Синій екран з помилкою 0x00000109 (xNtKrnl.exe) – способи усунення

Найчастіше про існування файлу xntkrnl.exe, користувач дізнається при появі синього екрану смерті, так званого BSOD. Він з’являється при різних помилках, через які втрачається можливість правильної роботи ОС.

Так як файл xntkrnl.exe є частиною ядра системи, то при наявності будь-якої критичної помилки (в самому файлі або супутніх його правильній роботі програмах), ми бачимо знайомий нам синій екран з кодом 0x00000109. Який в свою чергу може виникнути на будь-якій версії ОС, однак найчастіше він спостерігається на Windows 7.

Його поява може бути пов’язано зі множинами причинами:

 • Модифіковане ядро ​​ОС.
 • Пошкоджені системні файли, помилки в оперативній пам’яті або жорсткого диска.
 • Конфлікти драйверів або встановлених програм.
 • Вірусне вплив.
 • Помилки в реєстрі.
 • Невдале оновлення.
 • Пошкодження файлу exe.

Як ви бачите, причин досить багато. Давайте розберемо кожен вид неполадки і спробуємо самостійно все виправити.

модифіковане ядро

Все більше набирають популярність неліцензійні версії ОС, в якій «пірати» випустили подібну збірку, вставляють свій софт, інтегрують поновлення, спочатку активують або докладають до готової збірці спеціальні активатори.

Це перша і найголовніша причина, що сприяє появі stop помилки 0x00000109. І в даному випадку може допомогти, установка ліцензійної ОС або просто інший збірки, видалення вшитих в систему утиліт, перевстановлення драйверів, чистка реєстру.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Пошкодження важливих файлів

До подібного типу відносяться системні файли, що забезпечують правильну роботу ОС. І якщо помилка xntkrnl.exe пов’язана з пошкодженням важливих файлів, то при завантаженні Windows ми побачимо вже знайомий синій екран.

В якості вирішення, я пропоную провести перевірку і відновлення системних файлів.

Для цього:

 1. Натисніть, введіть cmd і натисніть кнопку «OK».
 2. У вікні виконайте команду sfc / scannow, натиснувши «Enter».

Залишається лише дочекатися закінчення процедури і перезавантажити комп’ютер. Після чого помилка 0x00000109 повинна бути усунена.

Биті записи в реєстрі

Зазвичай невірні записи в реєстрі порушують працездатність програм, ще рідше можуть викликати синій екран із зазначенням на певний файл, в нашому випадку це xntkrnl.exe. На щастя, для виправлення помилок в рее2859537стре було розроблено чимало програм, таких як CCleaner, Reg Organizer і інших. Дозволяють провести всі необхідні роботи в автоматичному режимі. Вони обидві підтримують Windows 7, 8, 10.

Розглянемо більш докладно процес роботи в останній з них:

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

 1. Викачуємо, встановлюємо і запускаємо.
 2. Заходимо в розділ «Чищення реєстру», після чого почнеться перевірка цілісності всіх записів. Чекаємо її закінчення і натискаємо «Виправити все».
 3. Після закінчення процедури перезавантажуємо комп’ютер.

Як ви бачите, все гранично просто. Також ви можете використовувати утиліту Fix It від фахівців Microsoft, вона абсолютно безкоштовна.

Додатково рекомендую видалити непотрібні програми і виконати очистку дисків від тимчасових файлів, що також може допомогти позбутися від stop помилки 0x00000109.

конфлікти додатків

Сприяти появі синього екрану xntkrnl.exe можуть різні встановлені програми. Якщо ви помітили, що помилка 0x00000109 з’являється тільки при роботі в якійсь певній програмі, наприклад, Adobe Photoshop, то закрийте її або видаліть, після чого подивіться на результат.

Також бувають утиліти, у яких працюють в фоном режимі деякі служби, наприклад, у утиліти PerfectDisk є два фонових процесу (PDAgent і PDEngine). Вони можуть не зникати самостійно навіть після закриття програми, тоді доводиться завершувати їх вручну.

Як це зробити:

 1. Натиснути на «Пуск», в рядок пошуку ввести «Служби» і клацнути по відобразити розділу.
 2. У списку знаходимо службу, яка відноситься до нашої утиліті, клацаємо правою кнопкою миші і переходимо в «Властивості».
 3. Натискаємо «Зупинити». Також для зручності можна змінити тип запуску.

Якщо синій екран (BSOD) з помилкою 0x00000109 був пов’язаний з конкретною утилітою, то даний спосіб однозначно повинен вам допомогти.

Безпосередньо видалення додатків найкраще проводити за допомогою того ж Reg Organizer або Revo Uninstaller. Їх головна відмінність від звичайного способу видалення доступного з панелі управління, є те, що вони повністю видаляють програму з усіма залишками з реєстру і тимчасових папок.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомо
гу до фахівця!

Також допомагає очищення елементів автозавантаження.

конфлікти драйверів

Нерідко драйвера будь-якого підключеного пристрою є причиною появи синього екрану xntkrnl.exe. В основному, якщо мова йде про драйвер мишки, клавіатури, відеокарти або іншого пристрою, від відомого виробника, то такий вид несправності усувається дуже швидко самим виробником. Просто скачайте і встановіть останню версію драйвера для вашого пристрою.

Як визначити, що проблема в другорядних драйвери:

 1. Завантажитеся в безпечному режимі. Для цього в момент запуску комп’ютера натисніть F8 і виберіть відповідний пункт.
 2. Дочекайтеся закінчення завантаження і попрацюйте в системі деякий час.

Якщо в безпечному режимі все працює справно і синій екран з помилкою 0x00000109 не виникає, то швидше за все справа в драйверах для додаткових пристроїв.

Перевірте їх сумісність з вашою ОС. При необхідності видаліть їх і спробуйте перевстановити заново, скачавши з сайту виробника останню версію.

До речі, іноді допомагає установка драйверів того ж року випуску, що і відеокарта.

Несправність жорсткого диска

Биті сектора, системну помилку негативно позначаються на роботі операційної системи. І як правило, в результаті цього з’являються помилки в роботі додатків, в слідстві яких вискакує синій екран смерті xntkrnl.exe. Тому цей момент слід перевірити окремо.

Для перевірки на наявність битих секторів існує програма Victoria.

Системну помилку перевіряються і виправляються наступним чином:

 1. Заходимо в «Комп’ютер» і вибираємо потрібний диск, наприклад, «С». Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо «Властивості».
 2. Відкриваємо вкладку «Сервіс» і натискаємо на кнопку перевірки.
 3. Відзначаємо галочками всі пункти і запускаємо процес.

Хочу відзначити, що якщо ви запустили процес перевірки на тому диску, на якому встановлена ​​Windows, то буде запропоновано додати перевірку в розклад, вам потрібно погодитися. Тоді перевірка буде виконана при наступного завантаження системи.

вірусна активність

Не варто пропускати і варіант з вірусами і шкідливим ПО, вони також можуть бути причиною появи stop помилки 0x00000109 із зазначенням на конкретний файл xntkrnl.exe.

В ідеалі у вас повинен бути встановлений антивірус, який буде забезпечувати захист комп’ютера, нехай навіть якщо це буде безкоштовна його версія, це краще, ніж нічого.

Але також слід пам’ятати, що жоден антивірус, не може гарантувати 100% безпеки ПК. Тому додатково я рекомендую перевірити комп’ютер безкоштовними сканерами. Вони не вимагають установки, сумісні з будь-якою версією Windows, включаючи Windows 7/8/10 і не конфліктують з антивірусами.

винні поновлення

Якщо у вас включено автоматичне оновлення, або ви самостійно періодично оновлюєтеся, то в один прекрасний момент після чергового оновлення Windows, ви можете побачити синій екран зі stop помилкою 0x00000109.

Найчастіше джерелом несправності є оновлення KB2859537, однак можуть бути і інші. Подивіться за датою установки, що ви встановлювали і порівняйте це приблизно з тим моментом, коли почали з’являтися проблеми і видаліть всі апдейти за певну дату.

Видалити його можна таким чином:

 1. Відкрити «Пуск», в рядок пошуку ввести «Панель управління» і перейти до цього розділу.
 2. Увійти в розділ «Програми та засоби».
 3. Відкрити розділ встановлених оновлень.
 4. Знаходимо потрібне нам «KB2859537», клацаємо по ньому правою кнопкою миші і натискаємо «Видалити».
 5. Перезавантажуємо комп’ютер.

Після даної процедури синій екран xntkrnl.exe повинен бути виправлений.

Проблема на стороні ОЗУ

Нерідко в якості винуватця появи помилки з кодом 0x00000109 виступає оперативна пам’ять.

Це момент слід перевірити окремо за допомогою утиліти Memtest86, працює вона з-під DOS. Програма повністю перевірить оперативну пам’ять на наявність помилок, однак виправити вона їх не зможе. Вихід тут тільки один – заміна планок пам’яті.

Також може бути несумісність планок з материнською платою, процесором або один з одним. Щоб це перевірити, витягніть одну планку і одну залиште.

Якщо встановлена ​​тільки одна ОЗУ, то переставте її в інший слот на материнській платі.

Відновлення системи

Ще один варіант – відкотити все зміни до того моменту, коли все справно працювало. Це допомагає в тих випадках, коли ви не знаєте, що могло викликати синій екран xntkrnl.exe і дозволяє непогано заощадити час.

Робиться це за допомогою засобу відновлення.

Відкривається воно наступним чином:

 1. Тисне
  мо «Пуск», в пошук вводимо «Відновлення системи» і відкриваємо цей розділ.
 2. Після запуску майстра, натискаємо «Далі».
 3. Потім вибираємо контрольну точку до якої хочемо повернутися, клацаємо «Далі».
 4. Натискаємо “Готово”.

Комп’ютер автоматично перезавантажиться і почне процедуру відкоту.

Засіб відновлення запуску

В окремих випадках ви можете зіткнутися з синім екраном, який говорить вам, що файл xntkrnl.exe був пошкоджений, тоді вам слід використовувати засіб відновлення запуску. Найчастіше помилка 0x00000109 спостерігається в Windows 7.

Щоб її виправити, необхідно завантажитися з диска або флешки, за допомогою якого була встановлена ​​ОС і запустити майстер відновлення.

Ссылка на основную публикацию