалогове вікно, в якому Excel уточнює діапазон майбутньої таблиці.
 5. Якщо вона містить заголовки, встановіть опцію Таблиця із заголовками, потім натисніть OK.
 6. Діапазон осередків буде перетворений в таблицю в обраному стилі.

За замовчуванням всі таблиці в Excel містять фільтри, тобто Ви в будь-який момент можете відфільтрувати або впорядкувати дані, використовуючи кнопки зі стрілками в заголовках стовпців. Більш детальну інформацію про сортування та фільтрації в Excel Ви можете дізнатися з розділу Робота з даними самовчителя по Excel 2013.

Зміна таблиць в Excel

Додавши таблицю на робочий лист, Ви завжди можете змінити її зовнішній вигляд. Excel містить безліч інструментів для настройки таблиць, включаючи Додавання рядків і стовпчиків, зміна стилю і багато іншого.

Додавання рядків і стовпців

Щоб внести додаткові дані в таблицю Excel, необхідно змінити її розмірність, тобто додати нові рядки або стовпці. Існує два простих способи зробити це:

 • Почати вводити дані в порожній рядок (стовпець), що безпосередньо примикає до таблиці знизу (праворуч). В цьому випадку рядок або стовпець будуть автоматично включені в таблицю.
 • Перетягнути правий нижній кут таблиці, щоб включити в неї додаткові рядки або стовпці.

зміна стилю

 1. Виділіть будь-яку клітинку таблиці.
 2. Потім відкрийте вкладку конструктор і знайдіть групу команд стилі таблиць. Натисніть на іконку Додаткові параметри, щоб побачити всі доступні стилі.
 3. Виберіть бажаний стиль.
 4. Стиль буде застосований до таблиці.

зміна параметрів

Ви можете вмикати та вимикати частину опцій на вкладці конструктор, щоб змінювати зовнішній вигляд таблиці. Всього існує 7 опцій: Рядок заголовка, Рядок підсумків, що чергуються рядки, Перший стовпець, Останній стовпець, що чергуються стовпці і Кнопка фільтра.

 1. Виділіть будь-яку клітинку таблиці.
 2. на вкладці конструктор в групі команд Параметри стилів таблиць встановіть або зніміть прапорці з необхідних опцій. Ми включимо опцію рядок підсумків, щоб додати підсумковий рядок в таблицю.
 3. Таблиця зміниться. У нашому випадку внизу таблиці з’явився новий рядок з формулою, яка автоматично обчислює суму значень в стовпці D.

Дані опції можуть змінювати зовнішній вигляд таблиці по-різному, все залежить від її вмісту. Ймовірно, Вам потрібно трохи поекспериментувати з цими опціями, щоб підібрати необхідний зовнішній вигляд.

Видалення таблиці в Excel

Згодом необхідність у використанні додаткового функціоналу таблиць може пропасти. У такому випадку варто видалити таблицю з книги, при цьому зберігши всі дані і елементи форматування.

 1. Виділіть будь-яку клітинку таблиці і перейдіть на вкладку конструктор.
 2. У групі команд сервіс виберіть команду Перетворити в діапазон.
 3. З’явиться діалогове вікно з підтвердженням. натисніть Так.
 4. Таблиця буде перетворена в звичайний діапазон, однак, дані і форматування збережуться.
Ссылка на основную публикацию