System volume information – Що це за папка?

Операційна система Windows містить спеціальні системні папки (каталоги), в яких знаходяться дані, необхідні для її нормальної роботи. Звичайний користувач навіть не знає про їхнє існування, оскільки вони є прихованими і за замовчуванням не видно в провіднику. Один з таких каталогів – System Volume Information. Що це за папка?

Її основне призначення – зберігання інформації про контрольних точок відновлення системи. Крім цього, в ній зберігаються бази даних індексації та завантаження посилань, що прискорюють роботу Windows. Ця папка розташовується в кореневому каталозі будь-якого розділу жорсткого диска, а також на флешці.

Як відкрити папку System Volume Information

Для цього спочатку треба зробити її видимою, а потім для свого облікового запису (акаунту) отримати дозвіл на роботу з цією папкою.

Для того, щоб дізнатися як відобразити приховані і системні файли в будь-якої версії windows вам потрібно ознайомитися з цією статтею. Там дане питання було розглянуто дуже докладно.

Після того, як приховані файли відобразяться можна спробувати зайти в System volume information. Швидше за все ця спроба закінчиться зазначенням на недолік прав доступу.

Помилка при спробі відкрити system volume information

Для отримання дозволу на відкриття папки System volume information потрібно зробити наступне.

У контекстному меню папки вибрати «Властивості»;

Властивості папки system volume information

Далі у вікні властивостей на вкладці «Безпека» натиснути «Змінити»;

Зміна прав доступу до папки system volume information

Потім натиснути «Додати», і кнопку «Додатково» у вікні вибору;

Вибір користувача для перегляду system volume information

Після цього у вікні вибору натиснути кнопку «Пошук», і вибрати свій обліковий запис (Під якою ви увійшли в комп’ютер). У нашому випадку це Ark;

Додавання прав користувачеві для перегляду system volume information

І останнє, що потрібно зробити це в вікні дозволів поставити галочку поруч з пунктом «Повний доступ».

Додавання прав користувачеві для перегляду system volume information

Як видалити system volume information?

Повністю видалити цю папку не вийде, а ось зробити її обсяг максимально невеликим можна. Варто зазначити що в цьому випадку ви видалите всі точки відновлення Windows і відкат на більш ранній стан комп’ютера буде неможливий для того диска, на якому цю папку очистити.

Для очищення папки System volume information заходимо в властивості системи через контекстне меню значка «Комп’ютер».

Викликаємо властивості комп’ютера для очищення папки System volume information

У вікні властивостей зліва вибираємо «Захист системи».

Відкриваємо «Захист системи»

У підміню «Параметри захисту» виділяємо жорсткий диск, на якому потрібно очистити папку System volume information, і тиснемо кнопку «Налаштувати».

Вибір диска на якому буде очищена папка system volume information

З’явиться вікно захисту системи обраного локального диска в якому потрібно перевести перемикач в положення «Відключити захист системи», а також натиснути кнопку «Видалити» в правому нижньому кутку.

Видалення вмісту system volume information

З’явиться попередження в якому натиснути «Продовжити».

Попередження про видалення контрольних точок відновлення

Після цього каталог System volume information буде практично повністю очищений. Його розмір знизитися до кількох мегабайт, що призведе до звільнення додаткового місця на локальному диску.

System volume information на флешці

Тека System Volume Information на флешці, використовує файлову систему NTFS, не вимагає виконання вищенаведених дій, і відкривається відразу за умови включення прихованих файлів.

Намагатися її видалити з флешки не варто, так як в ній операційна система зберігає службові дані флешки, які займають на ній мінімальний обсяг. Тому її очищення не принесе ніякої користі.

Ссылка на основную публикацию