Святвечір (Переддень) Різдва Христового

Сьогодні Святвечір зі святом друзі

Добрий день друзі. У минулій статті ми торкнулися теми Слов’янського Нового року. Я отримав багато відгуків по даному питанню. Як позитивних, так і негативних.

Одні вважають, що старі традиції потрібно відроджувати і не забувати своє коріння. Інші користувачі вважають, що відзначати слов’янські свята – це те саме злочинів, адже язичницькі свята, найбільше зло!

У мене зовсім інша думка з даного питання. Я вважаю, що слов’янські свята потрібно відновлювати, чим і займається один мій друг. При цьому, не можна і відмовлятися від сучасних традицій.

Наприклад, тим-же Китайцям не заважає відзначати обидва свята, я маю на увазі, два нових роки, Китайський і сучасний. Правда, Китайський новий рік вони відзначають більш широко. Не забувайте, адже у нас теж два Нових року, Старий і Новий.

За Юліанським і за Григоріанським стилем. На старий Новий рік у нас також накривають столи з усіма Новорічними ознаками – столом з наїдками, ялинкою, дідом Морозом, Снігуронькою та інше.

Але, новий рік вже пройшов, з чим я вас і вітаю, а старий Новий рік ще не настав. Зараз переддень іншого великого свята – Різдва! Це один з найулюбленіших свят на Русі.

До революції, як зараз широко відзначають Новий рік, так широко відзначали день Різдва. З усіма новорічними атрибутами. Новорічним столом, ялинкою, гірляндою та інше.

Більш докладно про Різдво можна сказати, що:

Це один з найбільших свят у хрістьян. Його відзначають сьомого січня за Григоріанським стилем. За переказами, близько двох тисяч років тому з’явився на світ Син Бога, Ісус Христос, на викуп людських гріхів.

Коли він з’явився точно, невідомо. Але, в четвертому столітті Церква Риму вирішила відзначати це свято 25 грудня. Церква сходу – Антіохійська, Єрусалимська, Олександрійська відзначали Різдво в день Хрещення Христа приблизно до шостого століття, і відзначали його шостого січня.

За іншою ж версією, Христос народився 25 грудня. Стали вивчати – поруч з цим днем, 22 грудня, День Зимового сонцестояння.

Церква православна відзначає даний день Різдва по-своєму. У церквах спочатку відзначають вечірню службу, а вранці проходить пишна ранкова служба, дякує Сина Бога. Перед Різдвом проходить пост, 40 днів.

Зараз Святвечір, люди готуються до Різдва. В цей день, потрібно тримати себе тихо і смиренно. У Святвечір прийнято взагалі відмовитися від їжі. Сьогодні вночі настає Різдво.

Я в день Різдва бажаю вам всього найкращого! Бажаю зустріти його гідно, не забувати про близьких, подарунки і давайте будемо терпимими один до одного.

Ссылка на основную публикацию