Сильно гріється жорсткий диск (HDD) у ноутбука: усуваємо причини подальшого перегріву і стежимо за нормальною температурою

Висока температура згубна для кожного ноутбука і комп’ютера. Через погане охолодження відеокарта, процесор або жорсткий диск, незалежно від їх вартості, швидко вийдуть з ладу. Давайте розберемося, чому гріється жорсткий диск, і що слід робити в ситуації, що склалася.

причини перегріву

Чим може бути викликаний перегрів накопичувача на ноутбуці? Існує кілька причин:

  • Вінчестер розташовується в безпосередній близькості з іншими комплектуючими, які постійно працюють. Виділяється ними тепло передається вінчестера, в результаті чого він нагрівається.
  • Окислення контактів в нижній частині пристрою. Вона схильна до зовнішніх впливів, так як не захищена спеціальним кожухом. Це призводить до того, що диск гріється і гальмує.
  • Тривала експлуатація призводить до неполадок і навіть повного виходу з ладу. Це може супроводжуватися підвищенням температури роботи або дивних звуків. Неймовірно важливо вчасно вжити правильні дії для виправлення проблеми і збереження наявних на вінчестері даних.
  • Погане охолодження, причиною якого може бути наявність пилу, несправність вентилятора або недостатня кількість повітря. Слід сказати, що це найбільш поширена причина перегріву всіх ноутбуків: і Hp, і Msi, і Lenovo, і Asus.
  • Погане кріплення шлейфа, який з’єднує накопичувач і материнську плату. Через це починаються скачки струму по контактам. Якщо носій почав працювати нестабільно, то проблема саме в цьому.
  • Вимогливі ігри або програми можуть сильно завантажувати систему або її окремі комплектуючі. Як результат, в області жорсткого диска відбувається сильне збільшення температури.

Нормальна температура жорсткого диска

Оптимальна температура вінчестера становить 30-50 градусів. Якщо ж вона вище – це привід для занепокоєння. Адже регулярний перегрів пошкоджує магнітне покриття, що призводить до втрати даних і виходу накопичувача з ладу. Цілком ймовірно, що після цього вам не вдасться ні повернути його в працездатний стан, ні отримати дані, які на ньому були.

Як дізнатися температуру?

Допомогти визначити температуру вінчестера вам допоможе спеціальна програма, яка вмієте читати SMART HDD носіїв. Сьогодні їх існує величезна безліч: HD Tune, SpeedFan, HWMonitor, HDDScan і т.д. Разом з такою утилітою ви зможете дізнатися мінімальну і максимальну температуру роботи пристрою, і, виходячи з отриманої інформації, робити якісь дії.

запобігання перегріву

Отже, знаючи причини, чому накопичувач перегрівається, давайте визначимося, як зупинити цей процес:

  • Необхідна хороша система охолодження – слід встановити додатковий вентилятор, якщо конструкція ноутбука дозволяє це зробити. В іншому випадку варто розглянути варіант покупки спеціальної підставки. Вона оснащена кулерами, які ганяють холодне повітря.
  • Регулярна профілактика – необхідний час від часу розбирати і ретельно чистити свій пристрій від бруду і пилу. У разі, якщо ви не можете зробити це самостійно, звертайтеся в спеціалізовані сервіси. Досвідчені фахівці почистять ваш пристрій за символічну вартість.
  • Перешкода вентиляції – ніколи не працюйте з ноутбуком на нерівних і м’яких поверхнях, а також не допускати блокування отворів системи охолодження. Через недостатню кількість надходження повітря може виникати перегрів.

Якщо комп’ютер став регулярно грітися, глючить і вимикатися без причини – швидше за все жорсткий диск був пошкоджений через недотримання вищевикладених рекомендацій і, власне, перегріву. В цьому випадку слід провести діагностику HDD.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Тобто, підбиваючи підсумки, ми можемо з упевненістю сказати, що ефективне охолодження є обов’язковим інструментом для кожного комп’ютера. Адже його перегрів може привести до необоротних наслідків: виходу з ладу комплектуючих і втрати важливих даних.

Відео (яка температура повинна бути біля комп’ютера)

Ссылка на основную публикацию